Кримінальне право - Загальна частина як навчальна дисципліна
« Назад Кримінальне право є однією з провідних серед юридичних курсів дисциплін, знання його багато в чому визначає обличчя майбутнього фахівця. Разом з тим – це одна з найскладніших дисциплін як за труднощами засвоєння, так і за обсягом навчального матеріалу.
Студенти опановують Загальною частиною кримінального права, у якій розглядаються основні кримінально-правові інститути і поняття. Загальна частина є методичною основою для вивчення Особливої частини, тобто конкретних видів злочинної діяльності, передбачених у Кримінальному Кодексі України. Поділ курсу на Загальну і Особливу частини визначено необхідністю кращого засвоєння матеріалу, разом вони складають єдине і неподільне. Мета дисципліни – закріплення і поглиблене вивчення теоретичного матеріалу, засвоєного студентами лекційного курсу і самостійного ознайомлення з навчальною літературою. Конкретні завдання допоможуть студенту вивчити норми кримінального права, придбати навички правильного застосування законів про кримінальну відповідальність. В основу завдань покладені конкретні кримінальні справи з судової практики Верховного Суду України, а також з місцевої слідчо-судової практики. Семінарсько-практичні заняття включають в себе розгляд основних теоретичних постулатів теми і вирішення запропонованих завдань. Необхідною умовою успішної участі в семінарсько - практичних заняттях є ретельна підготовка до них, яка включає в себе засвоєння лекційного матеріалу, вивчення теми за підручниками та навчальними посібниками, використання рекомендованих наукових робіт.
Багато студентів при підготовці до занять конспектують підручник, журнальні статті, розділи наукових робіт. Така підготовка до семінарсько - практичних занять допомагає студентам глибше засвоїти основні положення теми, виділити головне в ній, вільніше орієнтуватися у процесі занять у вивченому матеріалі. Тому конспектування навчального матеріалу вельми бажано, хоча і не є обов'язковою вимогою. У результаті вивчення курсу «КП ЗЧ» студент повинен володіти наступними компетенціями: I. Загальнокультурними: - усвідомлює соціальну значущість своєї майбутньої професії, володіє достатнім рівнем професійної правосвідомості; - здатний сумлінно виконувати професійні обов'язки, дотримуватися принципів етики юриста; - володіє культурою мислення, здатний до узагальнення, аналізу, сприйняття інформації, постановки мети та вибору шляхів її досягнення; - здатний логічно вірно, аргументовано і зрозуміло будувати усну і письмову мову; - має нетерпиме ставлення до корупційної поведінки, шанобливо ставиться до права і закону; - прагне до саморозвитку, підвищення своєї кваліфікації і майстерності. II. Професійними: - здатний застосовувати нормативні правові акти, реалізовувати норми матеріального і процесуального права у професійній діяльності; - здатний юридично правильно кваліфікувати факти й обставини; - володіє навичками підготовки юридичних документів; - здатний давати кваліфіковані юридичні висновки і консультації в конкретних видах юридичної діяльності. Робота з вивчення курсу кримінального права повинна носити послідовний і систематичний характер. Тільки такий підхід може забезпечити міцне і самостійне засвоєння матеріалу, успішну підготовку до практичних занять, написання курсових робіт, своєчасну здачу іспиту. Роботу доцільно здійснювати в наступному порядку: ознайомлення з програмою, вивчення матеріалів лекцій, законодавчого та іншого нормативного правового матеріалу, вивчення навчального матеріалу (підручники, навчальні посібники), вивчення додаткової наукової літератури з проблем Загальної частини кримінального права. Доцільно, щоб вивчення матеріалів супроводжувалося їх конспектуванням, що може сприяти їх ефективному засвоєнню. Дослідженням становлення предмету «Кримінальне право. Загальна частина» займаються такі науковці: Музика А. А., Наден О. В., Стрекалов Є. Ф., Мирошниченко Н. А. Отже, курс «Кримінальне право. Загальна частина» є важливою сходинкою до повного оволодіння змістом курсу «Кримінальне право». Кримінальне право – досить логічне право, кожна наступна тема закономірно випливає з попередньої, всі теми взаємопов'язані. Тому Кримінальним правом треба займатися систематично, не пропускаючи лекційні та практичні заняття, творчо підходити до його пізнання. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |