Громадянське право як навчальна дисципліна
« Назад Громадянське право є профілюючою дисципліною у підготовці юристів-правознавців, що дає уявлення про основні правові категорії і конструкції цивілістичної науки, про сутності майнових і особистих немайнових відносин, що регулюються цивільно-правовою галуззю, про принципи правового регулювання майнового обороту. Громадянське право як навчальна дисципліна – основний предмет для студентів юридичного спрямування, який включає в себе правові знання.
Метою освоєння дисципліни "Громадянське право" є здобуття професійних компетенцій у сфері державного та муніципального управління, необхідних для успішної професійної діяльності фахівців у сучасних умовах. Основна мета навчальної дисципліни "Громадянське право" - дати студентам основні знання про право, виробити позитивне ставлення до нього, усвідомити необхідність дотримання правових норм, тим самим забезпечити повну професійну підготовку бакалавра функціонуючого в умовах правової держави. В області виховання метою навчальної дисципліни є формування особистісних якостей: моральності, загальнокультурних навичок, здатності до соціальної адаптації, реалізації творчого потенціалу особистості, цілеспрямованості, організованості, працьовитості, відповідальності, громадянської позиції, комунікативності, толерантності. Завдання вивчення дисципліни «Громадянське право»: - оволодіння навичками практичного використання цивільно-правових норм; - формування наукового світогляду; - оволодіння спеціальним понятійним апаратом.
Предметом освоєння дисципліни «Громадянське право» є наступні об'єкти: суспільні відносини в сфері цивільного права. Дисципліна бере участь у формуванні наступної компетенції: - готовністю до використання сучасних виховних технологій формування у студентів духовних, моральних цінностей і громадянськості. Освоєння дисципліни передбачає досягнення наступних результатів навчання (компонентів перерахованих вище компетенцій): Знати: - базові інститути, принципи, норми громадянського права, дія яких покликана забезпечити функціонування суспільства і держави, взаємини між людьми, суспільством і державою; - типи та джерела цивільного права та їх особливості; - основні правові поняття і терміни громадянського права; - місце і значення громадянського права серед інших галузей права і сучасному демократичному суспільстві та правовій державі; - основні положення цивільно-правового статусу суб'єктів цивільного права; - види правовідносин та їх особливості; - види правопорушень та юридичної відповідальності за цивільним правом; Вміти: - застосовувати понятійно-категоріальний апарат, основні закони гуманітарних та соціальних наук у професійній діяльності, коректно використовувати у своїй діяльності професійну лексику; - орієнтуватися в системі цивільного законодавства і нормативних правових актів, що регламентують сферу професійної діяльності; - застосовувати знання основ громадянського права при вивченні спеціальних дисциплін і на практиці; - працювати з нормативно-довідковими матеріалами, правовими актами і правильно використовувати їх у своїй практичній роботі і повсякденному житті; Володіти: - навичками цілісного підходу до аналізу проблем управління державою; - навички роботи з нормативними актами; - базовими поняттями адміністративного права; - навичками аналізу вироблення та оцінки прийнятих рішень в системі державного та муніципального управління на основі цивільного права; - навичками складання цивільно-правових документів.
Дослідження предмету «Громадянське право» здійснювали такі науковці: P. О. Стефанчук, Підопригора А.С., Сумін В.О. та ін. Отже, предмет Громадянське право є досить вагомою дисципліною. Яку необхідно вивчати кожному з нас. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |