Адміністративне право як навчальна дисципліна
« Назад Адміністративне право як навчальна дисципліна – основний предмет для студентів юридичного спрямування, який включає в себе правові знання. Адміністративне право – це провідна галузь прав, яка становить собою сукупність правових норм, що регулюються чинним законодавством. Предметом даної дисципліни виступають суспільні відносити у сфері публічного адміністрування. Актуальність навчальної дисципліни «Адміністративного права» обумовлена важливістю адміністративно-правової науки та відповідної сфери законодавства в державотворенні, еволюційному розвитку правових відносин, запровадження демократичних принципів взаємодії влади і суспільства, а також держави з місцевим самоврядуванням, громадськими формуваннями, органами, само організаціями населення. Адміністративне право є необхідною навчальною дисципліною для вивчення студентами юридичного спрямування, а також управлінських напрямків. Під час вивчення даної дисципліни студенти опанують законодавчою базою, основними проблемами законодавства, та визначать перспективи його розвитку.
Основною метою викладання навчальної дисципліни «Адміністративне право» є розкриття сутності і змісту підлісного адміністрування як однієї з основних форм діяльності публічної адміністрації, його нерозривний зв'язок з публічною владою, ознайомлення з системою органів публічного адміністрування та їх повноваженнями, з джерелами адміністративного права, з системою найважливіших адміністративно-правових актів та їх змістом, а також з основними напрямами удосконалення публічного адміністрування у світлі положень Концепції належного забезпечення законних прав і інтересі громадян у сфері виконавчої влади а місцевого самоврядування. Головне завдання навчальної дисципліни полягає в поданні аналізу та розкритті змісту: - відносин адміністративних зобов’язань, у тому числі відносини публічного управління; - відносини, що виникають при наданні адміністративних послуг; - відносини відповідальності публічної адміністрації, або судового і адміністративного оскарження її дії; - відносини відповідальності з порушення загальнообов’язкових правил поведінки; - відносини опосередкованості власності. Важливими завданнями навчального курсу є також прищеплення майбутнім юристам комплексу спеціальних знань та умінь щодо: - використання чинного адміністративного законодавства; - підготовки певних управлінських рішень та складання окремих процесуальних документів; - всебічного аналізу різноманітних юридичних ситуацій та формування знань щодо професійного бачення шляхів подальшого розвитку інститутів демократичної, соціальної, правової держави; гарантій утвердження і забезпечення прав і свобод людини; ефективних механізмів відповідальності держави перед людиною за свою діяльність; реалізації принципів верховенства права і закону; задоволення адміністративних потреб громадян України, іноземців і осіб без громадянства. Розглядаючи історичний розвиток даної дисципліни, то розпочинається він із камеральної діяльності (8-9 століття). Це вважається основою ля адміністративного права. Наступними періодом розвитку є поліцейська діяльність.
Розглядаючи напрацювання адміністративного права можна виділити великих науковців та юристів з адміністративного права: Голосніченко І. П., Сушенко В. Д., Андрійко Є. В. Отже, при вивчення адміністративного права студентам потрібно постійно слідкувати за змінами та оновленнями, які відбуваються у цій сфері права, у сфері функціонування публічної адміністрації, органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також поглиблення їх творчої активності й самостійності в опануванні головних розділів навчального курсу. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |