Роздрукувати сторінку
Главная \ Види наукових робіт \ Види наукових робіт \ Звіт з навчальної практики

Звіт з навчальної практики, як навчальна дисципліна

« Назад

Звіт з навчальної практики – це документ, який перетворює теоретичні знання, здобуті в період навчання у ВНЗ, технікумі, коледжі, в професійні навички та вміння.

Звіт з навчальної практики - важливий документ, від якого безпосередньо залежить оцінка студента за проходження практики. Звіт обов'язково повинен бути грамотним і структурованим, а також містити рекомендації студента, застосування яких допоможе покращити роботу підприємства, установи, організації.

навчальна практика

Звіт з навчальної практики не відрізняється особливою структурою. Як і інші види аналогічних документів, основний текст включає:

- вступ. Він знайомить з цілями і завданнями, які перед студентами поставили викладач і навчальний заклад. У ньому коротко описують структуру і функціонування підприємства або організації;

- основну частину. Наводиться відгук на компанію, як вона допомагала або не допомагала практиканту. Далі потрібно детально проаналізувати свою роботу, привести докази, цифри і різні відомості у вигляді графіків, таблиць і т.д.;

- висновки. Це має бути узагальнена інформація про підприємство, конкретний відділ, отримані знання та вміння.

Навчальна практика

Навчальна практика вважається одним з видів навчання. Вона дає можливість студенту узагальнити наявний матеріал і підготуватися до практичних завдань.

Така практика проводиться у вузах, коледжах і технікумах перед виробничою і переддипломною. Розберемося, у чому її особливість, і як правильно написати по ній звіт — документ, який підтверджує її проходження.

Особливість цієї форми навчання полягає в тому, що вона універсальна і заздалегідь затверджена програмою навчального закладу. Про універсальність свідчить той факт, що з нею стикаються студенти всіх курсів і спеціальностей - юристи, бухгалтери, економісти, ті, хто здобуває освіту в сфері економіки та ін.

Навчальна практика буває:

- ознайомчою. Проводиться у формі відвідувань підприємства, заводу. Їх організаційно-правова форма значення не має;

- предметно-методичною. Являє собою пізнавальні бесіди або лекції;

- виробничою. На ній учні можуть отримати професійні навички, які їм знадобляться в майбутньому. Специфіка підприємства повинна відповідати навчальному профілю і регламентуватися загальноосвітнім стандартом.

2 важливі цілі навчальної практики:

- трансформувати знання в навички та вміння, необхідні для професійної діяльності;

- закласти основу для наступних практик, спрямованих на застосування теоретичних знань на виробництві.

звіт навчальної практики приклад

Вступ до звіту з навчальної практики

Щоб згодом правильно і грамотно написати документ, необхідно заздалегідь подумати про те, яку інформацію збирати і на що звертати увагу.

Ми радимо ретельно ознайомитися зі структурою організації, її функціонуванням, досягненнями та іншою активністю. Важливо розібратися в правилах, специфіці і особливостях робочого процесу. Не тільки тому, що це стане в нагоді для написання вступу до звіту з навчальної практики, але і для подальшої професійної діяльності.

Обов'язково потрібно з'ясувати нюанси роботи відділу, в якому проходить практика, посадові обов'язки кожного співробітника. Вивчити, хоча б поверхнево, документацію підприємства. Все це стане в нагоді при складанні щоденника навчальної практики.

Не зайвими будуть:

- наукова та навчальна література;

- нормативно-правові акти, за допомогою яких виходить краще і повніше розкрити діяльність компанії.

Обов'язково потрібно ознайомитися з:

- інструкціями, які використовуються в даний час;

- методичними рекомендаціями;

- документацією, якій підпорядковується робота організації (також документацією по бухобліку);

- стандартами оформлення звіту з навчальної практики, відгуків та характеристики.

Програма містить список завдань, які ставляться перед практикантом:

- розібратися зі специфікою конкретної професії;

- зрозуміти, як обраний напрямок навчання виглядає в комплексі;

- придбати необхідні методи дослідження;

- навчитися працювати самостійно.

Практика передбачає ментора, який допомагає в усьому розібратися - це науковий керівник з місця навчання. Він же зазвичай ставить завдання, а також перевіряє звіт студента. Якщо виникнуть будь-які складнощі, потрібно звертатися саме до нього.

написання звіту з навчальної практики

Звіт навчальної практики приклад

Навчальна практика проходить в суворій відповідності з робочою програмою під керівництвом керівника - викладача навчального закладу. Необхідно вирішити всі поставлені керівником завдання і написати звіт студента з навчальної практики. Бланки документів щодо проходження практики розміщуються на сайті навчального закладу.

Безпосереднє управління робочим процесом написання звіту навчальної практики та щоденника здійснює керівник від навчального закладу з педагогічного складу. Він же і надасть допомогу при виникненні труднощів з проходженням навчальної практики, а також підкаже, як написати звіт з навчальної практики. Проте інколи одних слів замало, і потрібно ще й ознайомитися візуально зі структурою та формою написання.

Приклади звіту з навчальної практики подані на сторінці Інформаційного студента «Kursoviks». Саме тут Ви ознайомитеся з особливостями побудови звіту та прикладами оформлення. А якщо не матимете часу для написання, то також можна замовити звіт про навчальну практику.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!