Роздрукувати сторінку

Аналіз статті

« Назад

Аналіз статті – це об'єктивна оцінка написаного документа за кількома параметрами (смислове навантаження, інформативність, змістовність і т. д.), заснована на теоретичній / практичній значимості досліджень, проведених автором.

Основні моменти, досліджувані в процесі вивчення майбутньої публікації для видання:

1. Авторський професіоналізм (стиль написання, манера подачі інформації, дотримання правил орфографії і т. д.)

2. Відсутність плагіату на інші праці, аналогічні темі дослідження.

3. Аргументована обґрунтованість виконаних експериментів, можливість їх застосування на практиці.

Вивчення праць з різних тематик - це можливість поліпшити багаж знань редактора по ряду напрямків. Основна складність полягає в роботі з публікаціями вчених з невеликим досвідом.

аналіз наукової статті

Аналіз наукової статті

Що має бути в готовому аналізі наукової статті?

Структура правильно складеного документа – це:

- назва праці, дані про автора/ авторів, місце публікування;

- актуальність проведених експериментів;

- наявність/відсутність новизни;

- жанр;

- грамотність складання літературного огляду використовуваних джерел;

- репрезентативність фактів;

- практична/теоретична значимість для обраної галузі;

- аргументованість висновків автора.

Редактор визначає ступінь затребуваності теми дослідження в сучасному суспільстві, спираючись на давність публікації або терміни майбутнього видання праці.

На закінчення виконаної роботи, визначається об'єктивність співвідношення авторських висновків з інформацією, представленою в аналізі наукової статті.

Якщо у вас виникли складнощі з аналізом наукових статей, звертайтеся до фахівців компанії ІЦ «Курсовікс».

Аналіз наукової статті приклад

5 конкретних порад, як правильно зробити аналіз наукової статті приклад для журналу. Для складання об'єктивного аналізу, редактору рекомендується дотримуватися суворого алгоритму дій.

1. Суб'єктивна думка – це основна перешкода при складанні високоякісного аналізу. Для чіткого розуміння суті тексту, його неодноразово перечитують, приділяючи увагу логіці побудови структурних елементів, інформативності, повноті розкриття теми.

Аналіз наукової статті починається з короткого опису вихідних даних. Перший пункт, докладно описуваний редактором - це відповідність заголовка змісту статті та обраної тематики.

2. Наступний крок - опрацювання рівня інформативності статті. Наявність у документі необхідних наукових фактів, що підтверджують роботу, проведену автором (результати апробації проведених експериментів, результати опитувань, досліджень і т. д.), збільшує якість тексту, рівень його інформативності.

3. Дотримання автором логіки взаємозв'язку структурних елементів спрощує аналіз представленого документа. Перескакування з теми на тему, відсутність поетапного викладу досліджуваної проблеми - грубі помилки, властиві початківцям вченим.

4. Поетапний розгляд предмета дослідження – це гарантія отримання хорошої характеристики при аналізі роботи.

5. У процесі вивчення тексту, редактор уважно вивчає жанр статті, особливості предмета дослідження. Якщо завдання праці - спонукати читача до роздумів про наявну проблему або почати пошук інших джерел по темі, допускається невеликий відсоток «недомовленості» в розкритті теми.

Аналіз наукової статті приклад можна подивитися на сайті інформаційного центру ИЦ «Курсовікс».

юридичний аналіз статті

Аналіз статей

Аналіз статей найкраще здійснювати, коли вони роздруковані або в текстовому редакторі. Так зручно робити нотатки на полях і виділяти окремі ділянки тексту. Перед початком роботи переконайтеся, що нумерація сторінок в оригіналі і копії співпаде – це потрібно для того, щоб правильно посилатися на статтю при її аналізі. Після ознайомчого прочитання потрібно проаналізувати текст більш детально, щоб виділити головні тези, основні аргументи, на яких наполягає автор.

В ході аналізу статей ви повинні будете до них повернутися, щоб оцінити, наскільки переконливо він доводить свою думку. Найзручніше це зробити, відзначаючи абзаци, що несуть ключову інформацію, а потім сформулювавши сенс кожного фрагмента одним реченням. Якщо в ході аналізу статей деякі питання залишилися без відповіді, їх варто відзначити, виділити. Це допоможе зрозуміти, чи можна поліпшити статтю, провівши додаткові дослідження або надавши більше доказів. Як варіант: написати власну роботу, присвячену нерозкритим аспектам - новизна вашої публікації буде забезпечена.

Після того, як всі необхідні відомості будуть зібрані, осмислені і структуровані, роботу треба оформити за загальноприйнятими стандартами. На закінчення потрібно обов'язково перевірити написане, виключити граматичні, стилістичні та орфографічні помилки. Навіть якщо тема близька і зрозуміла і на аналіз не знадобилося багато часу і сил, аналіз статей все одно повинен бути відредагований як мінімум один раз.

Аналіз статті приклад

Щоб отримати уявлення про те, як правильно складати аналіз статті, ознайомтеся з прикладом «розбору» наукової статті на сайті ІЦ «Курсовікс». Тут Ви знайдете аналіз статті приклад з економіки, менеджменту, психології, педагогіки та інших предметів.

юридичний аналіз статті кримінального закону

Юридичний аналіз статті

Інколи важливо здійснити юридичний аналіз статті.

Юридичний аналіз статті кримінального закону – логічний процес розкладання кримінально-правової норми на окремі елементи і ознаки, що здійснюється в особливому порядку і представляє собою в кінцевому підсумку систему.

Етапи юридичного аналізу статті:

1. Визначення поняття конкретного злочину - необхідність процитувати дефініцію злочину, що дається в диспозиції статті. У разі простої диспозиції закону необхідно давати теоретичне поняття злочину конкретного виду.

2. Здійснення юридичного аналізу за елементами та ознаками складу злочину.

В залежності від поставлених цілей і характеру тексту, можуть бути різні види аналізу. Так, наприклад, якщо стоїть мета – навчання, то аналіз статей буде враховувати всі можливі актуальні особливості.

Видів аналізу існує маса, ось чому найчастіше вони групуються між собою. Так, наприклад, аналіз статей можна проводити за такими параметрами:

- загальні параметри;

- кількість слів і символів;

- читабельність;

- кількість слів.

Для оцінки загальних параметрів зручно використовувати спеціальні програми або онлайн сервіси.

Але, якщо Вам важко здійснити самостійно аналіз статті, або Ви зовсім не маєте часу, звертайтесь в компанію ІЦ «Курсовікс». Тут талановиті педагоги та науковці швидко та в означений термін виконають Вашу роботу.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!