Роздрукувати сторінку

Молодіжний рух у Німеччині

« Назад

Радикальні політичні рухи Німеччини в основному складаються з молоді, в той час як середній вік членів традиційних партій постійно збільшується, а профспілки вже багато років скаржаться на відсутність молодої зміни.

молодь німеччини, Партія демократичного соціалізму (PDS)

До лівого політичного крила в сучасній німецькій політиці належить широкий спектр громадських організацій і рухів. Поряд з Соціал-демократичною партією Німеччини (SPD) існують ще дві успішні ліві партії: зелених, а також Ліва партія / Партія демократичного соціалізму (PDS), - користуються підтримкою на всій території Німеччини. До цього ж крилу відносять і профспілки. Традиційно ліві сили асоціюють себе з робітничим рухом і марксистськими ідеями, прихильником яких в молодості був навіть колишній канцлер Герхард Шредер.

З правого боку політичного спектру знаходяться консервативні партії: Християнсько-демократичний союз (CDU), Християнсько-соціальний союз (CSU), а також церква. Вони уособлюють собою «традиційні» цінності: сім'я, шлюб, родина, релігія. Їх очевидна прихильність до капіталістичного суспільного устрою пов'язує їх з лібералами з Вільної демократичної партії (FDP) та економічними союзами. Праві радикальні рухи доводять консерватизм до крайності, відкрито агітуючи проти міграції, рівноправності жінок і чоловіків, позитивно оцінюючи період націонал-соціалізму і заперечуючи його злочину.

рух німеччини, Націонал-демократична партія Німеччини

Разом з тим крайні позиції політичного спектра мають відомої привабливістю, притягаючи до себе політично активну молодь. Саме вона становить основну масу демонстрантів, скликаних лівими радикальними групами на виступи проти неонацистів. З іншого боку, на демонстрації право радикальної Націонал-демократичної партії Німеччини (NPD) або інших, більш радикальних націоналістичних груп, також приходить в більшості своїй молодь, яка виступає проти будівництва мечетей, і щоб підтримати право радикальні молодіжні клуби або виступити з прославлянням націонал-соціалізму.

Є кілька загальних факторів, що обумовлюють привабливість обох політичних течій в молодіжному середовищі. Молодь, як лівого, так і правого спрямування, заперечує політичні переконання батьків або радикалізує їх. Як ліві, так і праві форми дії і норми поведінки чудово відповідають потребам підлітків висловити свій протест. Вони ставлять під сумнів монополію держави на насильство, а слідом - і легітимність демократичних інститутів в цілому. Як у одних, так і біля інших чорно-білий образ «ворога» стирає півтони, знімає протиріччя. Основою ідентичності окремо взятої людини стає не тільки протистояння політичному супротивникові, але також критика інакомислячих у власному політичному таборі.

Участь у русі, в якому можна швидко завоювати визнання, також додає впевненості в собі. Зникають будь-які переживання про успішність, а з ними і занепокоєння за власне майбутнє. Навіть самі тупі можуть здобути славу в рукопашному бою, навіть самі боязкі можуть писати листівки. Члени руху проводять спільні акції: організовують поїздки в інші міста, влаштовують сутички з владою та ідеологічними противниками, займаються поширенням власної точки зору. Це породжує почуття спільності і згуртованості, які в сьогоднішньому суспільстві споживання прийнято засуджувати. Недарма як ліві, так і праві радикальні групи, на словах виступаючи проти культу споживання, на ділі, однак, зовсім не відмовляються від нього, створюючи свій власний стиль споживання і дозвілля.

Далеко не вся політично активна молодь дотримується радикальних поглядів. Поряд з традиційними політичними партіями і союзами, можливість брати участь у своїй роботі пропонують церковні громади, товариства захисту природи, соціальні молодіжні організації та дрібні партії. Кордони з радикальними політичними групами прозорі, багато молоді активісти мають подвійне членство в рухах радикального і помірного штибу. Наприклад, неонацист може брати участь у роботі своєї місцевого осередку і в той же час бути членом добровільної пожежної дружини. А активістка лівого руху після участі в зіткненні з поліцією потім може піти роздавати профспілкові брошури школярам.

Таким чином, молодіжний рух в Німеччині зародився досить давно та складається з ліво та право направлених партій, деякі з таких партій є досить радикально налаштованими.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!