Роздрукувати сторінку

Молодіжна студентська субкультура: сучасні вияви

« Назад

Тотальне руйнування традиційних норм і цінностей призвело до невизначеності у виборі підстав ідентифікації і, як наслідок, лінії поведінки різних соціальних груп суспільства, і, насамперед, молоді.

функції субкультури

Культурна аномія в нашій країні супроводжувалася відсутністю інтеграції великої кількості молодих людей зі стабільними соціальними інститутами, що вплинуло на їх власну особисту стабільність і успішність, а також на функціонування соціальної системи в цілому.

У даних умовах молодь змушена обмежуватися нормами і цінностями окремих субкультурних груп при відсутності стійкого сприйняття дійсності, стабільних взаємозв'язків з державою, її інститутами.

Субкультура виникла в XX ст., на початку періоду переходу від індустріальної стадії суспільного розвитку до постіндустріальної, молодіжна субкультура, в даний час досить різноманітна і набуває все більшої популярності серед молоді.

Соціальними передумовами поширення в суспільствах постмодерну молодіжних субкультур стала проблема адаптації, складність інших, крім пропонованих масовою культурою, механізмів рекреації, порушення традиційних механізмів ідентифікації.

У сучасному суспільстві з високим рівнем соціальної стратифікації, втраченими традиційними способами ідентифікації, молодіжна субкультура виступає як універсальна форма адаптації молоді до мінливих умов існування, внаслідок чого вона реалізує не тільки свій рекреаційний потенціал, але й виступає як механізм ідентифікації.

Застосування міждисциплінарного підходу дозволяє отримати комплексне уявлення про специфічні особливості генезису молодіжних субкультур в умовах трансформації суспільства з урахуванням впливу соціально-економічних, політичних і культурних умов конкретного історичного періоду, а також джерелах і ступеня впливу західних субкультурних феноменів на вітчизняні.

види субкультури

Створення різних молодіжних об'єднань як форм прояву молодіжних субкультур в умовах особливостей соціального середовища дозволяє молоді реалізувати свою потребу в ідентифікації, під якою ми розуміємо один з механізмів соціалізації особистості, за допомогою якого здобуваються або засвоюються норми, ідеали, цінності, ролі та моральні якості представників тих соціальних груп, до яких вона належить.

Перспективи розробки теоретичних питань формування та розвитку молодіжних субкультур становить практичний інтерес для органів федеральної влади, обласних, міських і районних адміністрацій, органів управління освіти різних рівнів, комітетів у справах молоді, громадських організацій щодо здійснення заходів, спрямованих на регулювання суспільної поведінки молоді.

Виникнення молодіжної субкультури відбулося XX в. на початку періоду переходу від індустріальної стадії суспільного розвитку до постіндустріальної. Даний процес супроводжувався появою і оформленням молоді в соціальну групу.

Динамічність розвитку даної соціально-демографічної категорії наклала відбиток на різні сторони суспільного розвитку і сприяла появі різних субкультурних утворень, з метою збереження власної індивідуальності.

Характерні для країни останніх десятиліть процеси руйнування цінностей минулого, поява і швидка зміна системи нових суспільних цінностей, привели до дезінтеграції всіх груп населення, і молоді, насамперед.

ознаки субкультури

Висока швидкість розвитку суспільства, що супроводжує появою безлічі нових споживчих товарів, послуг, освітніх, розважальних та посадових можливостей, стикається зі вступниками в протиріччя ціннісними системами та дисфункциями основних соціальних інститутів, що відповідають за соціалізацію підростаючого покоління. В результаті чого молодь, опиняючись перед необхідністю вибору, в більшості своїй нездатна включитися в нові суспільні відносини.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!