Роздрукувати сторінку

Міжнародні волонтерські табори для студентів

« Назад

Що таке міжнародний волонтерський табір?

міжнародні волонтерські табори

Міжнародний волонтерський табір (work camp) - це можливість побачити країни, про які давно мріяв познайомитися з цікавими людьми та однодумцями, знайти друзів, попрактикувати іноземну мову і просто відмінно і насичено провести час. Це спосіб випробувати себе в нових умовах і безоплатно зробити добру справу.

Est YES надає можливість поїхати в міжнародні волонтерські табори по всьому світу. Велика частина таборів проводиться у літній період, але за бажанням можна взяти участь і в інший час року, хоча тоді вибір проектів обмежений. Табори зазвичай тривають 2-3 тижні і в них беруть участь в середньому 10-20 чоловік, але з однієї країни в таборі беруть участь не більше 2 осіб. Добровольці табору збирають людей різних культур, які живуть і працюють разом, роблячи щось корисне і допомагаючи місцевому розвитку.

Що роблять волонтери в міжнародних таборах?

Разом виконують важливу і корисну роботу (наприклад, допомагають відновлювати старовинний замок, організовувати середньовічний фестиваль, рятувати морських черепах у Мексиці, створювати екологічний маршрут в національному парку в Альпах або облаштовувати пташині гнізда в орнітологічному парку на півдні Франції), а також спілкуються, пізнають культуру інших народів, вчаться говорити на різних іноземних мовах, подорожують, навчаються новим цікавим речам і діляться досвідом. Решта часу відводиться на екскурсії, семінари, ігри, тренінги.

У кожному таборі є campleader, людина, який координує роботу волонтерів і організовує їх дозвілля.

Іноді проводяться навчальні табори (study-camps) основна мета яких - навчання новим навичкам, наприклад, іноземної мови, сучасним мультимедійним технологіям, гончарної справи, екологічних методів вирощування с\г культур, грі на різних музичних інструментах. В основному в таких таборах беруть додаткову плату за участь.

студенське літо

Проживання та харчування в таборі

Проживання та харчування в таборі покриваються приймаючою стороною. Умови проживання в таборах - різні, тому уважно читайте опис кожного табору. Проживання може бути організовано в палатках, школі, гуртожитку і т. д. Харчування - триразове, часто учасники табору готують самі по черзі, що дає прекрасну можливість скуштувати традиційні страви різних народів.

В якому віці можна поїхати в табір?

У більшість таборів можна поїхати починаючи з 18-ти років (верхньої вікової межі зазвичай немає). Багато проектів (особливо у Франції та Німеччині) призначені також для молоді 16-17 років. Для підлітків 14-15 років відкриті лише деякі табори. Підшукуючи в базі даних підходящий табір, близько назви кожного проекту можна побачити дату проведення табору, а також вік учасників, для яких цей табір призначений.

Яка підготовка мені потрібна? Потрібні навички?

Щоб взяти участь у таборі необхідно знати англійську мову хоча б на рівні спілкування. Всі інші навички не обов'язкові. Приміром, якщо роботою є реставрація, то не потрібно мати якісь спеціальні навички, хоча вони можуть бути корисні. Іноді, при заповненні анкети потрібно написати мотиваційний лист (звичайно якщо табір пов'язаний з роботою з дітьми). У проектах пов'язаних з соціальною роботою часто очікується володіння місцевою мовою - французькою, німецькою, іспанською, італійською.

міжнародний табір

Чи можу поїхати разом з другом/подругою?

За правилами втабір не приймається більше двох учасників з однієї країни. Тому якщо у вибраний табір поки ще ніхто не зареєструвався, і в таборі ще достатньо вільних місць, то можна сміливо їхати разом з другом або подругою.

Можна клопотати на місце в кількох таборах?

Є можливість поїхати відразу ж у кілька таборів. В такому випадку треба заплатити за участь у кількох таборах, але на другий і наступні табори надається знижка.

Сторона, яка відряджає, - EstYES

Забезпечує всю необхідну підтримку учаснику добровольчого табору (заповнення анкети, консультування, при необхідності, складання маршруту поїздки і допомога в купівлі квитків, надання докладної інформації про табір).

Якщо ви вже зважилися поїхати волонтером в міжнародний табір, дізнайтесь як стати учасником або зв'яжіться з волонтерами і вони допоможуть вам підібрати найбільш цікавий проект і заповнити анкету учасника. Міжнародний волонтерський табір - це унікальний проект, який представляє собою модель світу, де під одним дахом збираються люди різних національностей, представники різних релігій та культур.

літній відпочинок і робота

Волонтерський табір - це можливість побачити різні країни, познайомитися з цікавими людьми, попрактикувати іноземну мову і просто відмінно провести час, а також побачити, як весь світ ввечері збирається за одним столом, наче родина, і в цьому світі немає місця суперечностей, стереотипам і розбіжностей. Це спосіб зробити добру справу і отримати натомість щось більш цінне, ніж гроші. Залишилося тільки вибрати напрям: Європа, Азія, Америка, Африка, Австралія - ти вже готовий покласти світ до себе у валізу?

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!