Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 886 Практична робота 8 на тему Електронна пошта в Інтернет з курсу Основи інформатики та обчислювальної техніки, НУДПСУ

Практична робота 8 на тему Електронна пошта в Інтернет з курсу Основи інформатики та обчислювальної техніки, НУДПСУ

« Назад

 Практична робота № 8

Тема: „Електронна пошта в Інтернет. Відкриття власної поштової скриньки та технологія листування. Поштовий клієнт Microsoft Express”

Мета: Навчитися працювати з електронною поштою, надсилати і отримувати повідомлення.

Хід роботи

Запишіть у зошит тему і мету роботи. Складіть звіт виконання практичної роботи.

Завдання 1. Уважно прочитайте теоретичні відомості про роботу зі службою електронної пошти мережі Інтернет.

Теоретичні відомості

Однією з головних і найпопулярніших послуг Internet є електронна пошта (е-mail). У електронної пошти є багато переваг в порівнянні з такими способами передачі інформації, як традиційна пошта або факсимільний зв’язок. Дослідження довели, що при проведенні опитувань респонденти охочіше відповідали на питання, які надійшли по електронній пошті, ніж на традиційні листи. Електронний лист може бути прочитаним або написаним в будь-який час, тому досить зайняті люди можуть використати будь-який вільний час для роботи із своєю кореспонденцією. Електронна пошта досить економічна. Відіслати е-mail коштує значно дешевше, ніж відправити звичайний лист або скористатися послугами міжміського або міжнародного телефонного зв’язку.

Для багатьох користувачів поняття Internet тісно пов’язане з терміном. Це одна з найбільш популярних послуг Internet − це UseNet, до якої кожний день звертаються мільйони користувачів. Терміном UseNet називається система, яка дозволяє всім користувачам брати участь в групових дискусіях, так званих телеконференціях, на яких обговорюються різні питання. Первинно ця система була призначена для обміну технічною інформацією, але дуже скоро перетворилася на систему з набагато більш широкою областю застосування. Зараз UseNet підтримує понад 8000 телеконференцій різноманітної тематики. Що таке телеконференція? Це електронна пошта, яка відрізняється від описаної вище тим, що повідомлення відсилаються не окремим користувачам, а в спеціальним чином організовані дискусійні групи – телеконференції. Відправлені в телеконференції повідомлення стають доступними для будь-кого, хто до них звертається. В UseNet застосовується частина термінології електронної пошти. Матеріал, який пишуть для того, щоб з ним могли ознайомитися інші, називають повідомленням, або публікацією в телеконференції. Для роботи з телеконференціями використовують програми читання телеконференцій, які дозволяють вибрати телеконференцію і продивитися її зміст. Для зручного пошуку телеконференціям надаються імена. Система імен будується за ієрархічним принципом. Ім’я телеконференції складається з декількох частин різних рівнів, кожна з яких несе певну інформацію про тематику конференції.

Але на сьогодні з групами новин більш зручно працювати, використовуючи не засоби електронної пошти, а засоби WWW, використовуючи спеціалізовані сервери- „шлюзи” і спеціалі­зова­ні пошукові системи (наприклад, groups.google.com, groups.yahoo. com,
www.talk.ru, www.newsgate.ru).

Для того щоб мати змогу користуватися електронною поштою, перш за все необхідно мати e-mail-адресу. Адреса має вигляд username@hostname, де hostname – DNS-адреса поштового серверу, а username – ім’я вашої поштової скриньки на цьому сервері.

Якщо ви маєте постійний доступ в Internet через провайдера, навчальний заклад або іншу організацію, то електронна адреса надається вам ними.

Якщо ж ви входите в Інтернет нерегулярно і з різних місць, але хочете мати власну e-mail—адресу, ви можете скористатися послугами безкоштовних серверів, які надають вам електронну адресу і деякий дисковий простір за те, що ви будете переглядати рекламу, яку вони розміщують. Доступ в такі поштові скриньки здійснюється через Web-браузери. Найпопулярнішими серверами такого плану є yandex.ru, rambler.ru, ukr.net, www.yahoo.com, www.mail.ruта інші. Якщо ви маєте постійний доступ в Internet через провайдера, навчальний заклад або іншу організацію, то електронна адреса надається вам ними. В цьому випадку зручно використовувати програму − поштового клієнта. До складу сучасних операційних систем Windows входить програма − поштовий клієнт Microsoft Outlook Express. В даній роботі будемо використовувати першу з них.

Доставка пошти

Активізуємо програму Microsoft Outlook Express. Вона має стандартний Windows-інтерфейс. Робоче вікно розділене на три частини.

1. Дерево каталогів, в які будуть заноситись листи в залежності від статусу (вхідне, вихідне, відправлене, видалене та чернетка).

2. Список контактів — адресна книга, куди ви можете заносити імена своїх кореспондентів, їх електронні адреси та іншу інформацію.

3. Вікно, в якому можна побачити статистику по дереву каталогів.

Для того щоб отримати нові повідомлення, ви повинні натиснути на кнопку Доставить на панелі інструментів. Після цього програма виконає запит до поштового серверу і перенесе на ваш комп’ютер всі повідомлення, які надійшли.

Якщо запит був успішний, то у правому верхньому віконці ви будете мати список всіх нових повідомлень. При переміщенні по ним у нижньому віконці буде виводитись на екран їх зміст.

Відповідь на повідомлення

Якщо ви хочете відповісти на отримане повідомлення, ви повинні натиснути на кнопку на панелі інструментів. На екрані з’явиться наступне вікно:

В поле Кому автоматично занесеться адреса людини, на повідомлення якої ви хочете відповісти. В поле Копія ви можете внести адресу, на яку буде відправлена копія повідомлення. В поле Тема автоматично занесеться тема повідомлення, на яке ви відповідаєте з префіксом Re: (від англійського Replay – відповісти). В робочому віконці ви можете ввести текст повідомлення. Для того щоб відіслати повідомлення, ви повинні натиснути кнопку Отправить на панелі інструментів.

Створення нового повідомлення

Створення нового повідомлення дещо схоже на відповідь на повідомлення, але має деякі особливості. Для створення нового листа вам необхідно натиснути кнопку Создать сообщение  на панелі інструментів. З’явиться вже знайоме вам вікно. В поля Кому, Копія і Тема потрібно власноруч повинні занести відповідні значення, або вибрати їх з адресної книги, натиснувши кнопку панелі інструментів  і обираючи потрібну адресу, а в робоче віконце – текст вашого повідомлення.

Існує можливість створення повідомлення на кольоровому бланку, який

перед створенням нового повідомлення потрібно обрати із списку:

До повідомлення можна приєднувати файли. Для цього потрібно натиснути кнопку  і у діалоговому вікні, яке після цього відкриється, вибрати потрібний файл. Уважно розгляньте наведений нижче приклад пересилання файлу по електронній пошті.

Завдання 2. Робота зі службою електронної пошти мережі Інтернет.

1. Запустіть браузер MS Internet Explorer.

2. Створіть власну поштову скриньку.

• Для цього введіть або виберіть зі списку одну з адрес серверів, які надають безкоштовно поштові послуги:

www.online.com.ua, www.gala.net, yandex.ru, rambler.ru, ukr.net, www.meta.ua існують і інші поштові сервери.

• Скориставшись послугами поштового сервера, натисніть кнопку

• Зарегистрироваться поштової служби, потім введіть ім’я користувача та пароль і натисніть кнопку Зарегистрировать.

• Надішліть повідомлення за однією з адрес e-mail, відкривши вкладку Новое сообщение.

• Надішліть одне з повідомлень, до якого приєднайте один з файлів зі своєї папки, (зверніться до викладача за консультацією у разі необхідності).

• Задайте умову про надходження повідомлення про доставку електронного листа.

Завдання 3. Оформіть звіт. Захистіть виконану роботу

Перелік питань до захисту практичної роботи

1. Що таке Internet?

2. Що таке електронна пошта?

3. Які є програми підтримки електронної пошти?

4. Чому вхід у поштові системи захищають паролем?

5. Що таке електронна адреса?

6. Які основні функції програми підтримки електронної пошти?

7. Як відправити електронного листа?

8. Як долучити файл до електронного листа?

9. Що таке телеконференція?

10. Як відшукати потрібну групу новин?

11. Як прочитати статтю у деякій групі новин?

12. З чого складається назва групи новин (конференцій)?

13. Які дії визначені над статтею групи новин?

14. Як послати відповідь особисто авторові статті?

15. Як виступити в телеконференції зі своїм повідомленням?

16. Що таке група новин?

17. Якою командою відсилають електронний лист?

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!