Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 557 Вступ до курсу Культурологія, ННІЗДН, Навчально-науковий інститут заочно-дистанційного навчання

Вступ до курсу Культурологія, ННІЗДН, Навчально-науковий інститут заочно-дистанційного навчання

« Назад

 ВСТУП

Я не вірю, що хто-небудь і кого-небудь може
 чомусь навчити.  Єдине,  що я знаю, хто хоче
навчитися – навчиться 
Карл Роджерс

Шановні студенти! Ви розпочинаєте знайомство з культурологією – інтегративною сферою знання, народженою в широкому багатоаспектному діалозі на перетині філософії, історії, психології, етнографії, мовознавства, релігієзнавства, соціології, науки та мистецтвознавства.

Культурологія як наука ґрунтується на раціональному пізнанні та інтуїтивному проникненні в культури різних країн, що дасть можливість Вам відтворити універсальний образ світу в його динамічному розвитку, сформувати цілісне уявлення про культурний континуум і місце в ньому людини. Водночас досвід осягнення цінностей культури завжди індивідуальний, вимагає внутрішнього занурення в глибинний зміст культурних предметів і явищ, що передбачає розкриття в культурологічному курсі перш за все особистісного виміру культурної історії людства. Це є принципово важливим як для Вашого професійного розвитку так і особистої здатності адаптуватись до суперечливих умов сучасного буття, протистояти негативним впливам масового середовища, тобто для становлення особистості в її цілісності.

Обґрунтовуючи концепцію культурологічного курсу, необхідно також охарактеризувати її зумовленість особливостями сучасної історичної ситуації як у глобальному, так і вітчизняному контексті. Новітнє суспільство є планетарною цивілізацією, де різні культури взаємно переплетені так, що виживання людини забезпечується збереженням рівноваги культурної багатоманітності. Українська  людина реально живе, мислить і діє в просторі багатьох культур, обмежувати вплив яких неможливо і недоцільно. Сучасний фахівець має бути готовим здійснювати професійну діяльність у полікультурному світі, навіть якщо виховувався в певному культурному середовищі та свідомо поділяє його нормативи і цінності. Буття України на стику культур зумовило її зв'язок із загальносвітовим історико-культурним простором. Тому лише в контексті світових процесів українська культура являє нам своє покликання і гуманістичне значення, що і відображено в концепції представленого Вам культурологічного курсу.

Бажаємо Вам творчої наснаги у здобутті знань!

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!