Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 544 Методичні поради з курсу Економіка праці і соціально-трудові відносини, ННІЗДН, Навчально-науковий інститут заочно-дистанційного навчання

Методичні поради з курсу Економіка праці і соціально-трудові відносини, ННІЗДН, Навчально-науковий інститут заочно-дистанційного навчання

« Назад

 Рекомендації до вивчення дисципліни

Відповідно до Освітньо-професійної програми підготовки бакалавра напряму “Управління персоналом та економіка праці”   “Економіка праці і соціально-трудові відносини” є нормативною навчальною дисципліною циклу професійної та практичної підготовки.

Після вивчення теоретичного курсу та опрацювання практичного матеріалу (задач та ситуацій в кінці кожної теми) студент виконує контрольну роботу, яку необхідно здати в терміни, визначені навчальним планом.

Програмний матеріал теоретичного курсу рекомендується вивчати в порядку, передбаченому робочою програмою.

Для закріплення пройденого матеріалу після вивчення  кожної теми необхідно дати відповіді на питання самоконтролю (в усній формі) та виконати завдання для самостійної роботи (в окремому зошиті, або на аркушах формату А4). Під час опрацювання теми та додаткових питань доцільно використовувати запропоновану в переліку літературу, а також додаткові інформаційні джерела.

Згідно з навчальним планом студенти дистанційної форми навчання виконують контрольну роботу, яка складається з двох частин – теоретичної та практичної.

Завдання на контрольну роботу (Методичні рекомендації для виконання контрольної роботи з навчальної дисципліни “Економіка праці і соціально-трудові відносини” студентами галузі знань 0305 “Економіка і підприємництво” заочної та дистанційної форми навчання / Н.О.Мазур. – Рівне: НУВГП, 2012. – 17 с.) вибирають за номером залікової книжки (індивідуального плану) студента.

Теоретична частина контрольної роботи складається з двох питань, вибір яких здійснюється згідно з варіантом із запропонованого переліку.

Практична частина контрольної роботи зорієнтована на закріплення студентами теоретичних знань, отриманих при вивченні дисципліни “Економіка праці і соціально-трудові відносини”, та набуття практичного досвіду їх використання при аналізі соціально-трудових відносин в конкретному регіоні або на підприємстві, в установі чи організації України впродовж останніх трьох років.

Контрольна робота виконується із застосуванням офіційної інформації Держкомстату України або статистичної звітності конкретних підприємств, установ чи організацій і представляється на рецензію (перевірку) у вигляді друкованого або рукописного тексту на папері формату А-4. Орієнтовний обсяг контрольної роботи становить 15-20 сторінок друкованого тексту.

Умовою успішного завершення вивчення дисципліни є належне виконання та захист контрольної роботи, складання поточного модуля у вигляді тестування та заліку. Додаткові бали можна отримати за виконані завдання для самостійної роботи, які подаються після кожної теми (якщо вони не співпадають із завданням контрольної роботи). Оцінювання здійснюється згідно з вимогами ЄКТС.

Освоєння першої частини курсу дасть змогу студентові:

знати:

-  основні поняття в сфері економіки праці й соціально-трудових відносин та взаємозв’язки між ними;

-  основні характеристики та категорії населення; сутність економічно активного населення та трудових ресурсів;

-  роль та місце соціально-трудових відносин в системі суспільних відносин в умовах ринкової економіки;

-  поняття людського капіталу та можливості його інвестування;

-  характеристики ринку праці та системи зайнятості;

-  структуру споживчого бюджету та види доходів населення;

-  основні критерії та показники диференціації доходів та рівня життя населення;

-  світовий досвід регулювання соціально-трудових відносин;

вміти:

-  визначати та аналізувати основні характеристики населення;

-  аналізувати структуру та динаміку економічно активного населення та трудових ресурсів регіону;

-  пропонувати шляхи підвищення трудового потенціалу та людського капіталу;

-  здійснювати моніторинг кон’юнктури ринку праці;

-  визначати та аналізувати показники зайнятості та безробіття; розуміти проблеми та шляхи подолання різних видів безробіття;

-  здійснювати аналіз споживчого бюджету та рівня життя населення;

-  визначати показники диференціації доходів населення та розуміти її чинники;

-  застосовувати правові та нормативні акти регулювання праці й соціально-трудових відносин.

Вивчення першої частини дисципліни "Економіка праці і соціально-трудові відносини", яка складається з одного змістового модуля, завершується складанням заліку.

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!