Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4998 Практичне заняття на тему Засадничі принципи роботи журналіста, етична проекція, Етичні вимоги до реклами в медіа, Інтернет та його етичні проблеми, Журналістський фах

Практичне заняття на тему Засадничі принципи роботи журналіста, етична проекція, Етичні вимоги до реклами в медіа, Інтернет та його етичні проблеми, Журналістський фах

« Назад

Практичне заняття на тему Засадничі принципи роботи журналіста, етична проекція, Етичні вимоги до реклами в медіа, Інтернет та його етичні проблеми

Зміст практичного заняття

 1. Загальні принципи роботи з джерелами інформації та етичні заборони в процесі збору інформації.

 2. Принципи опублікування спростувань та виправлень.

 3. Етичні взаємини журналіста з людиною як з об’єктом діяльності(втручання в особисте життя, „люди в горі” та ін.).

 4. Права та етичні обов’язки журналіста під час виборів.

 5. Етичні стандарти екстремальної журналістики. Висвітлення катастроф і стихійних лих, актів громадянської непокори, етнічних конфліктів, терористичних актів, воєнних дій, злочинів та нещасних випадків.

 6. Конфлікт інтересів та ставлення журналіста до преференцій.

 7. Етичні принципи рекламування в ЗМІ.

 8. Етичні норми комерційної реклами в друкованих медіа.

 9. Етичні норми теле- та радіореклами.

 10. Інтернет та його етичні проблеми.

Завдання для обов’язкового виконання

Домашні завдання:

 1. Керуючись досвідом роботи, здобутим під час проходження навчально-виробничої практики, у письмовій формі запропонуйте для обговорення в групі ситуацію, сумнівну з погляду дотримання норм журналістської етики.

 2. Проаналізуйте випуск будь-якого українського видання з погляду доречності та моральності розміщеної в ньому інформації. Виріжте зразки журналістських матеріалів, які, на Вашу думку, є неетичними, наклейте їх на сторінки в окремому файлі. Додайте Ваш письмовий коментар та аналіз.

 3. Доберіть зразки рекламної продукції, що засвідчує порушення етичних стандартів. Додайте Ваш письмовий коментар та аналіз.

 4. Підготуйте аналітичний огляд інтернет-публікацій, присвячених питанням дотримання журналістами етичних стандартів під час передвиборчої агітації.

 5. Письмово опрацюйте питання про інтернет та його етичні проблеми.Охарактеризуйте веб-сайти, які, на вашу думку, порушують медіастандарти.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!