Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4996 Практичне заняття на тему Службова медіаетика та дотримання журналістом норм етикету, Журналістський фах

Практичне заняття на тему Службова медіаетика та дотримання журналістом норм етикету, Журналістський фах

« Назад

Практичне заняття на тему Службова медіаетика та дотримання журналістом норм етикету

Зміст практичного заняття

  1. Поняття про службову етику журналіста.

  2. Культура поведінки в редакції як запорука успішної діяльності.

  3.  Типові порушення службової етики.

  4. Етика фрілансу та етичність питання про псевдонім.

  5. Етикет офіційного (службова телефонна розмова, вітання і знайомство, бесіда, інтерв’ю, прес-конференція) та неофіційного спілкування.

  6. Дотримання журналістом норм вербального та невербального етикету.

Завдання для обов’язкового виконання

Домашні завдання:

  1. Опрацюйте питання про етикет офіційного (службова телефонна розмова, вітання і знайомство, бесіда, інтерв’ю, прес-конференція) та неофіційного спілкування, а також про дотримання журналістом норм вербального та невербального етикету. Ділова гра. (Базове джерело: Кузнєцова О. Журналістська етика та етикет: основи теорії, методики, дослідження трансформації незалежних видань України, регулювання моральних порушень: Монографія. – Львів: Світ, 1998. – С. 105 – 160.)

  2. Підготуйте невелику за обсягом інформацію про особливості етикету в одній із країн. Добираючи повідомлення, оцінюйте його з погляду практичної доцільності в майбутній журналістській діяльності (наприклад, урахування медійником особливостей етикетних традицій Китаю під час перебування в країні та в ході підготовки матеріалу). Презентація.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!