Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4945 Практичне заняття №3 на тему Редагування фактичного матеріалу, Журналістський фах

Практичне заняття №3 на тему Редагування фактичного матеріалу, Журналістський фах

« Назад

Практичне заняття №3 на тему Редагування фактичного матеріалу

Основні питання

  1. Поняття про факт у журналістиці.

  2. Перевірка фактичного матеріалу.

  3. Типи фактичних помилок, їх усунення. 

Домашнє завдання

  1. Підготуйте теоретичні питання, використовуючи матеріали лекцій.

  2. Відредагуйте запропонований матеріал. Визначте, які норми в ньому було порушено.

Фатальна жінка і домогосподарка - два в одному

Домогосподарка і сексуальна красуня, як поєднувати ці два абсолютно протилежних образи? Насправді, це не так важко, як здається! 

Ось декілька порад, які допоможуть вам бути не просто домогосподаркою, але і справжньою жінкою.

Подивіться на той одяг, який ви носите вдома. Він зручний і виглядає новим? Або це старий затертий халат, рвані тапочки, брюки з відтягнутими колінами? Ні, звичайно, якщо ви обидва виглядаєте так, то можна нічого не міняти. Але, якщо ви хочете стати сексуальною або, хоч би, охайною, можна замінити той же халат на новий, тапочки послати у відро для сміття, придбати нові спортивні брюки.

Замість звичайних ганчіркових тапок придбайте домашні туфлі. Це не взуття на високому каблуці – ходити на каблуках в будинку щодня, просто шкідливо для здоров'я, а головне, незручно. А то, до чого ми прагнемо вдома – до зручності і затишку. Домашні туфлі це ті ж тапочки, тільки виглядають вони набагато привабливіше. Наприклад, вони можуть бути прикрашені плетінням, або шнуруванням, бути на невеликій платформі, а, головне, вони йдуть до будь-якого домашнього плаття.

Жінки фарбуються «на вихід», це бентежить всіх чоловіків. Складається враження, що ми хочемо бути красивими для кого завгодно, тільки не для того, хто з нами поряд. Звичайно, наводити вдома «бойове розфарбовування» не потрібно. Але виглядати на всеі сто домогосподарка просто зобов'язана. Не варто цілодобово ходити з скуйовдженим волоссям, укладеним в стилі «я тільки що прокинулася». Вимити і розчесати волосся не таке важке завдання. Обов'язково стежите за руками. Криві, брудні нігті відштовхнуть кого завгодно і це просто антигігієнічно. Виконуйте всю роботу по будинку в рукавичках, не забувайте зволожувати шкіру рук, робити манікюр.

Багато жінок приділяючи увагу рукам, забувають про ноги. Педикюр, елементарна гігієна, щоб ноги виглядали чистими і доглянутими, допоможуть вам в цьому.

Не захоплюйтеся домашнім клопотом, коли ваш чоловік приходить з роботи додому. Залиште готування, прибирання, прасування, побудьте просто разом. Повечеряйте, поговоріть, поділіться один з одним своїми думками і переживаннями за день.

Щоб полегшити собі домашню роботу, не відмовляйтеся від техніки. І якщо вам дозволяють фінанси і розміри квартири, купіть і пральну і посудомийну машину.

Плануйте час так, щоб його з лишком вистачало і на домашні клопоти, і на догляд за собою коханою і на те, щоб приділити увагу чоловікові.

Спільне життя – це не важкий обов'язок. Пригадаєте, колись ваше відношення один до одного, до побуту і інших життєвих дрібниць було легшим і вільнішим. Воно повинне залишатися таким і тепер. Побут – це не основна частина життя. Якщо ви втомилися або вам просто лінь, закиньте до бісів всю роботу. Вже це ви точно можете собі дозволити, ви самі собі начальник. І від того, що ви не будете нічого робити два-три дні, не трапиться кінець світу.

Секс не повинен ставати предметом торгу або надокучливим обов'язком. Якщо ви втомилися, так і скажіть, якщо вам щось не подобається, не потрібно виставляти як загрозу ультиматум – а я з тобою не ляжу!

Смуток, як відомо, гріх. Не живіть понуро і сіро. Ви самі робите свої дні нудними і безрадісними. І у ваших же силах все змінити на краще. Не забувайте про друзів, походи в кіно або просто спільне проведенні часу. Життя повинне доставляти радість, а не тільки гори брудного посуду! 

ЛІТЕРАТУРА

  1. Капелюшний О. А. Редагування в засобах масової інформації / О. А. Капелюшний. – Львів, ПАІС, 2005. – С. 47 - 51; 55 - 56.

  2. Накорякова К. М. Литературное редактирование / К. М. Накорякова. – М.: Издательство ИКАР, 2006.

  3. Партико З. В. Загальне редагування: нормативні основи /З. В. Партико. – Львів: Афіша, 2001.

  4. Різун В. В. Літературне редагування : підручник / В. В. Різун. – К.: Либідь, 1996.

  5. Тимошик М. С. Видавнича справа та редагування: навчальний посібник / М. С. Тимошик. – К.: Наша культура і наука, 2004.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!