Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4894 Приклади розв’язків задач, Організовування операційних виробничих процесів, Організація операційної діяльності підприємства

Приклади розв’язків задач, Організовування операційних виробничих процесів, Організація операційної діяльності підприємства

« Назад

Приклади розв’язків задач з дисципліни Організація операційної діяльності підприємства

Тема 5 Організовування операційних (виробничих) процесів

Типова задача 1. В дільниці механообробного цеху встановлено 6 токарних верстатів, на яких виготовляється 15 найменувань деталей. Кожна з деталей у процесі обробки в середньому обробляється на 3-х операціях.

Потрібно:

  1. Визначити коефіцієнт закріплення операцій.

  2. Вказати тип виробництва на дільниці

Розв’язок:

Визначимо коефіцієнт закріплення операцій за формулою:

Оскільки, 1<Кзак<10, то дільниця токарних вестатів належить до великосерійного типу виробництва.

Типова задача 2. Виробнича програма випуску деталей за місяць становить 1860 шт., у тому числі в першій декаді – 520 шт. Для організації рівномірного виробництва деталей розроблено подекадний план-графік, який виконано з такими показниками:

Показник

Робочі дні

1

2

3

4

5

6

7

8

Випуск продукції за планом

75

75

77

77

78

78

80

80

Фактично випущено

50

55

48

50

52

55

50

60

Потрібно: визначити коефіцієнт рівномірності за першу декаду місяця; проаналізувати вплив невиконання плану-графіка за першу декаду на роботу цеху, якщо у другій і третій декадах цех працював відповідно до плану-графіка.

Розв’язання

1. Коефіцієнт рівномірності за першу декаду:

2. За місяць вироблено деталей 1660 шт., тобто на 200 шт. менше від запланованого.

Робітникам виплачена частка заробітної плати за простої не з їхньої вини у першій декаді, що збільшило витрати на виробництво продукції.

Типова задача 3. Складальним цехом за планом у І – ої декаді має бути випущено 35 виробів, 2–й – 35 виробів, 3 -й – 38 виробів. Фактично випущено в І – й декаді - 22 вироби, 2 - й – 27, 3 - й – 57.

Потрібно: визначити коефіцієнт ритмічності роботи цеху

Розв’язання

Ритмічність - принцип, що характеризує рівномірність виконання процесів у

часі: 

де, ∑Nф (≤Nпл ) - фактичний обсяг виконаних робіт за аналізований період в межах плану (понад плана не враховується), ∑Nпл - плановий обсяг робіт.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!