Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4889 Лабораторна робота №5 на тему Створення БД індивідуального завдання, Створення таблиць, Організація баз даних і знань, НУДПСУ

Лабораторна робота №5 на тему Створення БД індивідуального завдання, Створення таблиць, Організація баз даних і знань, НУДПСУ

« Назад

Лабораторна робота №5 на тему Створення БД індивідуального завдання, Створення таблиць

5.1. Завдання

1) Відповідно до індивідуального завдання створіть базу даних, що складає із зазначених таблиць, із установленням необхідних властивостей полів, завданням умов контролю даних, використанням підстановки для одного з полів.

2) Установите необхідні зв'язки між таблицями. Установите прапорці контролю цілісності даних.

3) Попрацюйте з даними в режимі таблиці: уведіть дані в таблиці, виконаєте коректування даних. Проведіть пошук і заміну даних у всіх записах, копіювання даних, копіювання окремих записів у резервну копію. Видалення рядків. Сортування даних. Фільтрація даних.

4) За допомогою майстра форм створіть форми для заповнення таблиць інформацією. Уведіть нові дані в таблиці з використанням форм.

5) Оформите звіт по роботі. Напишіть відповіді на контрольні питання.

5.2 Індивідуальні завдання до лабораторної роботи

Варіант 1

Для автоматизації роботи в касах залізниці розробити базу даних “Продаж квитків ”, що містить таблиці: ”Поїзда”, “Продаж”, “Тарифи”. При сплаті за квитки надаються пільги дітям - 50% вартості квитка.

Таблиця ”Поїзда” містить інформацію про поїзди. Поля: номер поїзда, пункт відправлення, пункт призначення, кількість плацкартних вагонів, кількість купейних вагонів.

Таблиця “ Продаж ” - це журнал продажу квитків у касі. Поля: номер поїзда, дата відправлення, станція призначення, тип вагона (вибір зі списку), кількість квитків, категорія пільг.

Таблиця ”Тарифи” містить інформацію про вартість квитків до певних станцій. Поля: станція призначення, вартість квитка в плацкартному вагоні, вартість квитка в купейному вагоні.

Варіант 2

Фірма-постачальник автомобілів приймає замовлення на поставку автомобілів різних виробників і різних моделей. Фірма надає такі пільги: замовлення на 5 автомобілів - 90% вартості. Для реєстрації замовлень, зберігання інформації про замовників, про асортименти автомобілів й обробки цієї інформації необхідно розробити базу даних, що складається із трьох таблиць.

Таблиця “Замовлення”. Поля: код замовлення, дата замовлення, код клієнта, код моделі, кількість.

Таблиця “Автомобілі”. Поля: код моделі, назва моделі, фірма-виробник, вартість моделі, об'єм двигуна, потужність двигуна, кількість пального на 100 км, тип двигуна (дизель або карбюратор, виводити списком).

Таблиця “Клієнти”. Поля: код клієнта, назва фірми, ім'я директора, адреса, телефон, розрахунковий рахунок.

Варіант 3

Фірма надає транспортні послуги й приймає на них замовлення. Фірма має можливість використати різні види транспорту. При реєстрації замовлення фіксуються дані про замовників і вимоги до перевезення. При повторних обігах інформація про замовника не повторюється, але може обновлятися, якщо були зміни. На перевезення існують такі пільги: під час перевезення від 100 до 999 км дається знижка 10%, 1000 км і вище - 20%. Розробити базу даних, що містить три таблиці: ”Замовлення”, ”Транспорт”, ”Замовники”.

Таблиця ”Замовлення” має поля: № перевезення, дата перевезення, відстань, маса, накладні витрати, код транспорту, код замовника.

”Транспорт”. Поля: код транспорту, назва транспорту, вартість т/км, об'єм вантажу, маса вантажу.

”Замовники”. Поля: код замовника, назва фірми-замовника, адреса, телефон, розрахунковий рахунок.

Варіант 4

Оптовий склад відпускає товари в магазини по замовленнях. Створити базу даних для реєстрації й обліку замовлень магазинів. База даних складається із чотирьох таблиць: «Замовлення», «Склад замовлення», «Товари», «Магазини».

Таблиця «Замовлення» складається з полів №заказа, Код магазина, Дата замовлення, Дата оплати.

Таблиця «Товари» складається з полів Код товару, Назва товару, Група товару, Вартість одиниці товару, Примітка. На складі зберігаються товари трьох різних груп: 1 група - косметика, 2 група - засоби, що чистять, 3 група - мийні засоби.

Таблиця «Склад замовлення» складається з полів №заказа, Код товару, кількість одиниць товару. У цій таблиці №заказа може повторюватися, тому що в одне замовлення магазина може входити кілька різних товарів.

Таблиця «Магазини» складається з полів Код магазина, Назва магазина, Адреса, Телефон.

При розрахунку за замовлення склад дає знижку магазинам у розмірі 10% від вартості замовлення, якщо сума замовлення перевищує 1000 гривень.

5.3. Контрольні питання

1) Визначите основні поняття: база даних, таблиця, поле, запис.

2) Типи полів й обмеження на значення й використання.

3) Перелічите властивості полів й їхнє застосування.

4) Індекси: їхнє призначення й застосування. Створення простих і складених індексів.

5) Поняття фільтра. Створення й застосування фільтрів.

6) Пошук і заміна даних у таблицях.

7) Що таке зв'язку між таблицями? Типи зв'язків.

8) Поняття цілісності даних. Як працює контроль цілісності даних в Access?

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!