Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4684 Практичне заняття №8 на тему Специфіка редагування телепрограм

Практичне заняття №8 на тему Специфіка редагування телепрограм

« Назад

Практичне заняття №8 на тему Специфіка редагування телепрограм

Мета: дати загальну характеристику роботи редактора на ТБ; з’ясувати особливості співпраці телевізійного редактора й автора телепрограми; висвітлити етапи редакторського аналізу телевізійної програми; формувати навички редагування телевізійних програм. 

Зміст лабораторного заняття

  1. Загальна характеристика роботи редактора на ТБ.

  2. Співпраця автора й редактора в роботі над телепрограмою.

  3. Редакторський аналіз, літературне редагування телевізійної програми.

  4. Особливості редагування літературного сценарію телепрограми. 

Методичні вказівки до виконання завдання

  1. Опрацюйте теоретичні питання із зазначеної теми за наданими теоретичними матеріалами.

  2. Шляхом опитування з’ясуйте особливості співпраці автора й редактора в роботі над телепрограмою на регіональному телебаченні (ТРК «ВІККА», ЧОДТРК «Рось», «Телекомпанії Умань» тощо).

  3. Відредагуйте невичитаний матеріал, підготовлений до телевізійного ефіру.

Коні не винні!

У Черкасах все змішалося – люди-коні! – Вулицями міста вільно прогулюються коні та вівці.

Дурні та дороги – ось ці дві проблеми знову актуальні для України. У Черкасах тротуарами та автомобільними дорогами міста вільно гуляють справжні коні та вівці. Черкасці шоковані та налякані. Цирк із доставкою додому ніхто не викликав. Тварини ж налаштовані більш по-товариському. Вони охоче знайомляться із зіваками, підставляють пухнасті боки та демонструють гарний апетит. Яка пригода сталася із братами нашими меншими – дивіться у сюжеті далі.

Білий кінь без принца у центрі міста – подія непересічна. Особливо у товаристві інших парнокопитних – ще одного рудого коня та двох симпатичних вівців. Брати наші менші самостійно хазяйнують на тротуарі, без людської допомоги.

СИНХ 00,32-00,40Жінка (Под елками они с утра вчерашнего ходять… Я им лушпайки з картошки носила).

Місцеві мешканці тварин жаліють. Готові віддати останній шматок хліба.

СИНХ 01,85-02,06Чоловік (Вот если бі у меня что-то дома біло я бі отес им в кормушку и накормил…)

Тварини і справді виглядають голодними. П»яють воду з калюжі та випрошують у перехожих смачненьке. Ті – у шоці. Тож, віддають шантажистам усе. Городяни переконані – братів наших менших вигнали з зоопарку.

СИНХ 03,40-03,523 Бабуся (Кормить их никто не хочет. Вони тут ходять. Кто кусок хлеба принесет, нащо його мучити ту худобу!!!)

У звіринці ж переконують – їх тварини усі на місці.

СИНХ 05,17-05,28 Телефоном Євген Ван, директор Черкаського зоопарку (Єто не наши, єто конно-спортивного клуба «Мустанг», у них поле за станцией юннатов. Они у него постоянно убегают те лощади и овці).

Утім виявляється, ці перемовини та суперечки тварин зовсім не хвилюють. Вони радісно розважаються та гарцюють на міських вуличках. Аж поки не з»явився і вершник. Хлопці з кінно-спортивного клубу «Мустанг» виправдовуються – мовляв, тварини тут просто полюбляють пастися.

СИНХ 06,45-06,56 Роман (Журналіст питає: «Але це ж небезпечно, тут дороги, люди! – Ну ми після школи їх конимо на конюшню, коли бачимо тут… То більше цього не буде? – Ні…»

Утім, «принца» коні не слухаються. Брикаються та вередують. Мабуть на волі і вода з калюжі смачніша. ВІККА-новини. 

ЛІТЕРАТУРА

1. Віхарєва З. О. Поради ведучим щодо дикції та орфоепії / З. О. Віхарєва // Ведучий у практиці сучасного радіомовлення: збірник навчально-методичних матеріалів. – К.: Укртелерадіопресінститут, 2006. – С. 63–69.

2. Гаймакова Б. Д. Методика и практика редактирования телевизионных передач / Б. Д. Гаймакова. – М.: Искусство, 1975. – 131 с.

3. Кемарская И. Н. Телевизионный редактор: учеб. пособие / И. Н. Кемарская. – М.: Аспект Пресс, 2004. – 191 с.

4. Кузнецов Г. В. Телевизионная журналистика: учебник / Г. В. Кузнецов, Л. В. Цвик, А. Я. Юровский. – М.: Изд-во МГУ, 2002. – 304 с.

5. Партико З. В. Загальне редагування: нормативні основи / З. В. Партико. – Л.: Афіша, 2001. – 416 с.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!