Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4683 Практичне заняття №7 на тему Особливості редагування матеріалів інформаційних агентств

Практичне заняття №7 на тему Особливості редагування матеріалів інформаційних агентств

« Назад

Практичне заняття №на тему Особливості редагування матеріалів інформаційних агентств

Мета: розкрити вимоги до редагування матеріалів інформаційних агентств; з’ясувати форми презентування авторської позиції в матеріалах інформагентств; охарактеризувати процес редагування таких матеріалів; формувати вміння редагувати матеріали для інформаційних агентств.

Зміст лабораторного заняття

  1. Вимоги до редагування матеріалів інформаційних агентств: механічні помилки, композиція, логіка викладу, фактичний матеріал, стиль повідомлень.

  2. Репрезентація авторської позиції в матеріалах інформаційних агентств.

  3. Редакторське виправлення агенційних матеріалів. 

Методичні вказівки до виконання завдання

  1. Вивчіть теоретичні питання за матеріалами лекції.

  2. Відшукайте три зразки невідредагованих матеріалів інформаційних агентств. Запропонуйте правильні варіанти.

  3. Опрацюйте розділ «Основные схемы построения материалов информационных агентств», опублікований в книзі: Лащук О. Р. Редактирование информационных сообщений: учебное пособие для студентов вузов / О. Р. Лащук. - М. : Аспект Пресс, 2004. - 160 с. - Режим доступа: http://www.evartist.narod.ru/text3/43.htm.

  4. Відредагуйте запропоновані агенційні замітки. 

Через нестачу грошей лікарів закликали звертатися до народної медицини

Це стало темою обговоренні на «круглому столі», який ініціювала Громадська колегія при Полтавському міськвиконкомі.

Обговорювали можливості використання нетрадиційні методи лікування та оздоровлення. Зазначалося, що недостатнє фінансування закладів охорони здоров’я – 60% від мінімальної розрахункової потреби змушує звертатися до досвіду народної медицини, до цілющих дій трав, медичних п'явок. Також представники громадськості запропонували ширше використовувати можливості апітерапії, тобто лікування продуктами бджільництва.

Юрій Кузьменко - автор прополісно-фітонцидного інгалятора, запропонував його для лікування хвороб бронхо-легеневої системи, при розладах нервової системи, для відновлення фізичних сил організму, зміцнення імунітету. Гірудотерапевт Наталія Бабенко розповіла про широкі можливості бделотерапії (лікування п’явками), яка вже має багатотисячний досвід застосування, починаючи з часів єгипецьких фараонів. Вона закликала присутніх головних лікарів Полтавських лікарень поєднувати методи традиційної медицини з лікуванням п’явками.

Начальник міського управління охорони здоров'я Сергій Котов зазначив, що йде подорожчання медикаментів у аптеках, подорожчання вцілому утримання пацієнтів."Тому звертаємось до нетрадиційних форм і методів лікування, які – в комплексі із алопатичним або традиційним методом лікування в плані досягнення результату, а саме - одужання хворого". Вже нині, говорить Сергій Котов, у дитячій лікарні проводить робота з використанням кінетосенсорної терапії. Тобто, робота з хворими дітьми проходить не тільки в напрямку лікування основного захворювання, є тут і психокорекція, і вирівнювання відношення дитини до хвороби та формування думки «ти - одужаєш». Зараз планують долучити до основного курсу гомеопатію, ряд біоенергетичних методів лікування. 

У ДТП в Черкаському районі загинув водій "Форду"

6 травня близько 19.00 в Черкаському районі на автодорозі „Канів-Черкаси-Кременчук” водій автомобіля “Форд-Куга” при виїзді на головну дорогу не надав переваги в русі та зіткнувся з автомобілем “ГАЗ-3302”. Унаслідок ДТП водій автомобіля “Форд” отримав смертельну травму. Водій автомобіля „ГАЗ” отримав перелом лівої руки, забійну рану лівої гомілки, а пассажир - закриту черепно-мозкову травму та струс головного мозку. На місце пригоди прибули рятувальники, які надали допомогу по вилученню загиблого з автомобіля “Форд” та організували чергування біля перевернутого автомобіля „ГАЗ”, який був обладнаний газовою установкою, щодо можливого його подальшого загорання. 

Щоб вберегтися від грипу, радять їсти часник та цибулю

Саме це рекомендує комісія міськвиконкому з питань надзвичайних ситуацій. На її засіданні вирішували, як бути у випадку проникнення вірусу А/H1N1 (свинячого грипу) й що робити, зокрема, де брати марлеві пов’язки і куди класти хворих. Резюме засідання - якщо така хвороба з’явиться, то з нею боротимуться як і з пташиним грипом, випадки якого жодного разу в області не реєстрували. Твердження кременчуцьких лікарів з цього приводу: вони готові до епідемії, але нема чого панікувати. Варто підвищувати свій імунітет: їсти цибулю, закусювати її часником та частіше мити руки з милом. Все інше - починаючи від боксів у інфекційній лікарні і завершуючи спеціальними рукавичками для санітарів, то воно в запасі є.

На нараду погукали керівників вокзалів міста, але що їм слід робити чомусь не сказали. Запитали лише, чи є плани на випадок появи хворих, які завітають до регіону з Америки чи Мексики. Виявилося - планів немає, але їх повинні надіслати зі столиці.

Натомість, у керівників міської медицини сьогодні вже такий є план, за яким визначено, що робити коли буде зафіксовано поодинокі випадки захворювань.

Також є плани щодо дій, коли хвороба раптом набуде масового характеру. Поки що треба приділяти необхідну увагу питанням профілактики та не варто лякатися свиней, бо цей різновид грипу передається лише від людини до людини. 

Олег Скрипка назбирав на Мазепу 40,06 тис. грн.

Заслужений артист України Олег Скрипка за допомогою проведення вчора благодійного концерту зібрав 40 тис. 60 грн., що підуть на спорудження пам’ятника гетьману України Іванові Мазепі.Ініціатор збирання коштів ПООТ «Просвіта» висловила вдячність Скрипці за проведення концерту, а окрему вдячність особам, що посприяли цьому: заступникові голови Полтавської облдержадміністрації Надії Мякушко; директорові ГПУ «Полтавагазвидобування» Ігорю Атаманчуку; Громадському рухові «За Україну!»; політичним партіям «Народний Союз Наша Україна» та Єдиний Центр та юнакам з громадської організації «Українська справа». 

ЛІТЕРАТУРА

1. Лащук О. Р. Редактирование информационных сообщений: учебное пособие для студентов вузов / О. Р. Лащук. - М.: Аспект Пресс, 2004. - 160 с.

2. Капелюшний А. О. Редагування в засобах масової інформації / А. О. Капелюшний. – Львів: ПАІС, 2005. – 304 с.

3. Партико З. В. Загальне редагування: нормативні основи / З. В. Партико. – Львів: Афіша, 2001. – 416 с.

4. Погорелый Ю. А. Информационное агентство: стиль оперативных сообщений / Ю. А. Погорелый; под ред. Г.Ф. Вороненковой. - М.: Аспект Пресс, 2000. – 218 с.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!