Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4679 Практичне заняття №3 на тему Редагування художніх і дитячих видань

Практичне заняття №3 на тему Редагування художніх і дитячих видань

« Назад

Практичне заняття №3 на тему Редагування художніх і дитячих видань

Мета: розкрити специфіку редагування художніх творів, зокрема художньої публіцистики; ознайомити із загальною методикою редакторського аналізу таких матеріалів; з’ясувати підходи до редагування творів класичної літератури; охарактеризувати аспекти редагування видань для дітей; виробити вміння логічного аналізу художньо-публіцистичних текстів та публікацій для дітей й сформувати навички редагування цих матеріалів.

Зміст практичного заняття

  1. Специфіка редагування художніх творів.

  2. Загальна методика редакторського аналізу художнього твору.

  3. Редагування творів класичної літератури.

  4. Особливості редагування дитячих видань. 

Методичні вказівки до виконання завдання

1. Підготуйте теоретичний матеріал із запропонованої теми за джерелами:

Вернигора Н. Особливості літературного редагування творів для дітей / Н. Вернигора // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Сер. Журналістика. – 2010. – Вип. 17. – С. 50–54;

–  Тимошик М. Книга для автора, редактора, видавця : практичний посібник / М. Тимошик. – 2-ге вид., стереотипне. – К. : Наша культура і наука, 2006. – С. 313–318.

2. Відредагуйте матеріали, подані до шкільного дитячого журналу. 

Грайливий товариш

Мого чотирилапого друга звати Дік і він німецька вівчарка. Ці гордовиті собаки відрізняються від інших слухняністю та вірністю. Мій песик завжди виручить і допоможе у біді. Неодноразово він рятував мене від нападів кровожерливих псів, ризикуючи при цьому своїм життям.

Дікуля дуже веселий пес і якщо зголоднів, то кліпає очима туди-сюди так я розумію його собачу мову.

А ще мій кошлатий товариш полюбляє гратися. Найбільше Дікуля любить знаходити речі які я ретельно ховаю в різних частинах квартири.

І ось ми знову граємося, я беру старого капелюха, даю обнюхати Діку, а потім ховаю де заманеться. Я вигукую: «Шукай!», тут Дік, немовби на гвинтокрилі, мчить до місця, де я так майстерно сховала «здобич». І ось я знову ламаю голову над тим, як це йому вдається. Через мить капелюх уже знайдений і мій друзяка повертається задоволений. І все повторюється знову і знову.

Такий він невтомний і по дитячому грайливий товариш хоча йому вже цілих 3 роки. А це як відомо, собача зрілість! 

Зустріч з зайчиком-сіроманчиком

Якось гуляючи в лісі ми з подругою Оленкою почули дивний шурхіт, зазирнувши у густі кущі побачили маленьке зайченятко яке сиділо і непорушно ніби іграшкове. Зайченя якимсь дивом нас не помітило і ми продовжували його розглядати. Він був маленький і кругленький схожий на м’ячик. Його сіреньке хутро виблискувало під промінчиками сонечка, які іноді проникали під кронами дерев. Тільки оченята, мов два дивовижних ґудзичка вирізнялися на голівці. Відтоді, кожного дня Оленка і я по черзі носили Пухнастику моркву. Але якось прийшовши в гості до Пухнастика ми не змогли його знайти.

Ми довго-довго сумували за нашим безслідно зниклим другом, прочісували всі лісові куточки, але так і не знайшли втікача. І тоді матуся, щоб вгамувати мій смуток купила мені крольченятко і ми назвали його Бася. Воно надзвичайне! Таке миле і пухнасте, таке грайливе! Але.. Я мріяла зустрітися з Пухнастиком.

Настала зима, дерева скинули своє вбрання і ліс ніби завмер, чекаючи на морози. Ми знову пішли до лісу на прогулянку і почули знайомий нам шурхіт у густих кущах, зазирнули туди, а о радість!, позирає на нас наш друг-зайчик, тільки шубка у нього вже не сіра, а біла. Ми переповнені радістю від побаченого викрикнули а Пухнстик злякався і втік. Ну й зайчик – диво-сіроманчик, скільки хвилювань за твоє життя в нас було!

Джерело матеріалів: шкільний журнал «Веселі звірята»

Режим доступу: http://school3.ck.ua/content/1697/ 

ЛІТЕРАТУРА

1. Капелюшний О. А. Редагування в засобах масової інформації / О. А. Капелюшний. – Львів: ПАІС, 2005. – 304 с.

2. Накорякова К. М. Литературное редактирование / К. М. Накорякова. – М.: Издательство ИКАР, 2006. – 112 с.

3. Вернигора Н. Особливості літературного редагування творів для дітей / Н. Вернигора // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Сер. Журналістика. – 2010. – Вип. 17. – С. 50–54.

 4. Тимошик М. Книга для автора, редактора, видавця: практичний посібник / М. Тимошик. – 2-ге вид., стереотипне. – К.: Наша культура і наука, 2006. – С. 313–318.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!