Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4677 Практичне заняття №1 на тему Редагування текстів для газет, журналів, рекламних та інформаційних видань

Практичне заняття №1 на тему Редагування текстів для газет, журналів, рекламних та інформаційних видань

« Назад

Практичне заняття №1на тему Редагування текстів для газет, журналів, рекламних та інформаційних видань

Мета: з’ясувати особливості редагування газетно-журнальних видань; розкрити аспекти редагування рекламних повідомлень; проаналізувати специфіку редакторської роботи над інформаційними виданнями; сформувати навички редагування газетно-журнальних, рекламних та інформаційних видань.

Зміст практичного заняття

  1. Особливості редагування газетно-журнальних видань.

  2. Специфіка редагування рекламних видань.

  3. Робота редактора над інформаційними виданнями. 

Методичні вказівки до виконання завдання

  1. Підготуйте теоретичний матеріал із запропонованої теми за джерелом: Тимошик М. Книга для автора, редактора, видавця : практичний посібник / М. Тимошик. – 2-ге вид., стереотипне. – К. : Наша культура і наука, 2006. – С. 289–302.

  2. Відшукайте в газетних і журнальних виданнях 10 прикладів невідредагованих рекламних оголошень. Результати аналізу представте на картках, чітко зазначивши тип помилок, допущених у рекламі, та джерело прикладу (назву видання, номер і дату його виходу).

  3. Відредагуйте запропоновані журналістські матеріали, опубліковані в корпоративному виданні «Черкаський вісник». 

Вони створюють задоволення

В Чорнобаївському районному центрі зайнятості ТОВ; «Імперіал» на даний час с одним із найбільших бюджетоутворюючи та бюджетоутворюючих підприємств району.

Підприємство налічує два основні напрямки діяльності, а саме: виготовлення згущеного молока та масла. Вся вироблена продукція поступає не лише на прилавки вітчизняних магазинів, її закуповують найбільші кондитерські фабрики України, Казахстану, Канади. Дане підприємство одне з небагатьох, що має міжнародні стандарти, впроваджує сучасні технологи виробництва і управління, вносить свою частку в покращання соціальної сфери селища.

ТОВ «Імперіал» в період економічної кризи працює стабільно. Сьогодні тут працює 80 осіб. Чисельність працюючих постійно збільшується, нещодавно відбулося відкриття нової; лінії, до того ж на осінній період керівництво планує розширювати штат працівників.

Підприємство тісно співпрацює з Чорнобаївський районним центром зайнятості, а саме: у підборі як висококваліфікованих спеціалістів, так і робітників, які мають суміжні професії. Спеціалісти відділу персоналу ТОВ «Імперіал» регулярно відвідують усі заходи, які організовує для роботодавців центр зайнятості (круглі столи, наради, ярмарки вакансій, семінари тощо). Значну частину сталого кадрового складу підприємства було укомплектовано за допомогою служби зайнятості. 

На нараді директорів підводили підсумки та «націлювали» нові шляхи роботи

Напередодні свята працівника соціальної сфери директори базових центрів зайнятості регіону з’їхались на нараду до Черкаського обласного центру зайнятості.

Під час зустрічі було розглянуто результати роботи центрів зайнятості за січень-вересень поточного року. Керівники обговорили стан надання соціальних послуг незайнятому населенню та роботодавцям. Також у ході роботи розглядали першочергові завдання, які покладаються на державну службу зайнятості та пріоритети її діяльності в сучасних умовах.

Підбиваючи підсумок проведеної наради, директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко поставив чіткі настанови керівникам структурних підрозділів обласного центру зайнятості та директорам базових центрів зайнятості щодо удосконалення надання соціальних послуг клієнтам та сприяння працевлаштуванню незайнятого населення.

Насамкінець, з нагоди свята працівників соціальної сфери було вручено свідоцтво про внесення до Книги Пошани Черкаської служби зайнятості директору Городищенського районного центру зайнятості Олександру Краснюку.

http://www.dcz.gov.ua/chk/control/uk/publish/category?cat_id=2270994 

ЛІТЕРАТУРА

1. Капелюшний О. А. Редагування в засобах масової інформації / О. А. Капелюшний. – Львів: ПАІС, 2005. – 304 с.

2. Накорякова К. М. Литературное редактирование / К. М. Накорякова. – М.: Издательство ИКАР, 2006. – 112 с.

3. Партико З. В. Загальне редагування: нормативні основи / З. В. Партико. – Львів: Афіша, 2001. – 416 с.

 4. Різун В. В. Літературне редагування: підручник / В. В. Різун. – К.: Либідь, 1996. – 240 с.

5. Тимошик М. Книга для автора, редактора, видавця : практичний посібник / М. Тимошик. – 2-ге вид., стереотипне. – К.: Наша культура і наука, 2006. – 560 с.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!