Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4508 Методичні вказівки до виконання домашньої контрольної роботи з курсу дисципліни Бізнес-планування

Методичні вказівки до виконання домашньої контрольної роботи з курсу дисципліни Бізнес-планування

« Назад

ЗМІСТ

1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

3.ТЕХНОЛОГІЯ ВИКОНАННЯ ДКР

3.1. Теоретична частина

3.2. Практична частина (розробка бізнес-плану)

4. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНОЇ ЧАСТИНИ ДКР

4.1. Резюме

4.2.Загальна характеристика підприємства та продукції

4.3.Оцінка ринків збуту

4.4. Аналіз конкурентів

4.5. Стратегія маркетингу

4.6. План виробництва продукції

4.7. Організаційний план

4.8. Юридичний план

4.9. Фінансовий план

4.10. Стратегія фінансування

4.11. Оцінка ризиків і страхування

5. РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

5.1. Основна література

5.2. Додаткова література

ДОДАТКИ

1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Значення дисципліни «Бізнес-планування» полягає в наданні можливості студентам розібратись у процесах підприємницької діяльності, формах підприємств, технології заснування власної справи, плануванні діяльності підприємства, оцінці ефективності підприємництва. Дисципліна належить до дисциплін професійного спрямування за вільним вибором студентів.

Метою дисципліни є формування бази знань та практичних навиків в сфері здійснення підприємницької діяльності та малого бізнесу

Завдання: вивчення теоретичних і практичних засад середнього та малого підприємництва і освоєння технологій заснування підприємств, припинення їх діяльності, налагодження коопераціних зв’язків; набуття вмінь самостійно розробляти основні розділи бізнес-плану.

Вивчення дисципліни «Бізнес-планування» передбачає написання домашньої контрольної роботи (ДКР), що сприятиме поглибленому її вивченню, подальшій систематизації, розширенню і закріпленню отриманих знань. 

2. ЗМІСТ ТА СТРУКТУРА ДКР 

ДКР складається з теоретичної й практичної частини. Теоретична частина носить реферативний характер, Тематика першої частини ДКР охоплює, питання, які розглядаються даною дисципліною. Студенти самостійно обирають тему першої частини роботи, але в рамках запропонованих. Студент також може запропонувати свою тему при належному обґрунтуванні доцільності її розробки. Передбачено 29 варіантів контрольних завдань (дод.А).

ДКР має таку структуру:

Вступ

Розділ 1. (Теоретична частина) НАЗВА

Розділ 2 (Практична частина) Розробка бізнес-плану …

2.1. Резюме

2.2. Загальна характеристика підприємства і продукції

2.3. Оцінка ринків збуту

2.4. Аналіз конкурентів

2.5. Стратегія маркетингу

2.6. План виробництва продукції

2.7. Організаційний план

2.8. Юридичний план

2.9. Фінансовий план

2.10. Стратегія фінансування

2.11. Оцінка ризиків і страхування

Висновки

Список використаної літератури

Додатки

Вступ. Вступ розміщується на 1—1,5 сторінках. У вступі потрібно описати на якому конкретному матеріалі виконана робота, її практична частина. Тут також дається характеристика основних джерел одержання інформації (офіційних, наукових, літературних, бібліографічних). Наприкінці вступної частини бажано розкрити структуру роботи, тобто дати перелік її структурних елементів й обґрунтувати послідовність їх розташування.

Основна частина. В основній частині роботі викладається матеріал відповідно до обраної теми (теоретична частина) та розробляються головні елементи бізнес-плану (практична частина)

Висновки. Висновки містять короткий виклад висновків за результатами ДКР. Висновок не має носити характер стислого переказу всієї роботи, у ньому повинні бути викладені підсумкові результати. Необхідно також обґрунтувати ефективність розробленого бізнес-плану та охарактеризувати вагомість проекту для підприємства.

Загальні вимоги до оформлення. Текстовий та графічний матеріал роботи друкується комп’ютерним способом на одному боці аркуша паперу формату А4, через 1,5 інтервалу. Шрифт друку повинен бути чітким з однаковою щільністю тексту, стрічка – чорного кольору середньої жирності. Кожний розділ повинен починатися з нового аркуша. Аркуші повинні мати такі поля: ліве — 25 мм, верхнє — 20 мм, нижнє — 20 мм, праве — 15 мм.

Розділи позначають арабськими цифрами (1, 2, 3, ...), а підрозділи — цифрою розділу і порядковим номером підрозділу через крапку (2.1; 2.2; 2.3;...). Рисунки, таблиці розташовують після першого посилання на них у тексті. На рисунки та таблиці у тексті посилаються скороченням слів та нумеруються – табл.1, рис. 2. Кожна таблиця та рисунок повинні мати назву. Порядкові номери формул позначають арабськими цифрами в круглих дужках біля правового поля сторінки без крапок від формули до її номера. Нумеруються лише ті формули, на які є посилання в подальшому тексті. Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, рисунків, таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №. Усі сторінки нумеруються крім титульної та змісту. Список використаної літератури подається в кінці ДКР і розташовується в ал­фавітному порядку. У списку літератури наводяться всі використані літературні джерела, а в тексті робляться посилання на них за стандартами (наприклад – [5, с.22] – використана інформація знаходиться в літературному джерелі під номером 5 у списку використаної літератури на сторінці 22). У додатках вміщують допоміжний матеріал. Додатки оформлюють як продовження роботи на на­ступних її сторінках, розміщуючи їх у порядку посилань у тексті. Кожний додаток починається з нової сторінки. Додаток повинен мати заголовок, та пронумерований вели­кою літерою української абетки, за винятком літер Ґ, Є, З, І, Й, О, Ч, Ь, що позначає його послідовність.

Оцінювання ДКР. Максимальна кількість балів, які студент може отримати – 40:

- 35-40 балів – студент отримує за повне виконання ДКР, допускаються одна-дві несуттєві помилки, які студент виправляє самостійно. Оформлення роботи відповідає всім встановленим вимогам.

- 20-35 – балів студент отримує за повне виконання ДКР з незначними помилками, які суттєво не впливають на її результат, допускаються дві-три несуттєві помилки в оформленні роботи

- 10-20 – балів студент отримує за виконання ДКР з помилками, які мають вплив на її результат, робота оформлена добре

- 5-10 – балів студент отримує за виконання ДКР з помилками, які мають вплив на її результат, оформлення роботи містить значні помилки, недотримання стандартів.

- 0-5 – балів студент припустився значних помилок і не в змозі їх виправити навіть за допомогою викладача. Робота оформлена невірно.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!