Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4216 Практична робота 14 на тему Робота з формами, НАДПСУ

Практична робота 14 на тему Робота з формами, НАДПСУ

« Назад

Практична робота 14 на тему Робота з формами

Мета: Набути практичних умінь та навичок по створенню форм, уміти вставляти у форми елементи керування, вводити дані у форму, створювати підпорядковані форми

Хід заняття

1. Створити форму Форма_Оцінки_Прізвище на основі таблиці Оцінки: Закладинка Формы > Створити нову форму за допомогою майстра форм > джерелом даних є таблиця Оцінки > ОК> вибрати усі поля серед доступних > зовнішній вигляд — в один стовпець> стиль форми — Международный > ОК>.

2. Вставити в кінець форми новий запис.

Перейти в режим конструктора для вставки нових елементів у форму.

ВИД => Конструктор абоза допомогою кнопки Конструктор на панелі інструментів БД.

Переконайтеся, що на екрані є панель элементов управления. Якщо її немає, то виконайте команди Сервис =>Настройки => Панель элементов.

3. Форма може містити заголовок і примітки. Підготуйте форму для введення заголовка і приміток.

Вид => Заголовок/примечание формы. Наведіть вказівник миші на розмежувальні лінії частин форми і перетягніть їх, щоб підготувати місце для вставки об'єктів.

4. Уведіть заголовок форми і розмалюйте його.

Уведіть великими буквами заголовок: ОЦІНКИ СТУДЕНТІВ. Для цього натисніть на кнопку Аа на панелі елементів і клацніть у полі заголовка, введіть текст заголовка, натисніть на клавішу вводу. Клацніть над текстом, щоб перетворити заголовок в об'єкт. Відформатуйте заголовок: змініть його розміри і розташування, змініть розмір шрифту і його стиль, кольори букв, фону, меж тощо.

5. У правому нижньому куті форми вставте текст з назвою групи чи взводу (великим шрифтом).

6. У полі приміток форми вставте текст: Виконав(-нала) прізвище. Якщо немає вільного місця у частинах форми, то треба перетягнути об'єкти у формі на інші місця, щоб звільнити місце. Однак ліпше задати розміри усіх частин форми, викликавши їхні контекстні меню і виконавши такі команди: Свойства=> Макет (Format) => Высота => Ввести потрібне значення.

7. У поле заголовка вставте картинку з ClipArt Gallary або фотографію групи як рисунок з файлу. Клацніть мишею у полі заголовка. Виконайте команди з меню Вставка => Объект => Microsoft ClipArt => Виберіть і вставте картинку. Змініть розміри рамки і правильно впишіть картинку у вибрану рамку командами ВИД => Свойства=> Макет => Установка размеров => Зі списку значень цього параметра виберіть По размеру рамки або скористуйтеся контекстним меню.

8. Перегляньте результати роботи на екрані, задавши режим форми, і поверніться в режим конструктора:

Вид => Режим форм. Вид => Конструктор.

9. Вставте у форму обчислювальний елемент керування.

Вставте поле з назвою Сума, значення якого є сумою балів одного студента з усіх предметів. Для цього на панелі елементів натисніть на кнопку аб/. Клацніть на формі там, де має бути значення поля Сума. Перемістіть об'єкти, якщо треба, на вільні місця. Введіть ліворуч назву (підпис) поля Сума, а в рамку праворуч — формулу для обчислення суми оцінок =[Мат]+[Інф]+[Фіз]+[Літ]+[Мова].

10. Розташуйте на формі кнопку для переходу до наступного запису і назвіть її Вперед.

Натисніть на кнопку Кнопка на панелі управління елементів і клацніть на формі в тому місці, де треба розмістити кнопку. Відкриється вікно майстра створення кнопок. У категорії Переходы по записям виберіть дію Следующая запись => Далее. Введіть текст підпису кнопки: Вперед, і виберіть рисунок кнопки з меню зразків. Робочу назву кнопці можете не давати => ГОТОВО.

 1. Розташуйте на формі кнопки з назвами Назад, Створити новий запис, а також кнопку Закрити форму з категорії Работа с формой.

 2. Перейдіть у режим форм і погортайте записи, користуючись своїми кнопками.

 3. Уведіть один новий запис у режимі форм.

 4. Вставте в основну форму Форма_Оцінки_Прізвище підпорядковану форму, що міститиме номери телефонів даного студента.

Спочатку побудуємо зв’язки головної таблиці Оцінки та підпорядкованої таблиці Телефони: вкладинка БД Таблицы ==> кнопка Схема данных. Задайте зв'язок між даними з двох таблиць по ключовому полю Номер (перетягніть це поле з першої таблиці на відповідне поле в другій).

Тепер перейдіть для таблиці Оцінки у режим конструктора. Клацніть на кнопці Подчиненная Форма/Отчет на панелі елементів керування і в основній формі обведіть контур для підпорядкованої форми.

Виконуючи вказівки майстра, зв'яжіться з таблицею Телефони і відберіть для підпорядкованої форми лише поля Прізвище, Телефон і Типтел. Поверніться в режим форм і погор­тайте форму. Стежте за змінами в підпорядкованій формі.

 1. Перейдіть у режим конструктора і методом перетягування і вирівнювання розташуйте всі об'єкти на формі якнайкраще.

 2. Перейдіть у режим форми і продемонструйте результат викладачеві.

 3. Закрийте базу даних, зберігаючи форму. Здайте звіти.

Контрольні питання

 1. Що таке форма? Яке призначення форм?

 2. Які є способи відображення даних з БД для візуального огляду?

 3. З яких областей складається форма?

 4. Що таке обчислювальний елемент керування?

 5. Які є способи створення форми?

 6. Форма — це файл з даними чи спосіб відображення даних?

 7. Яке призначення конструктора форм?

 8. Що таке елемент керування? Які є елементи керування?

 9. Як вставити заголовок у форму?

 10. Як виконати обчислення в формах?

 11. Як вставити кнопку у форму?

 12. Як створити підпорядковану форму?

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!