Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4055 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 56, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 56, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 56

Особливості кримінального провадження щодо юридичної особи 

Задача 1.

Під час проведення досудового слідства щодо крадіжки речей з квартири гр-на Вовка С. І. (ч. 3 ст. 185 КК) було встановлено, що злочин вчинили неповнолітні Братусь і Федорчак. Через 10 днів до начальника слідчого підрозділу цього райвідділу з'явився з повинною неповнолітній Заремба і заявив, що він також брав участь у крадіжці. Начальник райвідділу дав розпорядження співробітнику оперативного підрозділу негайно допитати Зарембу як підозрюваного. Після допиту, на якому Заремба розповів обставини вчинення злочину і повідомив, де знаходиться частина викрадених речей, оперуповноважений прийняв рішення про їх виїмку. Протоколи затримання Заремби, його допиту та виїмки речей були передані слідчому для приєднання до матеріалів досудового розслідування. Проте слідчий відмовився прийняти ці документи і повернув їх начальнику слідчого підрозділу. В супровідному листі радив йому спочатку внести відповідні відомості до ЄРДР за фактом вчинення злочину Зарембою і лише тоді передавати матеріали для об'єднання з провадженням щодо підозрюваних Братуся і Федорчака, а також слідчий вказав на перевищення повноважень оперативним працівником, що вказує на недопустимість використання одержаних доказів у кримінальному провадженні.

 Дайте правову оцінку ситуації. 

Задача 2.

21 червня 2014 року надійшла скарга громадянки Щерби, у якій вона просила притягнути до кримінальної відповідальності Реброва і Заїку. У своїй заяві вона вказувала, що 12 червня 2004 року до її приватного будинку прийшли Ребров і Заїка, з якими вона перебуває у неприязних відносинах. Ймовірно, будучи у стані сп’яніння, Ребров схопив її за шию, після чого завдав кулаком удар їй в обличчя. В той самий час Заїка утримував її за руки, щоб вона не змогла чинити спротиву. Намагаючись вирватись Щерба впала, після чого Ребров двічі завдав їй ударів ногою. Згідно довідки дільничного лікаря Щербі були заподіяні легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров’я.

Після проведення досудового розслідування та передачі обвинувального акту до суду, було призначено підготовче судове засідання на 17 серпня 2014 року, про що повідомлено Щербу, Реброва і Заїку. В зазначений час суддя розпочав засідання. Втім Щерба звернулась до суду із заявою про те, що вона порозумілась із Заїкою і не бажає, щоб він був притягнутий до кримінальної відповідальності.

Дайте правову оцінку ситуації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!