Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4050 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 51, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 51, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 51

Провадження у Верховному Суді України

Задача 1.

28 листопада 2014 р. о 4 год. 30 хв. до міськвідділу внутрішніх справ надійшло телефоном повідомлення від невідомої особи про те, що до універмагу на вул. Центральній проникли злодії. На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група, у складі якої був слідчий, але ні в магазині, ні біля нього вже нікого не було. В результаті проведеного огляду було встановлено, що невідомі особи дійсно проникли до магазину вирізавши скло у вікні підсобного приміщення. Викликаний директор магазину повідомив, що сигналізація зіпсована і він не міг вчора здати магазин під охорону. В торговельній залі були виявлені явні сліди проникнення до магазину сторонніх осіб: дверки шаф з товаром були розчинені; багато товарів розкидано на підлозі; на прилавку лежав великий вузол з різними товарами. Слідчий провів огляд місця події, склавши про це відповідний протокол. Директор універмагу висловив припущення, що викрадені, мабуть, були лише товари, оскільки виручена від продажу товарів готівка щоденно здається в банк. В цей же день в універмазі була призначена ревізія. Повернувшись у міськвідділ, слідчий доповів про подію начальнику слідчого відділення і висловив міркування, що, мабуть, слід би було внести інформації про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Начальник відділення порадив цього не робити до закінчення ревізії, оскільки ще невідомо: по-перше, чи буде встановлена нестача товарів. По-друге, якщо так, то якого вона розміру,.

Через два дні ревізія встановила нестачу товаро-матерільних цінностей на суму 23600 грн. На підставі одержаного акту ревізії, протоколу огляду місця події та пояснень директора універмагу слідчий вніс відомості до ЄРДР за ознаками ч. 3 ст. 185 КК України.

Дайте правову оцінку ситуації. 

Задача 2.

Під час проведення досудового слідства в провадженні про вчинення розбійного нападу неповнолітнім Плахутою слідчий встановив, що у підозрюваного відсутні документи про його вік. Мати неповнолітнього заявила, що її синові виповнилось 16 років, але документів про народження сина (свідоцтва про народження, паспорта) немає і вона не знає, куди вони поділись.

Дайте правову оцінку ситуації. Вкажіть подальші дії слідчого.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!