Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4049 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 50, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 50, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 50

Особливості кримінального провадження в суді касаційної інстанції 

Задача 1.

21 березня 2006 року біля 12 години на території музею народної архітектури і побуту у м. Вінниці був затриманий Галімзянов. Він, знаходячись у нетверезому стані, чіплявся до відвідувачів музею та його працівників, брудно лаявся, а потім напав на гр-на Синельникова, вдарив його перочинним ножем в живіт, спричинивши тяжкі тілесні ушкодження.

Галімзянов був затриманий працівниками міліції, які здійснювали охорону парку і доставлений в райвідділ міліції, де після складання протоколу затримання його о 14 год. ЗО хв. 21 березня помістили до камери затриманих. Наступного дня о 17 год. ЗО хв. про затримання Галімзянова телефоном був повідомлений прокурор району, який наступного дня направив клопотання до суду про обрання запобіжного заходу – взяття під варту. Цього ж дня слідчий склав та за погодженням із прокурором повідомив Галімзянова про підозру. Того ж дня слідчий суддя постановив ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

Дайте правову оцінку ситуації. 

Задача 2.

Ґрунтуючись на показаннях свідків Овсійчука, Крушельницької та Мазур, суд виправдав обвинуваченого Тимченка у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 187 КК України.

Через чотири місяці до прокурора району прийшли на прийом вказані свідки та повідомили, що в суді вони дали завідомо неправдиві показання під впливом погроз з боку Тимченка та його родичів. Насправді вони були свідками розбійного нападу Тимченка і приносять свої вибачення прокурору та слідчому.

Дайте правову оцінку ситуації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!