Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4048 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 49, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 49, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 49

Провадження у суді апеляційної інстанції 

Задача 1.

Старший слідчий прокуратури м. Львова Дмитренко повідомив Портнову про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України. Беручи до уваги, що характер та суспільна небезпечність вчиненого злочину виключає можливість перебування підозрюваного на волі, а тим більше на посаді завідуючого базою «Шкіргалантерея», слідчий на підставі одночасно з пред'явленням обвинувачення в постанові про притягнення як обвинуваченого постановив: "Враховуючи тяжкість вчиненого злочину, від посади завбазою Парпу Г. від сторонити і запропонувати прокурору звернутися з поданням до суду щодо обрання обвинуваченому запобіжного заходу взяття під варту".

Дайте правову оцінку ситуації. 

Задача 2.

Зарубицька, яка відбувала покарання за вбивство Петренка, розповіла журналісту місцевого телебачення, що три роки тому двоє її старших братів після вживання спиртних напоїв посварились з односельчанином Петренком і в бійці вчинили його вбивство. Вона у вчиненні цього злочину участі не брала, але брати попросили її взяти вбивство Петренка на себе, переконавши її в тому, що оскільки вона раніше не була суджена і до того ж є вагітною, суд поставиться до неї гуманно та звільнить від покарання з випробуванням.

Суд призначив Зарубицькій покарання у виді позбавлення волі на вісім років. Вона багато думала, відбуваючи покарання, і вважає, що брати погано з нею вчинили, а тому не бажає «відбувати за них строк». Про це журналіст усно повідомив прокурора області. На наступний день репортаж інтерв’ю із Зарубицькою був показаний по місцевому телебаченні.

Дайте правову оцінку ситуації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!