Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4047 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 48, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 48, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 48

Визнання та виконання вироків судів іноземних держав

Задача 1.

Могилевський, перебуваючи за кермом автомобіля в нетверезому стані, порушив Правила дорожного руху і вчинив наїзд на пішохода, від чого останній помер. Наступного дня після поатку кримінального провадження до слідчого надійшов лист без зворотної адреси і за підписом особи, якої, як підтвердила перевірка, в дійсності не існує. В листі невідомий стверджував, що Могилевський – нечесна і непорядна людина: він має коханку (вказана особа і її адреса), з якою проводить майже весь свій вільний час, а своїй сім'ї і вихованню дітей уваги не приділяє; на неї він витрачає переважну частину свого заробітку; нерідко б'є свою дружину. Слідчий надіслав вимогу за місцем роботи Могилевського про надання характеристики останнього. З неї вбачалось, що Могилевський в цілому зі своїми службовими обов'язками справляється, хоч і не проявляє ні в чому ініціативи; користується повагою серед членів трудового колективу, є добрим сім'янином, виховуючи трьох малолітніх дітей.

Беручи до уваги, що в одержаному листі від невстановленої особи містяться дані, які можуть допомогти встановити обставини, що характеризують особу обвинуваченого, слідчий виніс постанову про приєднання його до матеріалів досудового розслідування.

Дайте правову оцінку ситуації. 

Задача 2.

За висновком медичної комісії, яка складалася з лікаря-психіатра, лікаря-терапевта і лікаря-психолога, засуджений Макаренко був визнаний хворим шизофренією. Начальник виправної колонії підготував документи і разом з висновком комісії направив їх до суду, який постановив вирок, для вирішення питання про звільнення Макаренка від відбування покарання як такого, що захворів на тяжку хворобу.

Одержавши перелічені матеріали, суддя засумнівався в обґрунтованості висновку лікарської комісії і постановив ухвалу про призначення судово-психіатричної експертизи, доручивши її проведення лікарям судово-психіатричної лікарні.

Дайте правову оцінку ситуації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!