Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 26, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ
« НазадВаріант 26Негласні слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні України
Задача № 1 Суддя місцевого суду Михайленко призначив до розгляду кримінальну справу за обвинуваченням Зайчука у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України на 10 жовтня. В підготовчій частині судового розгляду обвинувачений Зайчук заявив судді відвід, мотивуючи його тим, що дружина судді працює головним бухгалтером на фірмі, зі складу якої була вчинена крадіжка. Суддя, не видаляючись до нарадчої кімнати, виніс ухвалу, якою залишив клопотання про відвід без задоволення, і продовжив розгляд справи. Дайте правову оцінку ситуації.
Задача № 2 Під час розгляду кримінальної справи про обвинувачення Петренка за ст. 116 КК України (у підготовчій частині судового засідання) суддя, не дивлячись на заперечення прокурора, задоволив клопотання захисника обвинуваченого про виклик до суду ще двох свідків, які не були допитані на досудовому слідстві. Незадоволений таким рішенням суду прокурор почав кидати репліки на адресу судді, звинувачуючи його в необ’єктивності та упередженості щодо сторони обвинувачення. Головуючий зробив йому зауваження про недопустимість такої поведінки, на що державний обвинувач відповів погрозою заявити йому відвід. Слідом за прокурором потерпілий також почав висловлювати обурення діями судді та обвинуватив його „у несправедливості». Головуючий попередив прокурора і потерпілого, що у випадку продовження порушення ними порядку судового засідання він усуне їх від участі у розгляді справи. Дайте правову оцінку ситуації. Які насліки такої поведінки передбачені КПК України? З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!
|