Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4024 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 25, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 25, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 25

Характеристика загальних положень досудового розслідування

Задача № 1.

Начальник слідчого відділу Гавриленко, здійснюючи контроль за досудовим слідством у кримінальному провадженні за підозрою неповнолітнього Зеленського у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, дав усну вказівку слідчому провести слідчий експеримент для перевірки можливості проникнення підозрюваного через вікно до квартири потерпілого, а також допитати матір підозрюваного для з’ясування обставин, перелічених в ст. 485 КПК України. На думку слідчого названі обставини у матеріалах досудового розслідування достатньо з’ясовані і він категорично відмовився виконувати вказівку. Начальник відділу сам провів слідчий експеримент, допитав матір підозрюваного, не приймаючи матеріалів до свого провадження. Протоколи названих слідчих дій він передав слідчому для приєднання до матеріалів кримінального провадження, але слідчий відмовився це зробити на тій підставі, він не приймав участі у проведенні слідчих дій.

Дайте правову оцінку ситуації. 

Задача № 2

На завершенні судового слідства у справі про обвинувачення Горбатюка за ст. 286 КК України захисник обвинуваченого надав суду фотознімки (панорамний, вузловий і детальний) місця автоподії. Ці фотознімки свідчили, що в протоколі огляду місця події не були відображені суттєві обставини, а гальмівний шлях визначений неточно. У цьому зв’язку захисник заявив клопотання про приєднання до справи поданих ним фотознімків, а також провести огляд місця події судом.

Висловлюючи свою думку щодо заявленого захисником клопотання, прокурор відзначив, що повторне проведення огляду місця події навряд чи внесе щось нового у зібрану досудовим слідством доказову базу, а тому нехай це клопотання суд вирішує на свій розсуд. Що ж стосується приєднання до справи поданих захисником фотознімків, то він заперечує проти цього, оскільки збирання доказів - це функція органів досудового розслідування, прокурора і суду, а не захисника. Суддя постановив ухвалу про задоволення клопотання захисника.

Дайте правову оцінку ситуації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!