Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4021 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 22, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 22, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 22

Затримання особи у кримінальному провадженні

Задача № 1

Розглядаючи кримінальну справу Буряка за ч. 1 ст. 296 КК України, суд встановив, що обвинувачений вчинив злочин в день його 18-річчя. Оскільки справа слухалась з участю прокурора, а обвинувачений захисника не мав, то суд викликав адвоката юридичної консультації і запропонував йому здійснювати захист обвинуваченого. Однак Буряк категорично, спочатку усно, а потім і в письмовій заяві, відмовився від захисника. Він заявив, що здійснювати захист буде сам і сторонньої допомоги не потребує.

Дайте правову оцінку ситуації.

Задача № 2

Під час підготовчого судового засідання про обвинувачення Герасимчука за ч. 2 ст. 309 КК України захисник обвинуваченого адвокат Гикавка заявив клопотання про виклик в судове засідання додатково ще двох свідків – Клименка і Фрішмана, які проживають з обвинуваченим в одному будинку, є його сусідами і зможуть дати йому характеристику як громадянина і сім’янина. Крім того, захисник просив суддю витребувати характеристику на обвинуваченого з його останнього місця роботи, оскільки слідчий цього не зробив, не дивлячись на те, що під час ознайомлення з матеріалами досудового слідства таке клопотання слідчому було заявлено.

Вислухавши думку прокурора, який не заперечував проти задоволення заявлених клопотань, суддя постановила ухвалу про повернення обвинувального акту прокурору. Мотивуючи таке рішення, суддя зазначив, що досудовим слідством були допущені такі порушення кримінального процесуального закону, без усунення яких не може бути призначено судового розгляду. Через 10 днів прокурор подав апеляцію на ухвалу судді.

Дайте правову оцінку ситуації. Яке рішення має прийняти суд апеляційної інстанції?

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!