Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4019 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 20, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 20, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 20

Процесуальний порядок застосування запобіжного заходу у вигляді застави

Задача № 1

17-річний Фесюк і 20-річний Раєвський вчинили крадіжку продуктів зі складу Галицького гастроному м. Львова на суму 2108 грн. і їм було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 КК України. Вручення повідомлення про підозру Фесюкові слідчий здійснив у присутності призначеного захисника Зайди. Коли Раєвський довідався про це, він клопотав, щоб йому також негайно забезпечили присутність захисника за рахунок державного бюджету. В клопотанні Раєвський зазначив, що в нашій країні всі громадяни рівні перед законом і судом. Тому своїми діями слідчий поставив його в нерівне становище з Фесюком, чим допустив порушення закону.

Дайте правову оцінку ситуації.

Задача № 2

До районного відділу внутрішніх справ звернулась з заявою гр-ка Матюхіна 3.Р., в якій просила притягти до кримінальної відповідальності її чоловіка Матюхіна І.П. Проведеним досудовим розслідуваний було встановлено, що підозрюваний Матюхін, знаходячись в стані алкогольного сп'яніння, 2 травня вчинив у своїй квартирі хуліганські дії: в присутності неповнолітніх дітей брутально лихословив, побив на кухні посуд, погрожував вчинити розправу не лише над домочадцями, але й сусідами, побив дружину та сусідку Яремчук Ю.В. Приборкати його збіглися мешканці багатьох квартир.

Відповідно до висновку судово-психіатричної експертизи Матюхін І.П. хворіє шизофренією, що протікає за типом простої з змінами негрубого характеру. Описані дії були вчинені ним в стані неосудності. На думку експертів, Матюхін потребує "лікування в психіатричній лікарні зі звичайним наглядом".

Дайте правову оцінку ситуації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!