Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4014 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 15, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 15, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 15

Відшкодування шкоди у кримінальному провадженні

Задача № 1

Під час кримінального провадження за підозрою громадянина Петрененка за ч.2 ст. 143 КК України виникла необхідність вчинення окремих слідчих дій на території Білорусії і Російської Федерації. У зв'язку із цим слідчий склав окремі доручення про проведення цих дій, погодив їх із прокурором, що здійснював процесуальне керівництво за даним досудовим розслідування, і вислав їх у відповідні слідчі органи названих держав. При цьому він просив в окремих дорученнях, щоб слідчі дії проводились за процесуальним законом України.

Дайте правову оцінку ситуації. 

Задача № 2

Закінчивши досудове слідство за підозрою Вовченка у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 194 КК України, слідчий надіслав письмове повідомлення про це цивільному позивачеві – керівництву товариства з обмеженою відповідальністю (ТЗОВ) "Імпекс".

Коли директор "Імпексу" з'явився для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, слідчий надав йому можливість ознайомитись лише з тими матеріалами, які стосуються цивільного позову, заявленого у провадженні. Після ознайомлення з ними директор заявив усне клопотання про вирішення питання щодо накладення арешту на майно підозрюваного для забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна. З результатами арешту опису майна він просив його ознайомити.

Слідчий відмовив у задоволенні клопотання, усно роз’яснивши цивільному позивачеві, що санкція ч. 1 ст. 194 КК не передбачає можливості конфіскації майна, а тому немає необхідності накладати арешт на майно підозрюваного.

Дайте правову оцінку ситуації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!