Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4011 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 12, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 12, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 12

Правовий статус захисника у кримінальному провадженні

Задача № 1

Коробка був доставлений у лікарню з пораненням, від якого, не дивлячись на надану йому допомогу, помер. Перед смертю, в палаті, він розповів лікарю хто і прияких обставинах причинив йому це поранення. Хворий Чиж, у якого був магнітофон, записав на магнітну стрічку розповідь Коробки і потім передав її слідчому. Слідчий, ознайомившись із змістом представленого запису, прийняв рішення про затримання особи, про яку йшлося як таку, що спричинила ушкодження Коробці.

Дайте правову оцінку ситуації. 

Задача № 2

15 вересня 2005 року біля 19 год. 30 хв. Лимаренко Володимир Васильович, 15 серпня 1984 року народження, уродженець м. Житомира, мешканець м. Львова, вул. Топольна, буд. 18 кв. 124., робітник СП "Іскра", неодружений, освіта загальна середня, раніше не судимий, громадянин України, допризовник, перебуваючи у нетверезому стані, перевернув кіоск, що знаходився на розі вул. Зеленої і Бондарської у м. Львові і належав товариству з обмеженою відповідальністю (ТЗОВ) "Імпекс". Як пояснив на допиті Лимаренко, мотивом, що спонукав його до таких дій, стала нетактовна, на його думку, поведінка продавця кіоска. На його (Лимаренка) пропозицію продати дешевше цигарки продавець відповіла, що хай він іде на ринок і там торгується. Розгнівавшись за таку відповідь, він перевернув кіоск.

Своїми діями Лимаренко умисно пошкодив майно, заподіявши ТЗОВ "Імпекс" збитки в сумі 3000 грн. На другий день після вчиненого Лимаренко вибачився перед керівництвом ТЗОВ за свою поведінку і частково (2000 грн.) відшкодував завдані збитки.

27 вересня (до повідомлення про підозру) Лимаренко був призваний на службу до Збройних Сил України. За повідомленням командування військової частини він добросовісно несе службу, дисциплінований, вже має заохочення.

Дайте правову оцінку ситуації. Чи є вданому випадку підстави для закриття кримінального провадження?

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!