Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4010 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 11, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 11, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 11

Функція та повноваження слідчого судді у кримінальному провадженні

Задача № 1

Неповнолітній Бровченко Василь був повідомлений про підозру у за вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України. Відповідно до зібраних під час досудового розслідування доказів Бровченко вчинив хуліганські дії з використанням металевого прута, вийшовши у двір будинку після святкування свого дня народження. В цей день йому виповнилось 14 років.

Після повідомлення про підозру захисник вніс клопотання про зміну кваліфікації своєму підзахисному. Оскільки останній залізний прут знайшов випадково на місці вчинення злочину і ним наніс кілька ударів потерпілим, то його дії слід кваліфікувати за ч. 3 ст. 296 КК.

Після надходження матеріалів досудового розслідування з обвинувальним актом до прокурора, останній, вивчивши всі матеріали, дійшов висновку, що матеріали досудового розслідування необхідно направити до суду із клопотанням про застосування до неповнолітнього примусових заходів виховного характеру. Він сам виніс постанову про закриття кримінального провадження та застосування до неповнолітнього Бровченка примусових заходів виховного характеру і направив матеріали до суду.

Задача № 2

Володимирову (13 років), Рахімову (19 років), Головкову (18 років) було повідомлено про підозру в тому, що вони проникли в продовольчий магазин і викрали звідти продукти на суму 115 тис. гривень. В процесі подальшого розслідування матеріали щодо Володимирова було виділено в окреме провадження і в порядку, передбаченому КПК України, направлено до суду для вирішення питання про застосування примусових заходів виховного характеру. Від власника продовольчого магазину надійшов цивільний позов про відшкодування матеріальних збитків, які були заподіяні злочином. Дайте правову оцінку ситуації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!