Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4007 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 8, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 8, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 8

Завдання та процесуальні повноваження слідчого у кримінальному провадженні 

Задача № 1

18 жовтня 2006 року прокурор виніс постанову про зупинення досудового слідства, що було розпочате 22 серпня цього ж року за фактом вчинення нападу з метою заволодіння майном - грошима у філії ощадного банку.

Досудовим слідством було встановлено: 21 серпня 2006 року біля 19 год. 40 хв. у філію ощадного банку зайшло двоє чоловіків. В приміщенні філії в цей час знаходились дві працівниці банку та два його клієнти - Петрунько В.С. і Сербулова С.В.. Один з чоловіків став біля входу у філію, а другий, погрожуючи пістолетом, наказав скласти у мішок всю наявну готівку і передати йому. Під загрозою застосування зброї касир Ткачук Л.П. виконала вимоги нападника. Проходячи повз стіл у залі філії, за яким сиділи клієнти, один з нападників взяв у Петрунько Міжнародну платіжну картку «Mastercard Maestro», що лежала біля неї. Після цього нападники вийшли з приміщення і зникли.

Всі чотири жінки, які були допитані як свідки, змогли повідомити лише про загальні прикмети нападників: обоє високого росту; один був одягнений у пальто сірого кольору, а інший – спортивну темно-синього кольору куртку; в одного з них, що погрожував пістолетом, були вуса. Виготовлення фотографій нападників за даними словесного портрету також успіху у їх розшуку не принесло через серйозні протиріччя у показаннях свідків щодо їх прикмет. Все це загальмувало розшук нападників. Станом на 18 жовтня злочин розкрити не вдалося, і прокурор виніс постанову про зупинення досудового слідства. Дана постанова була оскаржена потерпілою стороною слідчому судді, із вказівкою на те, що не проведено відтворення обстановки і обставин події злочину, що дало б змогу перевірити і уточнити показання свідків; не опитані мешканці будинку, що проживають навпроти філії банку, оскільки, можливо, хтось з них випадково бачив нападників; не виявлено, чи знімались в банку або його філіях гроші з депозитного рахунку за номером, що відповідає номеру платіжної картки. Виходячи з цього, слідчий суддя скасував постанову про зупинення досудового слідства.

Дайте правову оцінку ситуації. 

Задача № 2

При розслідуванні кримінального провадження за підозрою Бабія в шахрайстві слідчий, допитуючи потерпілих, встановив, що після арешту підозрюваного до його захисника зверталося багато громадян, які не були залучені як потерпілі до провадження. Вони просили зхисника посприяти в отриманні від Бабія або від його родичів грошей, переданих йому на купівлю валюти за меншим відношенням за офіційним курсом, пропонуючи взамін не звертатися з заявою до правоохоронних органів. У зв’язку із даними подіями слідчий прийняв рішення допитати захисника як свідка з метою встановлення інших потерпілих від шахрайських дій Бабія. Дайте правову оцінку ситуації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!