Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4004 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 5, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 5, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 5

Загальні засади кримінального провадження 

Задача № 1

Під час судового слідства у кримінальному провадженн про злочин, передбачений ст. 125 КК України, була проведена судово-медична експертиза для визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень В процесі подальшого розгляду потерпілий до видалення судді в нарадчу кімнату для ухвалення вироку заявив, що ніяких претензій до обвинуваченого не має і просить закрити кримінальне провадження. Після повернення з нарадчої кімнати суддя ухвалив вирок, яким затвердив угоду про примирення і звільнив винного від покарання з випробуванням. Дайте правову оцінку ситуації. 

Задача № 2

23 грудня 2006 р. о 21.15 за підозрою у вчиненні розбійного нападу на громадянку Миколайчук був затриманий Марченко. У райвідділі внутрішніх справ від Миколайчук було відібрано пояснення про обставини злочину, яке вона дала відразу ж після його вчинення – 23 грудня о 2125. При цьому, в поясненні було зазначено, що Миколайчук змогла б впізнати нападника, оскільки він "стоїть у неї перед очима".

Слідчий Ребров вирішив негайно пред’явити Миколайчук підозрюваного для впізнання. Для цього він запросив трьох понятих, які не мали між собою різких відмінностей за віком, запропонував підозрюваному на власний розсуд зайняти серед них місце та запросив до кабінету потерпілу. Остання відразу ж вказала, що напад на неї вчинив "крайній зліва мужчина". Ребров склав протокол впізнання, оголосив його всім присутнім і запропонував підписати понятим та потерпілій. Підозрюваний Марченко поставити свій підпис відмовився.

Дайте правову оцінку ситуації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!