Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4003 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 4, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 4, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 4

Система кримінального процесу України

Задача № 1

Балабанова була викликана по телефону до слідчого з метою її допиту як свідка у кримінальному провадженні про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, її рідного брата Василюка. З метою встановлення психологічного контакту слідчий вирішив провести допит у „невимушеній обстановці» та записати його на диктофон. У своєму кабінеті він приготував чай, печиво, запросив до столу Балабанову і почав розпитувати про обставини її життя, розповідати деякі епізоди з власного, а пізніше повів розмову і про обставини вчиненого. В ході такої розмови Балабанова повідомила деякі факти про злочинну діяльність її брата та обставини його особистого життя, прохаючи при цьому допомогти "врятувати брата від тюрми". Слідчий пообіцяв допомогу лише за умови, що вона правдиво розповість, що їй відомо з приводу злочинної діяльності підозрюваного. Після такого запевнення свідок розповіла слідчому й про інші обставини вчиненого злочину.

Одержану інформацію слідчий заніс до протоколу допиту свідка і запропонував Балабановій підписати його. Остання, не читаючи, поставила свій підпис в кінці протоколу. Хід допиту фрагментарно (тільки дані, які стосуються провадження) слідчий непомітно для свідка записав на диктофон, вмикаючи та вимикаючи його у необхідних випадках.

Дайте правову оцінку ситуації. 

Задача № 2

Василькову було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України. Викликаний для допиту як свідок батько підозрюваного Соломін відмовився давати показання про відомі йому обставини вчинення злочину сином.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!