Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 3861 Індивідуальне завдання з курсу Економічний аналіз

Індивідуальне завдання з курсу Економічний аналіз

« Назад

Індивідуальне завданняз курсу Економічний аналіз

Оцінка діяльності підприємства з точки зору її ефективності

Оцініть діяльність підприємства з точки зору її ефективності та результативності. Результати представити у формі аналітичної записки до власників підприємства, у якій:

1) дати ґрунтовну характеристику підприємству та його діяльності;

(5 бали)

2) розрахувати фінансові коефіцієнти за наданою темою враховуючи методичні рекомендації практикуму (див. окремий документ)

(10 балів)

Теми розподіляємо відповідно до порядкового номеру у списку

Теми:

  1. Аналіз ліквідності підприємства  - номер у списку групи 1, 10, 19, 27

  2. Аналіз структури джерел засобів підприємства - номер у списку групи 2, 11, 20, 28

  3. Аналіз обертання оборотного капіталу (робочого, функціонуючого капіталу) - номер у списку групи 3, 12, 21, 29

  4. Аналіз оборотності капіталу та трансформації активів - номер у списку групи 4, 13, 30

  5. Аналіз ділової активності (обертання дебіторської та кредиторської заборгованостей) - номер у списку групи 5, 14, 22, 31

  6. Аналіз ділової активності: ресурсовіддача - номер у списку групи 6, 15, 23, 32

  7. Аналіз рентабельності: загальна рентабельність - номер у списку групи 7, 16, 24, 33

  8. Аналіз рентабельності капіталу - номер у списку групи 8, 17, 25, 34

  9. Аналіз ефективності використання майна - номер у списку групи 9, 18, 26, 35 

3) спираючись на результати розрахунків коефіцієнтів вказати на слабкі сторони підприємства та надати рекомендації щодо подальшого ефективного функціонування. Врахуйте специфіку галузі (виду економічної діяльності) у якій функціонує підприємство;

(20 балів)

4) провести макроекономічний аналіз галузі (виду економічної діяльності) у якій працює підприємство використовуючи статистичні дані, використовуючи горизонтальний та вертикальний прийоми аналізу. Визначте перспективи та тенденції галузі.

(15 балів)

При представленні результатів проведеного аналізу необхідно забезпечити наочність подання матеріалу шляхом використання схем, діаграм, графіків, таблиць тощо. При цьому не варто переобтяжувати записку інформацією, яка не є суттєвою при прийнятті управлінських рішень. Інформацію як у таблицях так і на діаграмах необхідно подавати у агрегованому вигляді використовуючи прийом групування. 

В якості іструментального засобу виконання лабораторних робіт використовується програмне середовище Microsoft EXCEL. При цьому виконання роботи не потребує спеціальної підготовки з інформатики та програмування, але все ж припускає наявність у студента елементарного практичного досвіду роботи з Windows і ППП EXCEL.

Більшість лабораторних робіт виконуються на основі фінансових звітів підприємств, які можна завантажити з сайту http://smida.gov.ua [1].Студенту дозволяється виконувати лабораторні роботи за інформацією форм звітності інших організацій, враховуючи власну зацікавленість. Звітність банків та бюджетних установ, організацій НЕ ВИКОРИСТОВУЄМО.


[1] Для отримання доступу для звітності необхідно зареєструватися на сайті, обрати  підприємство та завантажити форми звітності у розділі Бази даних/ Емітенти/ Регулярна інформація

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!