Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 3787 Апаратно-програмне забезпечення, Методи та засоби захисту інформації, НУ ЛП

Апаратно-програмне забезпечення, Методи та засоби захисту інформації, НУ ЛП

« Назад

4. Апаратно-програмне забезпечення

Для апаратного забезпечення проектування захисту інформації буде використано: екранування приміщення мідною сіткою, з метою зменшення випромінювання електромагнітного поля в навколишнє середовище; заземлення, що пов’язано з екрануванням та роботою апаратури. Не буде використано генераторів завад, щоб не створювати перешкод для роботи спеціальних вимірювальних пристроїв та не впливати на здоров’я персоналу. Для захисту комп’ютерної мережі буде використана екранована кручена пара, що сприяє зменшенню електромагнітного випромінювання ззовні, а інформація буде передаватись в закодованому вигляді (асиметричні системи). Для забезпечення живлення буде використано блок безперебійного живлення та генератор, для забезпечення роботи підприємства при пошкодженні ліній електроживлення (блок безперебійного живлення потрібен на час, доки не запрацює генератор, щоб система не була вразлива на цей момент часу). Телефонний скремблер буде використано для шифрування мовної інформації, що передається по телефонних лініях зв’язку, заборонено передавати інформацію, що є державною таємницею або з грифом ДСК, по радіотелефону, який не може знаходитись в приміщенні, де обробляється інформація. Для доступу до комп’ютерів будуть використані спеціальні ключі, що виконуватимуть функцію ідентифікаторів, а для автентифікації - 16-розрядний код. Для сканування приміщень на наявність закладок використати нелінійний локатор (сканування здійснювати щодня, а вкінці тижня проводити детальне обстеження). Паролі для комп’ютерів необхідно змінювати раз на тиждень. Для комп’ютерів буде використана операційна система Windows XP Professional, що сумісна з великою кількістю програм, як наприклад антивірус PC-Cillin. Для забезпечення акустичного захисту буде використано апаратуру віброакустичного захисту. Також усі сторонні провідники будуть демонтовані. Роздрук на принтері буде здійснюватись лише з комп’ютера керівника підприємства (оскільки копіювання (в цьому випадку на папір) інформації може бути лише з дозволу керівника), і ксерокс також буде запускатися з його комп’ютера. 

4.1. Апаратне забезпечення 

1. Екранована кручена пара LAN KC SSTP 4 Cat 7 (таблиця №2) добре захищає сигнали від зовнішніх перешкод, а також менше випромінює електромагнітних коливань ззовні, що захищає, у свою чергу, користувачів мереж від шкідливого для здоров'я випромінювання та зменшує витік інформації. 

Таблиця №2

Екранована вита пара LAN KC SSTP 4 Cat 7

Зображення

Технічні характеристики

Сертифікат

 

Провідник

мідний провід d=0,64 мм

Американський стандарт EIA/TIA-568A, який був розроблений спільними зусиллями декількох організацій: ANSI, EIA/TIA і лабораторією Underwriters Labs (UL).

 

Міжнародний стандарт ISO/IEC 11801

 

Європейський стандарт EN50173

 

Ізоляція

плівково-пориста d=1,61 мм

Екран пари

Al фольга

Загальний екран

лужені мідні провідники або Al фольга

Оболонка

сірий ПВХ/Чорний поліетилен (PE)*/ез галогенна композиція (HF)** Товщина -0,7 мм; зовнішній діаметр – 10,4 мм

Хвильовий опір

100-25 Ом при частотному діапазоні 250 – 600 МГц

2. Система заземлення GALMAR (таблиця №3) призначена для організації заземлення на

телекомунікаційних, енергетичних об′єктах операторів мобільного та стаціонарного зв′язку, відомчого зв′язку, промислових підприємств. Забезпечує довгостроковий надійний контур заземлення із стабільними електричними параметрами, які не залежать від погодних факторів, таких як температура, вологість. 

Таблиця №3

Система заземлення GALMAR

Зображення

Технічні характеристики

Сертифікат

 

 

Товщина мідного покриття сталевого штиря

не менше 250 мкм

Система сертифікована в Україні

UA 1.030.0075726-03, ISO 9001

Корозійну стійкість всіх компонентів

не менше ніж 30-річний

Міцність сталевого штиря

600 Н/мм2

Омічний опір

1,35 Ом

3. Шифратор мовних і факсимільних повідомлень у телефонних каналах зв'язку "ALT-4132" (таблиця №4) 

Таблиця №4

"ALT-4132"

Зображення

Технічні характеристики

Сертифікат

 

· Апарат може експлуатуватися з факсами-машинами і факсами-модемами групи 3 (ІSO, G3).

· Забезпечується гальванічна розв'язка з лінією і телефонним (факсимільним) апаратом

· Забезпечується передача і прийом факсимільних документів без зниження швидкості в порівнянні з відкритою передачею відповідно до рекомендацій ІTU-T (T.30, T.4, V.27ter-2400, V27ter-4800, V.29-7200, V.29-9600).

Сигнали в лінії при роботі пристрою в режимі захисту факсимільних повідомлень не відрізняються від сигналів стандартної факсимільної процедури.

· Метод захисту переговорів -вокодер 4800 біт/сек із шифруванням за ДСТ28147-89.

Ключова система побудована по методу відкритих ключів Диффи-Хеллмана з генерацією разових ключів для кожного сеансу зв'язку довжиною 128 біт, забезпечується проста аутентификация відповідно до рекомендації X.509 ІSO

 

Сертифіковано РФ

4. Апаратура віброакустичного захисту VNG- 006 D (таблиця №5) призначена для захисту інформації від витоку в акустичних і віброакустих каналах, а саме: від прямого прослуховування, від прослуховування за допомогою електронних стетоскопів, від знімання інформації за допомогою лазерних і мікрохвильових систем.

Відмінною особливістю засобу є наявність п'яти незалежних шумових каналів і можливість регулювання їх спектру в октавних або 1/3-октавных частотних смугах. Це дозволяє оптимальним чином формувати частотну характеристику і рівень перешкоди. Налаштування параметрів здійснюється із застосуванням персонального комп'ютера і спеціальної програми. Встановлена частотна характеристика перешкоди запам'ятовується, і засіб працює автономно (без комп'ютера). Комплект поставки засобу дозволяє зашумлювати стіни, підлогу, стелю, віконні отвори, труби тепло-водопостачання, а також вентиляційні канали і дверні тамбури. 

Таблиця №5

Апаратура віброакустичного захисту VNG- 006 D

Зображення

Технічні характеристики

Сертифікат

 

 

 

 

Смуга частот сигналу захисту 0,4...5 кгц

 0,4...5 кгц

 

Сертифікат Гостехкомісії РФ №784

Регулювання спектру шумового сигналу

15 1/3-октавных частотних смуг

Діапазон регулювання рівня спектральних смуг шуму

±9дБ

 

Діапазонів регулювання інтенсивності шуму

20 дБ

Кількість статистично незалежних каналів шуму

5

Максимальна кількість п'єзоелектричних вібровипромінювачів

12 шт.

Ефективний радіус дії одного п'єзоелектричного віброїзлучателя

цегляна стіна (0,5 м) не менше 3 м ; бетонна стіна (0,25 м) не менше 3,5 м

Параметри виходу на акустичну систему

потужність – 1,5 Вт ; імпеданс -1,5 0м

Живлення

220 В ± 10%, 50 Гц

Габарити генератора

160х160х50 мм

5. Дизель-генератор QIX65 (таблиця №6) може бути використаний як резервне або основне джерело електропостачання. Як силовий агрегат застосовується дизельний двигун DEUTZ виробництва Німеччини BF4M 2012F, 4-х циліндровий, з турбонагнітачем, рідинним охолодженням, із збільшеним інтервалом між ТЕ (500 мотогодин), що істотно знижує витрати на обслуговування і адаптування для вживання палива виробництва вітчизняних компаній. Дизель-генератор забезпечений синхронним альтернує Mecc-Alte (Італія) серії ЕСO, здатним витримувати 300% перевантаження за струмом протягом 20 секунд, що важливо при розрахунку запуску електродвигунів без частотного регулювання.

Дизель-генератор обладнаний: системою фільтрації палива, автоматичним регулятором напруги з точністю регулювання 1,5%, системами захисного відключення при перегріві двигуна, низькому тиску масла, недостатній напрузі на виході генератора; міцною сталевою рамою з отворами під анкерні болти, панель управління (Qc1001, Qc3001), а також аналогові прилади (амперметр, вольтметр), лічильник, захисний автоматичний вимикач, лампою освітлення панелі і кнопкою аварійної зупинки з ключем. 

Таблиця №6

Дизель-генератор QIX65

Зображення

Технічні характеристики

Сертифікат

 

 

Двигун

DEUTZ BF4M2012F

Відповідає стандарту ISO 9001

Сертифікат відповідності РФ № ОС-1-Є-519

Швидкість обертання

1500 об/хв

Потужність при 50Гц

57,9 кВТ

Охолодження

Рідинне

кількість циліндрів

4

Витрата палива при 100% / 0% навантаження

13,5 / 2,8 л/год

Витрата масла (після періоду обкату)

0,3% від витрати палива

Генератор

Mecc Alte

Струм

94,2 А (для варіанту 400В)

Місткість паливного баку

120 літрів

Напруга електростартера

12 В

Місткість аккумулятора

100 А/год

Рівень звукового тиску на відстані 7 метрів

82 дБ (відкритий агрегат)

67 дБ (в кожусі)

Вага в робочому стані

978 кг

Довжина(в кожусі)

2279 мм(3133 мм)

Ширина

1064 мм

Висота (в кожусі)

1237 мм(1708 мм)

6. UPS Chloride 70-NET (таблиця №7) - результат вживання сучасної цифрової технології для забезпечення виняткового захисту електроживлення. Інтелектуальне подвійне перетворення дає можливість вибрати одну з двох технологій роботи: On-line подвійного перетворення або цифровий лінійно-інтерактивний режим для оптимізації роботи залежно від якості електроживлення у вхідній мережі. UPS Chloride 70-NET - перший ДБЖ з повністю цифровим управлінням, здатний усунути всі перевантаження, частотні зміни, перешкоди від перехідних процесів і пропадання напруги в реальному часі. Гармонійні спотворення в живлячих лініях можуть бути зменшені до 5% за рахунок вживання вбудованих 12-імпульсних випрямлячів і THD-фильтрів, автоматичне збільшення номінальної вихідної потужності на 10% при температурі навколишнього середовища +25°С, IGBT- конвертор, що забезпечує широкий діапазон зміни вхідної напруги без переходу на живлення від акумуляторних батарей - аж до зміни на 25% від номінального значення. Паралельні системи можуть бути побудовані не тільки за розподіленою і централізованою схемами, але також і за новітньою схемою High Fault Clearance (HFC). Подібний режим роботи забезпечує диспетчеризацію збоїв електроживлення і здійснює одночасне перемикання на будь-які доступні резервні лінії. 70-NET має нагоду інтеграції з автоматом вибору лінії CROSS. Подібне комплексне рішення забезпечує унікальний рівень надійності електроживлення. 

Таблиця №7 

UPS Chloride 70-NET

Зображення

Технічні характеристики

Сертифікат

 

 

Технічні характеристики

10

15

20

30

40

50

 при 40 °C (кВА)

10

15

20

30

40

50

 при 25 °C (кВА)

11

16,5

22

33

44

55

ВХІД

Номінальна напруга

400 (380, 415 по выбору) 3 ф+N

 Діапазон зміни вхідної напруги          

 

 

 при 100% навантаженні (%)

-30 / +15

-25 / +15

 при 75% навантаженні (%)

-30 / +15

Номінальна частота (Гц)

50 / 60 (по выбору)

Диапазон изменения входной частоты

+/-10%

Коефіцієнт потужності         

більш 0,95

THDi (%)

до 8

до 10

Діапазон синхронізації вхідної частоти (%)

+/- 2 (от 0,2 до 6 по выбору)

ВИХІД

Номінальна напруга

400 (380, 415 по выбору) 3 ф+N

Номінальна частота (Гц)

50 / 60 (по выбору)

Коефіцієнт потужності

0,8

Стабільність напруги при зміні навантаження 0-100%

 

 Статична

+/- 1%

динамічна              

відповідно до ІEC/EN 62040-3

Стабільність частоти            

               

 

 

 при синхронізації з мережею (%)

+/- 1 (2, 3, 4 по выбору)

 при внутрішній синхронізації (%)

0,1

Перевантажувальна здатність інвертора               

               

               

 

 

 5 хвилин (%)

125

 30 секунд (%)

150

ЗАГАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

КПД - цифровий лінійно-інтерактивний режим (%)     

більш 97

КПД - подвійне перетворення (%)

більш 91

більш 92

Діапазон робочих температур (°C)

0 – 40

Відносна вологість при 20 °C

до 90

Максимальний рівень шуму (1 м) дб       до 50

до 50

до 52

до 55

 

Ступінь захисту

IP 21

IP 20

 

Уведення кабелю

Позаду знизу

Попереду знизу (позаду зверху)

 

Установка

на коліщатах         

Напольная

 

 

 

Сертифікован РФ

7. Нелінійний локатор SEL SP-61/M "Катран" (Таблиця №8) , що має такі відмінні особливості: антена з круговою поляризацією; автоматичне налаштування на частоту (в межах робочого діапазону з кроком 0,5 Мгц), на 2-й гармоніці якої має місце мінімальний рівень перешкод; регулювання потужності випромінювання в широких межах і можливість роботи поблизу радіоелектронних пристроїв; мінімізовані задані і бічні пелюстки; використовування різних видів модуляції зондуючого сигналу дозволяє не тільки знаходити електронні пристрої, але і визначати їх тип при прослуховуванні; наявність вбудованого динаміка; можливість підключення навушників; можливість роботи від акумулятора і від мережі 220 В (зарядний пристрій входить в комплект поставки).

Таблиця №8

Нелінійний локатор SEL SP-61/M "Катран"

Зображення

Технічні характеристики

Сертифікат

 

Частота випромінювання

890-895 Мгц

Сертифікат РФ першої категорії

Крок автоматичної перебудови робочої частоти

0,5 Мгц

Аналізовані гармоніки

2 і 3

Градації потужності

80 мВт, 160 мВт, 600 мВт і 2 Вт

Чутливість приймача

мінус 130 дБ

Індикація

звукова і візуальна (шкальний індикатор)

Живлення

12 В (літій-іонний акумулятор) або від мережі 220 В

Час безперервної роботи

2,5 години

Маса (з акумулятором)

3,1 кг

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!