Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 3771 Вимоги до розміщення режимно – секретних органів, Методи та засоби захисту інформації, НУ ЛП

Вимоги до розміщення режимно – секретних органів, Методи та засоби захисту інформації, НУ ЛП

« Назад

1.9. Вимоги до розміщення режимно – секретних органів

Однією з основних функцій РСО є забезпечення надійного збереження матеріальних носіїв інформації, що вміщують в собі державну таємницю. У зв’язку з цим до приміщень, в яких планується розміщення РСО пред’являються жорсткі вимогти. Керівники установ, а також керівники режимно - секретних органів повинні враховувати необхідність створення таких умов, які б забезпечували надійну схоронність матеріальних носіїв інформації, необхідну конспірацію при роботі з ними, виключали будь - яку можливість несанкціонованого проникнення в ці приміщення сторонніх осіб і безконтрольного доступу до носіїв інформації.

В звичайних умовах РСО повинні розташовуватись в службових будівлях установ в окремих ізольованих приміщеннях, як правило на середніх поверхах і таких місцях, де менше всього буває відвідувачів, щоб через вікна неможливо було спостерігати за роботою з таємними документи і порядком їх зберігання. Якщо за умовами розташування будівель установ виділити таке приміщення неможливо, в такому випадку вікна обладнуються захисними засобами(жалюзями, суцільними шторами, або зафарбовуються), які перешкоджають оглядові приміщення із зовні.

В залежності від категорії режиму установи, а також від кількості персоналу для розташування РСО виділяються приміщення, в яких є можливість розмістити необхідну кількість сейфів(металевих шаф) для зберігання матеріальних носіїв інформації і створити нормальні умови для роботи персоналу РСО з дотриманням суворої персональної відповідальності за схоронність матеріальних носіїв інформації, що становить державну таємницю.

Розташовувати РСО в загальних службових приміщеннях установ разом з іншими підрозділами або службами, в прохідних кімнатах, а також розміщувати в одному приміщенні кілька самостійних секретних діловодств категорично забороняється.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!