Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 3686 Лабораторна робота 9 на тему Розробка плану благоустрою території підприємства готельно-ресторанного господарства, НУХТ

Лабораторна робота 9 на тему Розробка плану благоустрою території підприємства готельно-ресторанного господарства, НУХТ

« Назад

Лабораторна робота 9 на тему Розробка плану благоустрою території підприємства готельно-ресторанного господарства 

Мета і завдання роботи

Метою лабораторної роботи є ознайомлення з нормативними показниками щодо розробки плану благоустрою території готелю.

Завдання: відповідно до нормативних вимог розробити план благоустрою території засобу розміщення, вказавши існуючі та запроектовані будівлі і споруди, вимощення, тротуари, під’їзди, майданчики тощо. Крім того, прив’язати ділянку до основного орієнтира (вулиця, проспект, траса тощо); вказати масштаб плану, напрям сторін світу. 

Вихідні дані

1. Тип, категорія та місткість підприємства гостинності згідно з варіантом у відповідності до додатку АА (лабораторна робота № 7).

2. Загальна площа першого поверху готелю відповідно до розрахунків, виконаних у лабораторній роботі № 7.

3. Форма будівлі закладу готельно-ресторанного господарства в плані згідно з графічною частиною лабораторної роботи № 7.

4. Норматив земельної ділянки (табл.9.1).

Таблиця 9.1 – Площі земельних ділянок для окремих будівель готелів (нове будівництво)

Тип

засобу розміщення

Місткість,

місць

Площа ділянки,

м²/місце

Готель

 

 

25-100

100-500

500-1000

1000-2000

55

30

20

до 15

Мотель

 

75-100

Кемпінг

 

135-150

Хостел

 

35-50

Курортний, туристичний готелі

 

50-75

Розрахункові показники ділянок для будівель від двох поверхів слід зменшувати на 25 %. 

Порядок виконання роботи

1. Визначити площу земельної ділянки під будівництво, Sд, м²:

Sд=nзN, (9.1)

де nз – норматив площі земельної ділянки, м²/місце (табл.9.1);

N – місткість готелю, місць.

В умовах реконструкції дозволяється зменшення умовної площі ділянки на 25 % без порушення нормативних вимог до допустимих показників озеленення та площі основних елементів функціонального призначення.

2. Надати відомості щодо розміщення земельної ділянки у населеному пункті (якими вулицями обмежується ділянка, чи вільна вона від забудови, наявність будівель, які підлягають знесенню, характеристика рельєфу).

3. Визначити конфігурацію ділянки та виконати креслення у масштабі М 1:500 чи М 1:1000.

4. Зорієнтувати розміщення будівлі готелю на ділянці згідно сторін світу (на яку вулицю чи площу орієнтований головний фасад, господарській двір і т.д.).

Увага! Будівлю рекомендується орієнтувати таким чином, щоб виробничі та складські приміщення виходили на північ та північний схід, а обідні зали закладу ресторанного господарства та житлові приміщення - на південь та південний схід.

5. Розмістити будівлю готелю на земельній ділянці.

6. Нанести на план благоустрою, необхідні об’єкти, ділянки для відпочинку, підходи, під’їзди, господарські ділянки, гостьові стоянки автотранспорту, озеленення тощо. Вказати напрями руху територією (вхід для відвідувачів, персоналу, напрямок завантаження сировини, рух автомобілів), напрями сторін світу.

7. Скласти та винести на аркуш з кресленням плану благоустрою території експлікацію будівель і споруд та умовні позначення.

8. Висновок (аналіз врахування нормативних вимог та рекомендацій щодо розробки плану благоустрою території).

Рекомендації щодо порядку виконання пункту 6 роботи

Проектування готельної території передбачає зонування території на наступні основні ділянки:

- основна будівля готелю, що включає житлові номери та громадські, адміністративні, службові, технічні, складські, побутові, підсобні приміщення;

- окремо розташовані будинки для кіноконцертного залу, конгрес-центру, виставкових павільйонів та ін.;

- окремо розташовані котеджі, дачні будиночки для клієнтів;

- очисні та інші споруди;

- споруди для розваг і занять спортом на відкритому повітрі;

- громадські та службові під’їзні шляхи;

- автостоянки та гаражі;

- садово-паркові та ландшафтні зони;

- господарські зони.

Садово-паркові зони розташовують у межах території з урахуванням місцевих кліматичних особливостей, сприятливого зорового враження, забезпечення оптимального доступу.

Площа території, призначеної для озеленення, повинна складати не менше 40 % площі ділянки забудови закладу готельно-ресторанного господарства. Породи дерев, кущів та види квітів для створення зелених насаджень слід обирати переважно місцеві. Ширину газонів слід приймати залежно від виду насаджень за табл.9.2.

Таблиця 9.2 – Рекомендована ширина газонів

Вид насадження

Мінімальна ширина смуги газону, м

Газон з рядовим насадженням дерев або дерев у одному ряду насаджень з кущами:

- однорядне насадження

- дворядне насадження

 

 

2,0

5,0

Газон з однорядним насадженням кущів:

- високих (більше 1,8 м)

- середніх (1,2-1,8 м)

- низьких (до 1,2 м)

 

1,2

1,0

0,8

Газон з насадженням дерев групами

4,5

Газон з насадженням кущів групами

3,0

Газон

1,0

При розміщенні елементів озеленення необхідно враховувати нормативи мінімальної відстані відповідно до табл.9.3.

Таблиця 9.3 – Мінімальні відстані від будівлі до елементів озеленення

 

Елементи будівель і споруд

Мінімальна відстань, м

до стовбура дерева

до куща

Від зовнішніх стін будівлі

5,0

1,5

Від краю проїжджої частини вулиці

2,0

1,0

Від краю тротуару чи садової доріжки

0,75

0,5

Розміщення в зоні відпочинку малих архітектурних форм (альтанки, лави, водні пристрої (басейни, фонтани, водограї, штучні водойми тощо) та дитячих майданчиків визначається завданням на проектування.

У готелях передбачають окремі загальні і службові входи, окремий вхід до підприємства харчування. Пішохідні шляхи повинні бути відокремлені від під’їзних шляхів, які обладнуються окремо для транспорту мешканців готелю і службового. Службовий вхід розміщують на віддалі від загальних входів в зоні, недоступній для огляду з номерів і громадських приміщень. Центральний вхід в готель розташовують по праву сторону від основного під’їзного шляху.

При виконанні плану благоустрою слід пам’ятати:

- допоміжні підходи відвідувачів до будівлі повинні бути min 0,9 м;

- ширина тротуарів визначається кількістю смуг пішохідного руху, враховуючи, що ширина однієї смуги 0,75 м. Мінімальна ширина тротуару повинна бути не меншою 1,5 м;

- біля входу до громадських і житлових приміщень тротуари слід розширити. Розміри площадки, яка утворюються перед входом, визначаються за нормою 0,2 м2 на одного проживаючого;

- у разі організованого (внутрішнього) водовідведення для пішохідних доріжок можуть бути використані вимощення навколо будівель. Ширина вимощення приймається не менше 0,7 м. Якщо водовідведення неорганізоване (зовнішнє), тротуари розміщують не ближче ніж за 1,5 м від будівлі;

- технологічний під’їзд до будівлі може здійснюватися як через ділянку забудови, так і з сусідньої території;

- проїзди на територію можуть бути запроектовані за тупиковою або кільцевою схемою. Ширина проїзду повинна бути при односторонньому русі не менше 3,5 м, при двосторонньому - 6,0 м;

- для тупикових проїздів передбачається розворотний майданчик розмірами 12х12 м (15x15 м) або об’їзди у формі петлі в кінці тупика;

- до будівель і споруд по всій довжині повинен бути забезпечений під’їзд пожежних автомобілів з однієї сторони, якщо довжина будівлі до 18 м, і з двох сторін, якщо ширина будівлі більше 18 м;

- відстань від вікон і дверей приміщень підприємств харчування при готелі до майданчиків із сміттєзбірником повинна бути не менше 20 м. Лінійні розміри майданчиків в плані повинні з усіх боків на 1,5 м перевищувати площу сміттєзбірника;

- територія та сам готель повинні бути освітлені у вечірній та нічний час;

- санітарні розриви між будівлями, які освітлюються через віконні отвори, повинні бути не меншими найбільшої висоти протилежної будівлі (доверху карнизу);

- санітарна зона до проїжджої частини (min 15 м);

- протипожежні розриви між будівлями підприємства готельного господарства, житловими і громадськими спорудами приймаються найменшими залежно від ступеня вогнестійкості відповідно до даних табл.9.4: 

Таблиця 9.4 – Протипожежні розриви між будівлями

Ступінь вогнестійкості будівлі

Відстань, м

І, ІІ

ІІІ

ІІІ а, ІІІ б, IV, IVа, V

І, ІІ

6

8

10

ІІІ

8

8

10

ІІІ а, ІІІ б, IV, IVа, V

10

10

15

Майданчик для паркування автотранспорту необхідний компонент планування прилеглої території будь-якого підприємства гостинності, зокрема готелів розташованих у районах із щільною за­будовою. Майданчик для паркування автотранспорту найчас­тіше розташовується біля входу між під’їздом і основною смугою руху прилеглої автомагістралі. У готелях із декілько­ма окремими входами, окремим входом у заклад ресторанного господарства, до розва­жальних закладів, майданчик для автотранспорту повинен бути біля кожного з них.

Згідно режиму роботи для клієнтів та відвідувачів готельного підприємства автостоянки в межах прилеглої території класифікуються на автостоянки тимчасового і тривалого перебування автотранс­порту.

Тимчасові автостоянки проектуються з розрахунку одночасного розміщення не менше п’яти автомобілів. Їх розташовують щонайближче до головного входу у готель, заклад ресторанного господарства. Вони зорієнтовані на автотранспорт індивідуального та загального використання (автобуси), що прибуває до моменту з’ясування формальностей з поселення гостей.

Охороняємий майданчик тривалого перебування автотранспорту розташовується неподалік від готелю, відстань його розташування і розміри регламенту­ються місткістю і категорією готелю (табл.9.5).

Відстань від автостоянки до житлових корпусів (будинків) готелю не повинна перевищувати 150 м і бути меншою 10 м (при місткості 10-50 автомобілів), або 25 м (понад 100 автомобілів).

Таблиця 9.5 – Кількість місць на автостоянках залежно від категорії готелю (мотелю) (% від кількості номерів)

Вид готельного підприємства

Категорія готельного підприємства

*

**

***

****

*****

Готелі

20

20

20

25

25

Мотелі

100

100

100

100

100

Площу ділянки для стоянки одного автомобіля на автостоянках слід приймати 24 м2 на одне машиномісце (при примиканні автостоянки до проїзної частини вулиць – не більше 18 м²).

Площа відкритих автостоянок, що не охороняються, до площі ділянки готелю не включається.

Кількість місць на автостоянках готелів для обслуговуючого персоналу розраховується згідно завдання на проектування.

Кількість місць на автостоянках готелів, що мають у своєму складі відкриті для сторонніх відвідувачів підприємства харчування, побутового обслуговування і торгівлі, культурно-масового призначення, рекомендується збільшувати з урахуванням потужностей цих підприємств згідно із завданням на проектування.

На ділянках готелів повинні бути передбачені індивідуальні стоянки для інвалідів (із розрахунку 10 %, але не менше одного машиномісця), максимально наближені до входу у будинок, і спеціальні пристрої (пандуси, підйомники), що забезпечують доступність для маломобільних груп населення громадських зон будинків і території готелю.

Розміщення стоянок для зберігання і паркування легкових автомобілів дозволяється у підземних, підвальних і цокольних поверхах готелів.

Необхідність влаштування огорожі на ділянці та ступінь її захисту від несанкціонованого проникнення вирішує замовник у завданні на проектування або відповідно до проекту. 

Структура завершеної роботи

- дата проведення заняття;

- номер і назва роботи;

- мета і завдання роботи;

- вихідні дані;

- порядок виконання роботи;

- графічна частина (виконана на персональному комп’ютері за допомогою системи автоматизованого проектування AutoCad та роздрукована, приклад – додаток АЛ);

- висновок. 

Запитання для самоперевірки

1. Які основні ділянки необхідно передбачати при проектуванні готельної території?

2. Яким чином відбувається озеленення території готельного підприємства?

3. Яких основних вимог дотримуються при проектуванні на території готелю пішохідних та транспортних шляхів?

4. Види та організація майданчиків для паркування автотранспорту. 

Рекомендована література

Законодавча та нормативна: 1; 2; 3; 7, с.17-19; 8; 12; 17; 18; 19.

Базова: 26, с.140-143.

Допоміжна: 27; 28; 31; 33; 34; 41, с. 185-197.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!