Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 3680 Лабораторна робота 3 на тему Розроблення плану різних категорій номерів готельного підприємства, НУХТ

Лабораторна робота 3 на тему Розроблення плану різних категорій номерів готельного підприємства, НУХТ

« Назад

Лабораторна робота 3 на тему Розроблення плану різних категорій номерів готельного підприємства 

Мета і завдання роботи

Метою лабораторної роботи є ознайомлення з нормативними показниками щодо розробки плану різних категорій номерів підприємства гостинності.

Завдання: відповідно до нормативних вимог виконати креслення плану номера відповідної категорії та надати специфікацію встановленого в ньому обладнання. 

Вихідні дані

1. Категорія номеру та його місткість обирається згідно з варіантом у відповідності до додатку Ж. 

Порядок виконання роботи

1. Відповідно до завдання (додаток Ж) підібрати для номеру визначеної категорії необхідні меблі та устаткування і надати відомості щодо способу їх розміщення в номері.

2. Визначити корисну та орієнтовну загальну площі номеру відповідної категорії. Розрахунок корисної площі номеру навести у вигляді табл.3.1.

Таблиця 3.1 - Перелік обладнання і розрахунок корисної площі номеру

Необхідне устаткування

Площа обладнання, м2

Найменування обладнання

Марка

Кількість одиниць, шт.

Габаритні розміри,

мм

Житлова кімната

Ліжко двоспальне

«Starmebel»

1

2100х1800х504

3,78

Телевізор

Sony KDL-32EX720

1

1100х700х220

-

Тумбочка біля спального місця

«Starmebel»

2

534х440х504

0,47

Всього

 

Sкор

Санітарний вузол

Унітаз

«Arriba» 5407

1

360х570х400

0,21

Всього

 

Sкор

Передпокій

Шафа

«Starmebel»

1

1200х600х1800

0,72

Всього

 

Sкор

3. Виконати креслення плану номера відповідної категорії з розміщенням в ньому необхідних меблів та обладнання (формат А4, М 1:100 або М 1:50).

4. Скласти та винести на аркуш з кресленням плану номера специфікацію обладнання, яким оснащений номер (табл.3.2).

Таблиця 3.2 – Специфікація обладнання

поз.

Найменування

обладнання

Марка

Габаритні розміри, мм

К-сть

5.

Тумбочка біля спального місця

«Starmebel»

534х440х504

2

5. Висновок (аналіз врахування нормативних вимог та рекомендацій щодо розробки плану номера відповідної категорії). 

Рекомендації щодо порядку виконання роботи

1. Підбір меблів та устаткування для номерів відповідної категорії виконується за каталогами фірм-виробників з урахуванням додатків З, К.

2. Площа номеру будь-якої категорії визначається в залежності від переліку підібраного обладнання.

Корисна площа приміщення (житлової кімнати, санвузла, передпокою та додаткової зони відпочинку (за необхідністю), Sкор, м², розраховується, як сума площ, яку займає встановлене в даному приміщенні устаткування:

де p – кількість одиниць обладнання даного виду (типу), шт.;

S – площа, яку займає одиниця обладнання цього виду, м2.

На основі корисної площі визначається орієнтовна загальна площа приміщення, Sзаг, м²:

де k – коефіцієнт використання площі приміщення (k=0,3-0,4).

Розраховану загальну площу приміщень порівнюють з нормативною (додаток Л). У випадку коли розрахована загальна площа менша за нормативну, для подальших розрахунків приймається нормативна.

При визначенні загальної площі приміщень номеру слід пам’ятати, що:

- розрахована загальна площа номеру не повинна бути меншою за нормативну (додаток Л);

- площа житлової кімнати повинна бути не менша ніж 8 м²;

- площа передпокою, зазвичай, складає 1-2 м²;

- площа номерів для інвалідів на кріслах-колясках, з дефектами зору та незрячих може бути збільшена на 20 % проти нормативної (додаток Л).

3. План номеру зображають у вигляді горизонтального перетину по будівлі на рівні вікон і дверей. На плані мають бути показані будівельні конструкції (стіни, вікна, двері тощо) і підібране обладнання (Додаток М). Рекомендовані розміри прорізів вікон та дверей наведені в табл.3.3.

Таблиця 3.3 – Рекомендовані розміри прорізів вікон та дверей

Рекомендовані

розміри, мм

Конструктивний елемент

Вікно

Двері

висота

1200

1800

2100

2100

2400

ширина

900

1200

1500

600

900

 

1200

1400

1800

800

1000

 

1500

1500

2100

900

1200

 

1800

1800

2400

1000

1500

 

-

-

-

1200

-

На плані вказують загальну довжину і ширину номера. Крім того, показують прив'язочні розміри розташування устаткування: відстань між осьовими лініями обладнання чи його габаритами і стінами; відстань між суміжно розташованим обладнанням.

Розмірну лінію на її перетині з виносними або з осьовими лініями обмежують насічками завдовжки 2-4 мм, що проводяться з нахилом управо під кутом 45° до розмірної лінії. При цьому виносні лінії повинні виступати за розмірну лінію на 1-3 мм.

На зображенні плану стінний матеріал, що є для даної споруди переважаючим, умовним зо­браженням не виділяється. Контури стін наводять жирною лінією (1 мм), а отвори - тонкою (0,5 мм).

Номери позицій обладнання вказують на полицях ліній-винесень, які проводять від зображення устаткування, поруч із зображенням без лінії-винесення або в межах контурів зображеного обладнання.

Розмір шрифту для позначення позицій повинен бути на один-два номери більшим, ніж розмір шрифту, який вживається для розмірних чисел на тому ж кресленні.

Виконуючи креслення плану номера відповідної категорії та розміщуючи в ньому меблі, необхідно пам’ятати наступне:

- ширина номерів готелів повинна бути не менше 2,4 м, ширина передпокою – не менше 1,1 м;

- мінімальний прохід для однієї людини складає 600 мм, для двох – 1100 мм;

- мінімальна відстань від стіни до пристінних меблів – 50 мм, максимальна – 550 мм.

- додаткові зони відпочинку (балкон, терасу, лоджію) проектують з висотою огорожі не менше 1,2 м при глибині балконів не менше 1,2 м, лоджій – 1,4 м.

4. Специфікація обладнання розташовується над основним написом на відстані 10-12 мм.

Розміри

Нанесення розмірів є важливим етапом в розробці конструкторської документації.

Існує безліч команд, призначених для нанесення і форматування розмірів на кресленні. Для швидкого форматування розмірів і забезпечення їх відповідності державним стандартам і стандартам підприємства використовуються розмірні стилі.

Розмірний стиль - це іменований набір розмірних параметрів та керівників зовнішнім виглядом розмірів (наприклад, стилем стрілок, розташуванням тексту і двосторонніми допусками).

Для створення розмірного стилю натискаємо лівою кнопкою миші на падаюче вікно «Розміри». В меню, що з’явилося, вибираємо команду «Розмірний стиль». Далі постає диспетчер розмірних стилів, де обирається команда «Новий» і задається ім’я нового стилю, а також нижче вказується «на основі якого» стилю (наприклад, «Standard») створюється новий та для яких розмірів (вкладка «Розміри», наприклад, «Лінійні розміри»). Потім з’являється вікно «Новий розмірний стиль»: «Назва Вашого стилю», де задаються необхідні параметри розмірів (лінії, символи та стрілки і т.д., окрім «Альт. одиниць» та «Допусків»). При цьому на екрані, що знаходиться в правому верхньому кутку даного вікна, зображений приклад майбутнього розмірного стилю.

Розміри містять в собі наступні елементи: розмірний текст, розмірні лінії, виносні лінії та стрілки. Тому необхідно мати навички роботи з текстовим стилем.

Для створення текстового стилю натискаємо лівою кнопкою миші на падаюче вікно «Формат» або «Анотація». В меню, що з’явилося, обираємо команду «Стиль тексту». У вікні «Текстові стилі» натискаємо команду «Створити» і задаємо ім’я нового стилю, а також розділи даного вікна: шрифт, розміри та ефекти (одиниці задаються попередньо через головне меню «А» - «Утиліти», «Одиниці»). Далі натискаємо команду «Зробити поточним».

Також у вікні «Текстові стилі» - «Поточний текстовий стиль» – «Стилі» можна обирати інші стилі (стандартні або створені попередньо).

Розміри можна створювати для різних типів об’єктів, які можуть бути орієнтовані різним чином. Існують наступні основні типи нанесення розмірів: лінійний, радіальний (радіус, діаметр, із зламом), кутовий, ординатний, довжина дуги.

Найчастіше застосовуються лінійні розміри, які бувають горизонтальними, вертикальними, паралельними, кутовими, базовими або у вигляді ланцюгів.

Для того, щоб нанести лінійний розмір, натискаємо лівою кнопкою миші на падаюче вікно «Розміри». В меню, що з’явилося, обираємо команду «Лінійний». Потім, при включеному режимі «Прив’язка», на об’єкті, зображеному на графічному екрані, визначаємо (лівою кнопкою миші) початкові точки першої та другої виносних ліній. Далі вказуємо положення розмірної лінії, витягуючи її в потрібному напрямку на відстань, яку задаємо в командній строчці.

Для зміни параметрів розмірних елементів, необхідно на розмірі натиснути правою кнопкою миші та обрати в меню, що з’явилося, команду «Властивості». В діалоговому вікні «Властивості» і відбувається зміна будь-яких параметрів розмірів. 

Структура завершеної роботи

- дата проведення заняття;

- номер і назва роботи;

- мета і завдання роботи;

- вихідні дані;

- порядок виконання роботи;

- графічна частина (виконана на персональному комп’ютері за допомогою системи автоматизованого проектування AutoCad та роздрукована, приклад – додаток Н);

- висновок. 

Запитання для самоперевірки

1. З яких приміщень складаються номери різних категорій та які вимоги висувають до них з точки зору проектування?

2. Вкажіть основні правила меблювання номерів.

3. Як розраховуються корисна та орієнтовна загальна площі приміщень?

4. Правила нанесення лінійних розмірів. 

Рекомендована література

Законодавча та нормативна: 1, с.12-14, 39-41; 14; 15; 18.

Базова: 26.

Допоміжна: 27; 28; 33; 34; 38.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!