Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 3652 Лабораторна робота 13 на тему Спільне використання папок в локальній комп’ютерній мережі, НУДПСУ

Лабораторна робота 13 на тему Спільне використання папок в локальній комп’ютерній мережі, НУДПСУ

« Назад

Лабораторна робота 13 на тему Спільне використання папок в локальній комп’ютерній мережі

Мета. Ознайомитися з ієрархією та структурою локальної комп’ютерної мережі, з можливостями створення, налагодження та встановлення з’єднання віддаленого доступу. Набути практичних навичок роботи в ЛКМ: вибір типу доступу до баз даних ІС, способи використання спільних ресурсів для роботи з інформацією; передачі повідомлень.

Теоретична довідка

Будь-який комп’ютер можна підключити через локальну мережу до інших комп’ютерів організації і через глобальну мережу Інтернет - до комп’ютерів всієї земної кулі. Доступ до інших комп’ютерів локальної комп’ютерної мережі (ЛКМ) університету здійснюється через системну папку Сетевое окружение на Робочому столі. Всі комп’ютери ЛКМ розділені на робочі групи: за територіальною ознакою, за спільною метою, за використанням спільних мережевих ресурсів, відповідно до адміністративної структури університету і т.д. Кожна робоча група має своє ім’я. У вікні папки Сетевое окружение відображені всі доступні комп’ютери робочої групи. Спеціальна папка Вся сеть дозволяє встановити зв’язок з комп’ютерами інших робочих груп.

Типи доступу до даних

Для доступу до спільних ресурсів в ОС Windows реалізовані два методи:

- доступ на рівні ресурсів

- доступ на рівні користувачів.

Доступ на рівні ресурсів припускає, що кожен ресурс захищений паролем і до ресурсу має доступ будь-який користувач, який вкаже пароль.

Доступ на рівні користувачів означає, що для кожного ресурсу є список користувачів, які мають доступ до спільного ресурсу.

Вибір методу доступу здійснюється встановленням відповідного прапорця на вкладці Управление доступом вікна Сеть.

Для надання доступу до диска чи папки на рівні ресурсів необхідно на вкладці Доступ вікна Свойства встановити перемикач Общий ресурс, вказати мережеве ім’я ресурсу (короткий опис його) і тип доступу (тільки читання, повний доступ чи тип доступу буде визначатися паролем). Для виключення доступу до ресурсу слід на вкладці Доступ вікна Свойства встановити перемикач Локальний ресурс.

Для доступу до дисків і папок на іншому комп’ютері мережі слід у папці Сетевое окружение вибрати папку Вся сеть. При частому використанні спільного ресурсу, йому можна присвоїти імя і працювати як із звичайним диском. Такий диск називається мережевим. Для його створення використовується кнопка Подключение сетевого диска, при цьому відкривається діалогове вікно, в якому задається буква диску і шлях до цього ресурсу. Шлях має вид \\ імя комп’ютера\папка. Якщо встановити прапорець Автоматически підключать при входе в систему цей ресурс буде підключатися до ПК користувача кожний раз при завантаженні Windows. Для відєднання мережевих дисків використовується команда Отключение сетевого диска.

Для надання доступу до диска чи папки на рівні користувачів необхідно у вікні Свойства на вкладці Доступ додавати чи видаляти зі списку користувачів та визначати їх права доступу.

Для спільного використання принтерів, необхідно встановити перемикач Общий ресурс на вкладці Доступ вікна Свойства виділеного значка принтера у вікні Принтери. Додатково можна вказати пароль для доступу (якщо встановлений доступ на рівні ресурсів) чи список користувачів (якщо встановлений доступ на рівні користувачів). Процес друкування на мережевому принтері аналогічний друкуванню на локальному принтері. 

Завдання

 1. Cтворити на Робочому столі папку ЛР 13<ваше прізвище>.

 2. Зберегти у ній даний документ з назвою Звіт до ЛР 13<ваше прізвище> і не забути скопіювати папку ЛР 10<ваше прізвище> на свій диск в кінці роботи.

 3. У вікні папки Сетевое окружение перейти у спеціальну папку Вся сеть, вибрати Microsoft Windows Network вибрати домен Master.

 4. Переглянути перелік комп’ютерів, відображених у вікні. Знайти ярлик свого комп’ютера та записати у звіт його ім’я.

 5. Побудувати ієрархічну структуру локальної комп’ютерної мережі університету.

 6. Вибрати Пуск-Настройка-Сеттевые подключения

 7. Виділити Подключение по локальной сети і на панелі Обозревателя в розділі Подробно ознайомитися з основними відомостями про локальну мережу та ідентифікацію вашого комп’ютера у ЛКМ.

 8. Ознайомитися з можливостями установки протоколів:

° Пуск ® Настройка ® Панель управління ® Сеть;

° Добавить: Протокол ®Добавить;

° Производитель: Microsoft;

° Сетевые протоколы: TCP/IP; OK.

10. Ознайомитися з можливостями настроювання мережевого протоколу TCP/IP та заповнити таблицю 1:

° ВибратиTCP/IP ® Властивості:

- на закладці IP - адрес записати значення параметрівIP- адреса і Маска подсети;

- на закладці Шлюз записати значення параметра Встановлені шлюзи натисніть Добавити;

- на закладці Конфігурація WINSнатиснути перемикач Включить распознавание WINS введіть в поле Порядок поиска серверов WINSIP адресуWINS серверу і натисніть кнопку Добавити;

- на закладинці Конфігурація DNSнатиснути перемикач Включить распознавание DNS записати значення параметрів Имя комп’ютера, Домен, Порядок поиска серверов DNS IP-адресуDNS серверу і натиснути кнопку Добавить;

- натисніть кнопку ОК.

Таблиця 1

IP адреса

Доменне ім’я

Примітка

 

 

 

 

 

 

11. Вибрати Состояние в контекстному меню Подключение по локальной сети і на вкладниці Піддержка одержати інформацію пророботу комп’ютера в локальній мережі та заповнити таблицю 2:

№ з/п

Найменування

Значення

1

Мережева плата

 

2

Використовувані протоколи

 

3

IP-адреса

 

4

Маска підмережі

 

5

Доменне ім’я комп’ютера

 

6

DNS-сервери

 

7

Шлюз

 

12. Дати відповіді на контрольні запитання.

Контрольні запитання

 1. Що таке локальна мережа комп’ютерів?

 2. Для чого створюють локальні комп’ютерні мережі?

 3. Які існують схеми з’єднання комп’ютерів у локальну мережу?

 4. Які мережі називаються одноранговими?

 5. Що таке сервер локальної мережі?

 6. Які кабелі використовуються для з’єднання комп’ютерів у ЛКМ?

 7. Охарактеризуйте умови застосування таких з’єднань.

 8. Які види електронного устаткування використовують у ЛКМ?

 9. Яке програмне забезпечення необхідне для забезпечення роботи ЛКМ?

 10. Охарактеризуйте основні операційні системи, що використовують у ЛКМ.

 11. Що таке адміністрування ЛКМ?

 12. Яким чином відбувається ідентифікація користувача ЛКМ?

 13. Що таке IP-адреса, маска підмережі, доменне ім’я комп’ютера, DNS-сервери, шлюз?

 14. Що таке робоча група?

 15. Які мережеві додатки називають клієнт-серверними?

 16. Що таке маршрутизація? Принципи маршрутизації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!