Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 3644 Варіанти індивідуальних завдань СУБД, Основи інформатики, НУДПСУ

Варіанти індивідуальних завдань СУБД, Основи інформатики, НУДПСУ

« Назад

Варіанти індивідуальних завдань

Варіант 1. Створити та заповнити таблицю (базу даних), яка містить наступну інформацію: найменування магазину; найменування товару; ціну товару; кількість одиниць товару, що є в магазині на початок поточного періоду; кількість одиниць товару, завезених у магазин; кількість одиниць товару, проданих за даний період.

Визначити товарні запаси у вартісному вираженні на початок і кінець періоду, а також товарообіг:

а) по всіх магазинах і товарам у цілому;

б) окремо для кожного магазина;

в) окремо для кожного товару.

Варіант 2. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію: найменування замовника; найменування деталей; ціна деталей; кількість замовлених деталей; прізвище виконавця замовлення.

В окремий осередок увести відсоток вартості деталі, що відчисляється на зарплату.

Визначити:

а) загальну вартість прийнятих замовлень;

б) вартості замовлень по кожнім замовнику;

в) загальна кількість деталей кожного типу і їхня вартість;

г) суму нарахованої зарплати кожного виконавця.

Варіант 3. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію: дата продажу квитка; номер потяга; дата його відправлення; кількість і ціна проданих квитків окремо по кожнім типі (м'який, купейний, плацкартний, загальний).

Визначити:

а) загальний грошовий виторг кас по всім наявним у таблиці записам і окремо їхній виторг за кожну добу;

б) загальна кількість проданих квитків кожного типу на потяг кожного маршруту, і окремо по датах відправлення поїздів цього маршруту.

Варіант 4. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію: дата; найменування пункту обміну валюти; суми куплених і проданих доларів США, німецьких марок, фунтів стерлінгів і російських карбованців.

В окремі осередки ввести курси продажу і покупки цих валют, що для всіх обмінних пунктів за даний період часу залишалися однаковими і незмінними.

Думаючи, що доход від виконання будь-якої операції обміну дорівнює половині різниці між вартістю продажу і покупки даної суми валюти, визначити:

а) загальний і щоденний доходи від всіх обмінних пунктів;

б) доходи за весь минулий період окремо по кожній валюті.

Варіант 5. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію про роботу рецептурного відділу аптеки: дата; номер накладної при одержанні препарату з чи складу номер рецепта - при використанні препарату для готування лік; найменування препарату; ціна препарату; кількість (прихід, витрата); прізвище провізора, що здійснив дану операцію.

Визначити:

а) заробіток кожного провізора, якщо він дорівнює фіксованому відсотку від вартості препаратів, що входять у приготовлені їм рецепти;

б) залишки препаратів в аптеці, склавши список у порядку зростання залишків.

Варіант 6. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію про пропоновані для продажу квартирах: кількість кімнат; адреса; район; загальна площа; корисна площа; вартість; примітки.

На підставі наявних у базі даних зведень визначити середню вартість квадратного метра загальної і корисної площі в цілому по місту й окремо по районах.

Передбачити в програмі можливість вибірки з бази даних і відображення в таблиці тільки інформації, що задовольняє одному чи декільком критеріям клієнта: кількість кімнат; площа; район; вартість. 

Варіант 7. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію: дата; найменування товару; кількість одиниць прийнятих на склад; кількість одиниць виданих зі складу; ціна (при надходженні товару на склад указується покупна ціна, а при видачі — середньозважена); прізвище комірника, що здійснив чи прийом видачу.

Визначити:

а) кількість одиниць кожного типу товару, що зберігається на складі;

б) загальні запаси товарів у грошовому численні.

Передбачити розрахунок середньозваженої ціни при кожнім новому надходженні товару на склад.

Наприклад, якщо на складі залишалося 30 одиниць товару за ціною 75 грн., а потім надійшло ще 10 одиниць того ж товару, але за ціною 80 грн., те середньозважена ціна цього товару буде складати (30*75+10*80)/40=76.25 грн.

Передбачити можливість вибірки з бази даних і відображення в таблиці тільки інформації, що стосується руху одного обраного типу товарів, чи операцій, виконуваних одним комірником.

Варіант 8. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію про оцінки, отриманих студентами під час сесії: прізвище; ім'я; по батькові; курс; група; оцінки, отримані на іспитах.

Визначити середні бали за кожним курсом, кожній групі і кожному предмету.

Створити і вивести загальний список усіх студентів-відмінників, і окремі для кожного курсу і предмета списки невстигаючих, упорядкувавши їх за абеткою.

Варіант 9. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію про розклад занять в інституті: група; день тижня (від 1 до 6); час початку пари; навчальна дисципліна; прізвище викладача; аудиторія.

Виконуючи в цій базі даних необхідні сортування і фільтрацію:

а) визначити тижневе завантаження в годинник для будь-якої обраної студентської групи, чи викладача аудиторії;

б) одержати розклад занять для обраної студентської групи, розклад занять будь-якого викладача і графік зайнятості будь-якої аудиторії.

Варіант 10. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію про розклад руху потягів: номер потяга; найменування станції; час прибуття потяга; час відправлення потяга.

Виконуючи в цій базі даних необхідні сортування і фільтрацію, одержати:

а) графік руху будь-якого обраного потяга і час у дорозі між кінцевими станціями;

б) розклад прибуття і розклад відправлення поїздів на будь-якій обраній станції.

Варіант 11. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію про роботу пункту прокату, що обслуговує організації по безготівковому розрахунку: найменування устаткування, що здається в прокат; найменування організації-клієнта; добовий тариф; дата видачі устаткування; дата повернення устаткування.

Думаючи, що база даних заповнюється в міру видачі і повернення устаткування, виконавши в цій базі необхідні сортування і фільтрацію, забезпечте для всіх клієнтів виписку рахунків на оплату послуг прокату за минулий період. У рахунку зведення, що виписується, про використане устаткування розташовувати відповідно до хронологічного порядку видачі.

Варіант 12. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію: номер кімнати в готелі; добовий тариф оплати за одне місце; загальна кількість місць у номері; кількість місць, за яке зроблена оплата; підлога мешканців; дата заселення; дата виселення; дата оплати.

Думаючи, що готель працює за принципом передоплати, тобто відсутність у базі даних зведень про оплату даного чи номера місця в номері за поточний період свідчить про їхню не зайнятість:

а) визначити добовий виторг готелю;

б) для пошуку вільних місць у готелі, передбачити в програмі висновок тільки тих записів бази даних, що чи цілком частково зайняті в цікавлячий клієнта період. Дані виводити в порядку зростання номерів.

Варіант 13. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію: найменування телефонного абонента; місто, з якого велися переговори; відповідний йому тариф; дата і час початку переговорів; тривалість переговорів у хвилинах.

Підготувати інформацію для виписки кожному абоненту рахунків на оплату.

З метою дослідження інтенсивності завантаження телефонних ліній, передбачити в програмі можливість визначення кількості хвилин переговорів з будь-яким заданим містом і за будь-який заданий період часу.

Варіант 14. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію про виконання групою співробітників трьох видів робіт: прізвище, ім'я, по батькові; номер роботи (від 1 до 3); кількість годин, витрачених їм на цю роботу; годинний тариф даного працівника при виконанні даної роботи.

У три окремі осередки (три перемінні) записати сумарні відрядні заробітки, що підлягають розподілу між працівниками, що приймали участь у виконанні цих трьох видів робіт.

Розподіл виконувати по наступному алгоритму, що ви повинні реалізувати:

а) знайти умовні тарифні заробітки кожного працівника на кожній роботі, множачи відпрацьований час на тариф;

б) для кожної з трьох робіт, знайти сумарний тарифний заробіток працівників, що брали участь у ній;

в) визначити відрядний заробіток кожного працівника на кожній роботі шляхом множення його тарифного на сумарний відрядний заробіток і розподіли на сумарний тарифний заробіток по даному виді робіт;

г) для кожного працівника визначити суму всіх його відрядних заробітків.

Варіант 15. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію про виробничу програму цеху: порядковий номер цеху; порядковий номер деталі; тип верстата; час обробки даної деталі на даному верстаті (у годинник); собівартість години роботи верстата (зарплата верстатника, накладні витрати і т.д.).

Визначити:

а) сумарний час обробки кожної деталі;

б) собівартість цієї обробки;

в) сумарні дані про час завантаження верстатів кожного типу.

Варіант 16. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію про роботу митниці: дата; № товарно-транспортної накладної; одержувач; митна вартість товару в доларах; найменування товарної групи; її код по митному класифікаторі; країна виробництва товару; відсоток митного збору; відсоток акцизного збору; ознака стягування ПДВ (1 - якщо ПДВ вилучається, 0 – якщо немає).

В окремі осередки таблиці записати курс гривні до долара і фіксовану вартість оформлення митних документів:

а) для кожного одержувача підготувати інформацію для стягування митних платежів, куди включити: оплату за оформлення митних документів; митний і акцизний збори, в обсязі зазначеного відсотка від митної вартості товару; ПДВ (якщо він вилучається) дорівнює 20% від митної вартості, узятої разом з митним і акцизним зборами.

б) для всіх наявних у базі записів, визначити загальну суму митного акцизного зборів і окремо ці суми для будь-якої обраної товарної групи;

в) визначити суму митної вартості товару окремо для кожної, наявної в базі дані країни виробництва товару.

Варіант 17. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію про роботу фірми, що веде будівництво одночасне на декількох об'єктах, і, що складається з безлічі бригад, кожна з який спеціалізується на одному виді роботи: об'єкт; робота; виконуюча її бригада; дата початку роботи; дата закінчення роботи; кошторисна вартість роботи.

Виконуючи в цій базі даних необхідні сортування і фільтрацію:

а) скласти погодинні графіки виконання робіт для кожної бригади і для кожного об'єкта;

б) визначити сумарну кошторисну вартість виконуваних робіт, для кожної бригади і для кожного об'єкта;

в) при введенні в базу даних нових робіт, знайти спосіб пошуку бригади, що спеціалізується на цьому виді роботи, і яка не зайнята в цей період часу. Якщо таких мається трохи, то при виборі бригади керуватися принципом їхнього рівномірного завантаження.

Варіант 18. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію про роботу автопарку: дата виконання робіт; номер автомобіля; загальний пробіг; найменування робіт з ремонту й обслуговування; вартість запасних частин і матеріалів; вартість власне роботи; прізвище виконавця.

Крім записів про уже виконані роботи, у базі даних міститься інформація про роботи, запланованих на майбутнє. Наприклад, при заміні олії в базу даних уводяться пробіг і дата, коли ця олія варто замінити наступний раз. У таких записах, полючи, що містять прізвища виконавця і вартості робіт, будуть заповнюватися тільки після їхнього фактичного виконання, а полючи дати і пробігу при цьому можуть коректуватися.

а) визначити загальні витрати автопарку на зарплату, а також запчастини і матеріали за будь-який заданий період часу;

б) визначити відрядний заробіток кожного співробітника автопарку за будь-який заданий період часу;

в) передбачити можливість вибірки з бази даних і відображення: усіх робіт обраного типу; усіх робіт з даного автомобіля; усіх робіт, виконаних даним співробітником;

г) передбачити можливість, указавши поточну дату, одержати список автомобілів і робіт, для яких настав термін виконання;

д) передбачити можливість, указавши номер і пробіг автомобіля, одержати список робіт, для яких настав термін виконання.

Варіант 19. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію про роботу автотранспортної фірми: прізвище водія; дата і час початку рейса; дата і час закінчення рейса; кількість тонно-кілометрів; тариф оплати за один тонно-кілометр.

Записавши в окремий осередок добову ставку командировочних витрат:

а) визначити нараховану заробітну плату і командировочні кожного водія і загальні витрати підприємства по цих статтях;

б) для підбора водія на наступний рейс, передбачити можливість визначення кількості годин, відпрацьованих кожним водієм за даний період, для того, щоб не перевищити припустимих норм робочого часу для водіїв і забезпечити рівномірність завантаження штату.

Варіант 20. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію про роботу торгової фірми, що відпускає товари в кредит, і практикуючої накопичувальну систему знижок: дата продажу; покупець; сума.

В окремий осередок записати місячну суму покупок, перевищивши яку, покупець одержує право на 10% знижку.

Підготувати інформацію для виписки рахунків усім покупцям з урахуванням знижок, що програма повинна розраховувати автоматично.

Варіант 21. Створити і заповнити таблицю (базу даних), що містить наступну інформацію: дата; найменування книги; видавництво; жанр (фантастика, детектив, підручник і т.п.); ціна; кількість проданих книг.

Визначити суму продажів:

а) окремо по кожній даті;

б) окремо по кожному видавництву;

в) окремо по кожнім жанрі.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!