Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 3545 Розробка й редагування БД за допомогою phpMyAdmin, Проектування інформаційних ресурсів Інтернет, ЗНТУ

Розробка й редагування БД за допомогою phpMyAdmin, Проектування інформаційних ресурсів Інтернет, ЗНТУ

« Назад

3. Розробка й редагування БД за допомогою phpMyAdmin

3.1. Створення БД і таблиць за допомогою phpMyAdmin

Робота з базою даних у режимі командного рядка вимагає певних навичок і знань. Набагато зручніше створювати й редагувати БД за допомогою спеціальних програм оболонок для mysql. Найбільш відома з них phpMyAdmin. Програма має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і проста в освоєнні. Для того, щоб запустити phpMyAdmin, необхідно спочатку запустити DENWERR, потім відкрити браузер і в командному рядку набрати http://localhost/Tools/phpmyadmin/. Відкриється стартова сторінка програми: 

Рис. 3.1 - Стартова сторінка phpMyAdmin 

На лівій панелі в списку, що виникає, вибирається база даних, з якою збираємося працювати. Праворуч - інструменти для створення нової бази даних. Наприклад, створимо базу даних library. У текстовому полі Создать новую БД набираємо library. У списку Сравнения вибираємо cp1251_general_ci і натискаємо Создать. 

Рис. 3.2 - Діалогове вікно створення нової БД 

База даних створена. У верхній частині правої панелі відображається SQL-Запит для створення БД, що згенерував phpMyAdmin.

У нижній частині правої панелі представлені інструменти для створення таблиць. Для створення таблиці необхідно вказати ім'я таблиці, кількість полів і натиснути кнопку Пошел. У наступному вікні необхідно прописати назви полів, тип полів, атрибути та ін. Створимо таблицю book з такими полями:

inv - інвентарний номер;

autor - автор книги;

nazv - назва книги;

izdat - видавництво;

gorod - місто видання;

year - рік видання;

price - вартість книги. 

Рис. 3.3 - Створення структури таблиці 

У правій частині - кнопки для налаштування атрибутів і редагування властивостей обраних полів.

Тепер заповнимо таблицю відповідними записами. Для цього натискаємо кнопку Вставить й у вікні, що відкрилося, прописуємо значення полів для таблиці. У цьому вікні можна заповнити відразу два рядки таблиці. Після заповнення полів натискаємо кнопку Обзор для перегляду сформованої таблиці. 

Рис. 3.4 - Перегляд таблиці 

Заповнювати таблиці можна й іншим шляхом, підготувавши інформацію в текстових файлах, а потім імпортувати їх. Для цього в основному меню треба вибрати Структура, а потім в нижній частині вікна, що з'явилося, натиснути Вставить текстовые файлы в таблицю та дотримуватись подальших інструкцій.

Аналогічно створюємо таблицю reader (читачі) з інформацією про читачів:

n_bil - номер квитка;

fio - прізвище, ім'я, по батькові;

addres - адреса;

tel - телефон;

і таблицю abonement (абонемент) з інформацією про видані книги

inv - інвентарний номер;

n_bil - номер читацького квитка;

data_vid – дата видачі;

data_vozvr – дата повернення.

Можна встановити зв'язок між таблицями, скориставшись інструментом Связанный вид у вікні Структура. Так, таблиці Book і abonement зв'язуємо по полю inv, а таблиці reader і abonement - по полю n_bil.

За необхідності можна зробити оновлення, видалення, перейменування й інші операції для таблиць і полів, скориставшись відповідними опціями меню й інструментами.

PhpMyAdmin дозволяє протестувати запити на вибірку даних і інші SQL-запити. Для цього треба скористатися елементами меню Поиск і SQL. Наприклад, знайдемо книги, які випущені видавництвом «Питер» після 2000 року. Для цього вибираємо меню Поиск і формуємо бланк запиту 

Рис. 3.5 - Вікно формування запиту 

Результати виконання запиту показані на рис. 3.6. 

Рис. 3.6 - Результат виконання запиту 

3.2. Резервне копіювання БД 

З метою забезпечення безпеки й збереження інформації, а також при переносі бази даних на інший комп'ютер доводиться робити копіювання бази даних у зовнішній файл, або, як говорять програмісти, зняти дамп БД. Для виконання цієї процедури необхідно:

 • Виберіть ту БД, дамп якої Ви хочете отримати.

 • Натисніть на закладку Экспорт.

 • У лівому полі Экпорт клацніть по посиланню Отметить все.

 • У поле Данные поставте позначку Полная вставка.

 • Поставте позначку Послать. Якщо цього не зробити, дамп буде створений, але Ви його не побачите у вигляді файлу.

 • Радіокнопка Сжатие дозволяє стиснути дамп (особливо це актуально, якщо дамп нараховує десятки мегабайтів і більше) і одержати його у вигляді zip або gzip архіву.

 • Натисніть кнопку Пошел. 

Рис. 3.7 - Вікно створення дампа БД 

Далі вказуємо місце для збереження файлу. 

3.3. Завантаження дампа в базу 

Операція, обернена експорту.

 • Відкрити phpMyAdmin на комп'ютері, куди переноситься база даних.

 • Вибрати БД, у яку потрібно імпортувати дамп. Якщо БД не існує, то її потрібно створити. Важливо пам'ятати, що БД повинна бути порожньою, без таблиць. У протилежному випадку phpMyAdmin просто додасть дані до уже існуючих таблиць, приписавши їх знизу.

 • Натиснути на закладку SQL. На деяких версіях phpMyAdmin для цієї мети є ще одна закладка, що так і називається: Импорт. У поле Или (воно друге зверху) натискаємо кнопку Обзор. Відкриється вікно Провідника, у якому треба вказати шлях до файлу дампа.

 • Відзначити перемикач Автодетект. Це допоможе phpMyAdmin правильно визначити формат файлу з дампом.

 • Вибрати кодування cp1251 .

 • Натисніть кнопку Пошел і дочекайтеся повідомлення про успіх. 

Рис. 3.8 - Вікно імпортування БД

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!