Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 3543 Набір WEB-розробника DENWER, Проектування інформаційних ресурсів Інтернет, ЗНТУ

Набір WEB-розробника DENWER, Проектування інформаційних ресурсів Інтернет, ЗНТУ

« Назад

1Набір WEB-розробника DENWER

1.1. Призначення та склад DENWER

Як ми вже відзначали вище, для розробки, налагодження й тестування сайтів, що містять серверні скрипти та бази даних, необхідно встановити на локальному комп'ютері Web сервер, сервер баз даних і інші програмні компоненти. Крім установки зазначених продуктів, необхідно правильно їх настроїти та сконфігурувати, що є непростим завданням. Легко вирішити цю проблему можна, скориставшись дистрибутивом DENWER. Пакет автоматично встановить всі необхідні програмні продукти, причому ніяких додаткових настроювань не буде потрібно. Скачати його можна із сайту http://www.denwer.ru. Головна особливість Денвера – зручність при віддаленій роботі відразу над декількома незалежними проектами й можливість розміщення на Flash-накопичувачі.

Базовий (основний) пакет Денвера містить:

 • Інсталятор (підтримується також інсталяція на flash-накопичувач).

 • Apache, SSL, SSI, mod_rewrite, mod_php.

 • PHP5 з підтримкою GD, MySQL, sqLite.

 • MySQL5 з підтримкою транзакцій.

 • Система керування віртуальними хостами, заснована на шаблонах. Щоб створити новий хост, вам потрібно лише додати директорію в каталог /home, правити конфігураційні файли не потрібно. За замовчуванням уже підтримуються схеми іменування директорій багатьох популярних хостерів; нові можна легко додати.

 • Система керування запуском і завершенням всіх компонентів Денвера.

 • phpMyAdmin – система керування MySQL через Web-Інтерфейс.

 • Емулятор sendmail і SMTP-Сервера (тестова «заглушка» на localhost:25, що складає вхідні листи в директорію WebServers/tmp/!sendmail/ у форматі .eml); підтримується робота разом з PHP, Perl, Parser і т.і. 

1.2. Інсталяція дистрибутива 

Запустіть інсталятор Денвера. Вас запитають про те, у який каталог ви хотіли б установити комплекс (за замовчуванням використовується C:\WebServers, погоджуємося й натискаємо Enter). У зазначеному каталозі будуть розташовані абсолютно усі компоненти системи, і поза ним ніякі файли надалі не створюються (окрім ярликів на Робочому столі).

Далі вам запропонують увести ім'я віртуального диска, що буде пов'язаний з директорією, де встановлено Денвер. Рекомендуємо вам погодитися зі значенням за замовчуванням (Z:). Важливо, що диск із цим ім'ям ще не існує в системі. Після цього почнеться копіювання файлів дистрибутива, а під кінець вам буде поставлене питання, як саме ви збираєтеся запускати й зупиняти комплекс. У вас є дві альтернативи:

 1. Створювати віртуальний диск при включенні комп’ютера.

 2. Створювати віртуальний диск за командою користувача при старті Денвера і, відповідно, відключати диск від системи при зупинці серверів.

Після завершення інсталяції клацніть по створеному інсталятором ярлику Start Denwer на Робочому столі, а потім, дочекавшись, коли усі консольні вікна зникнуть, відкривайте браузер і набирайте в ньому адресу: http://localhost/. Якщо усе зроблено правильно, відкриється тестова сторінка (рис.1.1). 

Рис. 1.1 - Тестова сторінка DENWER 

1.3. Робота з віртуальними хостами 

Денвер дозволяє обслуговувати відразу багато хостів. Іншими словами, увівши в браузері адресу http://localhost, ви потрапите на один сайт, а, надрукувавши http://test1.ua, — зовсім на інший (але теж на локальній машині).

Додати новий віртуальний хост у Денвері надзвичайно просто. Нехай це буде zntu.ua. Вам потрібно зробити так:

 • Створити в папці /home директорію з ім'ям, що збігається з ім'ям віртуального хоста (у нашому випадку - zntu.ua. Потім створюємо в цій директорії папку www і зберігаємо в ній усі файли нашого сайту. Стартова сторінка сайту повинна мати ім'я index.

 • Запустити знову Денвер, скориставшись, наприклад, ярликом Restart Denwer на Робочому столі.

Тепер набираємо в браузері адресу http://zntu.ua, після чого повинна відкритися стартова сторінка сайту.

Після виправлення всіх помилок і тестування сайту переносимо вміст папки www на реальний хостинг в Інтернет. Такий спосіб розробки сайтів дозволяє заощадити кошти, особливо для випадків повільних мереж і оплати за трафік, оскільки не вимагає online режиму.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!