Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 3374 Варіант 15 Політичний маркетинг та політичний менеджмент, Політологія, НАУ

Варіант 15 Політичний маркетинг та політичний менеджмент, Політологія, НАУ

« Назад

Варіант 15 Політичний маркетингта політичний менеджмент 

План

  1. Поняття, функції та види політичного маркетингу.

  2. Поняття і функції політичного менеджменту. 

Основні поняття: маркетинг, політичний маркетинг, виборча інженерія, політичне рекламування, політичний менеджмент, менеджмент виборчої кампанії, менеджмент владної команди. 

Методичні рекомендації

Виклад першого питання розпочніть із визначення поняття „політичний маркетинг”, виходячи з того, що політична діяльність спрямована на завоювання та утримання контролю над специфічним ринком – ринком влади, а через нього – над політичною та іншими сферами суспільства. У рамках політичного маркетингу розробляються і використовуються виборчі технології, які дозволяють кандидатам отримати доступ до влади (розробка стратегії і тактики виборчої кампанії, створення іміджу кандидата, планування і прогнозування перебігу передвиборчої кампанії).

На основі специфічних особливостей політичної діяльності виділяють функції політичного маркетингу. Назвіть і розкрийте ці функції. Зазначте, що типологія політичних об’єктів і суб’єктів дає змогу виокремити політичний маркетинг політичних, державних та інших інституцій, окремих організацій, а також ідей, програм, концепцій, доктрин тощо. Охарактеризуйте складові політичного маркетингу: дослідження політичного ринку через вивчення громадської думки; виборчу інженерію і політичне рекламування.

Розкриваючи друге питання, зазначте, що менеджмент як теорія і практика управління застосовується і в політичній діяльності. Дайте визначення політичного менеджменту, зауваживши, що він передбачає безпосередній розгляд, ухвалення та втілення в життя політичних рішень. У політичній сфері виокремлюють менеджмент виборчої кампанії, менеджмент діяльності правлячої (або урядової) команди і менеджмент окремої політичної кампанії з рекламування певних цінностей, доктрин, програм тощо. Охарактеризуйте ці види політичного менеджменту. 

Література: 1[298-344]; 2[8-92,154-198]; 10[67-140]; 13[465-497]; 17[324, 332-333].

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!