Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 3274 Варіанти індивідуальних контрольних завдань, Варіант 14, Дослідження операцій в економіці, КНУ ім. Т. Шевченка

Варіанти індивідуальних контрольних завдань, Варіант 14, Дослідження операцій в економіці, КНУ ім. Т. Шевченка

« Назад

Варіант 14

Інвестиційна компанія “Ювента” має на своєму банківському рахунку 5 млн. грн. Розглядаються чотири види інвестицій, а саме: державні цінні папери, цінні папери корпорацій, акції сфери обслуговування та акції виробничої сфери. Державні цінні папери належать до безризикових, решта видів інвестицій – з елементами ризику. Метою інвестиційної компанії є максимізація прибутку. Прибуток від інвестицій становить відповідно 8%, 9%, 10% та 12%. Гроші, які не інвестуються, залишаються на банківському рахунку і дають прибуток 4%.

Менеджер з інвестицій ухвалив рішення, що не менш, ніж 1 млн. грн. слід розмістити у цінні папери корпорацій, а в інвестиційні проекти з елементами ризику потрібно вкласти не більше, ніж 3 млн.грн. 

Завдання:

1) Визначити оптимальний інвестиційний портфель компанії “Ювента”, суму грошей, яка залишиться на банківському рахунку, а також річний прибуток від реалізації цього портфелю.

2) Побудувати двоїсту задачу.

3) Надати економічну інтерпретацію тіньовим цінам факторів, які мають вплив на формування оптимального портфелю.

4) Дослідити ситуацію, якщо розмір річних відсотків зменшиться на цінні папери корпорацій на 2%, акції сфери обслуговування – на 3% та на акції виробничої сфери на 1%.

5) Реалізувати розв’язування прямої задачі, використовуючи програмний засіб (Mathematica, MS Exsel, Lindo тощо).

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!