Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 3094 Завдання 64 Персоналізм як напрям антропологічної філософії XX ст.

Завдання 64 Персоналізм як напрям антропологічної філософії XX ст.

« Назад

Завдання 64 Персоналізм як напрям антропологічної філософії XX ст.

Визнаним представником персоналізму є французький філософ Е.Муньє (1905-1950). Дайте оцінку його твердженням і визначте провідні ідеї персоналізму:

"Центральна позиція персоналізму - це існування вільних та творчих особистостей, і він також передбачає наявність в їх структурах принципу непередбачуваності... Особистість - це не об'єкт, хай навіть найдосконаліший, який, як і всілякі інші, ми могли би пізнати ззовні. Особистість - єдина реальність, яку ми пізнаємо та водночас створюємо із середини... Особистість є жива активність самотворення, комунікації та поєднання із іншими особистостями... Змусити людину пробудитися від глибокого сну, відмовитись від жалюгідного існування може лише той, хто зрозумів сенс особистісного існування і кличе до його вершин... Подібний сенс людського існування полягає не в тому, щоби злитися із абстрактною всезагальністю Природи або Царства ідей, але в тому, щоби змінити "таємницю.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!