Завдання для контрольних робіт, Варіант 3, Мікроекономіка, КНУ ім. Шевченка
« НазадІІІ варіантЗадача 1. Знайдіть алгебраїчний вираз для лінійних функцій попиту та пропозиції на виноград, якщо значення рівноважної ціни складає 5 грн./кг, рівноважної кількості – 400 тонн, а значення коефіцієнтів цінової еластичності попиту та пропозиції відповідно: ED=–0,5, ES=0,2. Спрогнозуйте наслідки впливу на ціну винограду: а) 10% падіння попиту на нього; б) 15% зростання пропозиції.
Задача 2. Дана виробнича функція фірми. Знайдіть граничну норму заміщення К на L, якщо капіталоозброєність праці дорівнює 10.
Задача 3. Функція попиту населення на даний товар: QD= 8 - Р. Функція пропозиції товару: QS = -4 + 2Р, де QD - обсяг попиту, млн. шт. в рік; QS - обсяг пропозиції, млн. шт. в рік; Р - ціна товару, гр. од. а) Визначте рівноважні ціну і обсяг продажу. б) Припустимо, що ціна встановлена державою на рівні 3 гр. од. Визначте обсяги продажу і незадоволеного попиту. При розв’язуванні використайте графічний аналіз.
Задача 4. Фірма «Старт» провела аналіз можливостей виробництва цигарок на власній технологічній лінії. При цьому витрати фірми, які включають номінальний прибуток, залежно від різного обсягу виробництва складуть:
Побудуйте пряму загальних валових витрат фірми «Старт» в залежності від щомісячного обсягу виробництва, відклавши на горизонтальній вісі обсяг, а на вертикальній - витрати. При наявності даних на цьому ж графіку (графік 1) побудуйте криві загальних постійних і загальних змінних витрат виробництва. За цими даними побудуйте новий графік (графік 2), що відображає залежність витрат виробництва однієї пачки цигарок від обсягу виробництва і включає криві загальних, постійних середніх і змінних середніх витрат виробництва, а також граничних витрат виробництва (усього на графіку 2 повинно бути чотири криві; відкладайте обсяг на горизонтальній вісі у тому ж масштабі, що й на графіку 1, собівартість - на вертикальній осі). Проаналізуйте отримані графіки і дайте відповідь на запитання: 1. При якому обсязі виробництва загальні витрати виробництва однієї пачки цигарок знижувались, а при якому вони починали зростати? З чим це може бути пов’язано? 2. При якому обсязі виробництва фірма «Старт» зможе забезпечити найнижчі витрати виробництва цигарок? 3. Чи вигідно фірмі «Старт» збільшити виробництво до 12 тис. пачок цигарок на місяць, продаючи їх за 1200 грв.? 4. До якого рівня може впасти ринкова ціна пачки цигарок, щоб фірма «Старт» не збанкрутувала (за умови, що капітальний ремонт обладнання не потрібен)? Яку кількість цигарок за цих умов вироблятиме фірма? 5. * На графіку 2 побудуйте криву індивідуальної пропозиції цигарок фірмою «Старт» (в умовах вільної конкуренції) і поясніть її розміщення. На якому рівні встановиться ціна однієї пачки цигарок у випадку, якщо ринок цигарок досконало конкурентний? 6. * Як вплине на фірму «Старт» і на ринок цигарок той факт, що їй одній з усіх виробників вдасться скоротити постійні витрати вдвічі, встановивши найновіше обладнання? Проілюструйте це відповідними новими графіками. Що станеться, якщо за умов вільної конкуренції цим технологічним нововведенням заволодіють усі інші фірми? 7. * Припустимо, що ринок цигарок є олігополією, а не ринком вільної конкуренції і фірма «Старт» - одна з лідерів галузі. Дайте відповідь на запитання пп. 5,6 за цих умов. 8. * Припустимо, що ринок цигарок - це не досконала, а монополістична конкуренція. Дайте відповідь на запитання пп. 5,6 за цієї умови. 9. * Припустимо, що на ринку цигарок фірма «Старт» є монополістом. Дайте відповідь на запитання пп. 5,6 за цієї умови.
Задача 5. Використовуючи наведені дані про діяльність конкурентного підприємства заповніть пропуски в таблиці і з’ясуйте по кожному варіанту, що доцільніше для нього: а) закритися; б) збільшити обсяг виробництва для мінімізації збитків; в) зменшити обсяг виробництва для мінімізації збитків; г) збільшити обсяг виробництва для максимізації прибутку; д) зменшити обсяг виробництва для максимізації прибутку; е) нічого не змінювати. Поясніть чому?
Задача 6. Деяке підприємство протягом місяця виробляє Q одиниць продукції, а загальні витрати виробництва ТС = f1 (Q). Залежність між ціною Р і обсягом випущеної продукції Q, яку можна продати по цій ціні Р = f2 (Q). Розрахувати, за яких умов прибуток буде максимальний: ТС = Q2/40 + 20Q + 400; Р = 50 - 1/14 • Q; Розрахувати, за яких умов прибуток буде максимальний:
Задача 7.Припустимо, що нова машина із замішування тіста потроює граничний продукт робітників, занятих у піццерії. Використовуючи дані з таблиці покажіть, як це вплина на попит на працю. Скільки працівників найме фірма після встановлення нової машини ? Що відбудеться із попитом фірми на працю, після того, як нова машина буде встановлена в усіх піццеріях міста ? Покажіть, як зниження ціни на піццу до 2,5 дол за од. зменшить попит фірми на робочі години.
|